AH 8660 loopt zich warm voor de Dam tot Damloop DE EERSTE WEEK VAN CYNTHIA BAKKER Filiaalmanager van de gloednieuwe Tuin van Groningen Maandag 22 juni ponderdag 25 juni Zaterdag 20 juni Maandag 15 juni ponderdag I 18 juni Voorbereiding zonder sterallures AHOLD FLITSEN JULI 199S wedstrijd aansteken, dat brengt geluk.' 'Zie je nou, die oranje-geluks- kaarsen werken écht, Nederland heeft zaterdag met 5-0 gewon nen! Maar we kunnen niet blij ven feesten, er moet gewerkt worden. De posttas moet naar het hoofdkantoor. Daarin gaat al het cijfermateriaal: omzet, resultaten, stortingen, zeg maar de complete weekafslui- ting. Ik weet precies waar ik al lemaal op moet letten, maar ik bel toch nog even het hoofdkan toor. Oh gelukkig, we mogen 'm voor deze keer wat later opstu ren. Kan ik het allemaal op m'n gemak nog eens nalopen.' 'Mathilde heeft maandag exa- men gedaan, hopelijk haalt zij 1 haar vakdiploma assistent j drogist. De halve winkel is in- i middels leeggekocht. Snoep doet het goed, gelukssteentjes, sterrenbeelden en etherische 1 olie ook. Ja, die nuchtere Gro- ningers zijn best een spiritueel volkje. Maar er komen natuur lijk voornamelijk jongeren in de winkel, want Groningen is een echte studentenstad. Morgen komt gelukkig de wagen met nieuwe bestellingen. Als deze eerste week een voorbode is voor de toekomst, gaan we mooie tijden tegemoet!' Cynthia Bakker (31) bezit een drogistendiploma, heeft acht jaar ervaring in 'het vak' en werkte tot voor kort bij een andere drogisterijketen. Toen ze in een advertentie las dat De Tuinen op zoek was naar een compleet nieuwe bezetting voor een nieuwe winkel in de Groningse Heerestraat, reageerde ze direct. Inmiddels is de winkel open en geeft de nieuwe filiaalmanager leiding aan 'haar' kersver se team, bestaande uit Aafke Stalman, Mathilde Bruining (beiden afkom stig van ETOS), Ellen van der Veen en Gieneke van der Leest. storm! We hebben niet veel pu bliciteit gemaakt, maar het voordeel is dat we in het hart van de Groningse binnenstad zitten. Klanten reageren posi tief en we draaien meteen een flinke omzet. Mag ook wel, want er wordt van deze winkel heel wat verwacht. Ik heb regelmatig contact met collega's in het land en op het hoofdkan toor. 'Als er wat is dan bel je maar', zegt iedereen. Die open heid en dat ongedwongen sa menwerken is typisch De Tui nen. Kleine dingen kunnen hier nog beter. We draaien met te kleine kassarollen en een tele foon achter in de winkel zou handig zijn. Maar de winkel zelf is een plaatje.' 'Het is vijf uur 's middags, we hebben hier net met het hele team staan juichen vanwege de gescoorde omzet. De oranje-ge- lukskaars is een enorme hit. Kan ook niet anders, zo vlak voor de voetbalwedstrijd tegen Zuid-Korea én vaderdag. Je moet 'm een half uur voor de "We hebben een drukke voorbe reidingsperiode achter de rug. Mijn collega's zijn ingewerkt in de Tuin van Zwolle, ikzelf heb samen met mijn assistente Aaf ke vier dagen meegedraaid in de Amsterdamse Leidsestraat, Vorige week hebben we met z'n tweeën kennisgemaakt met de medewerkers op het hoofdkan toor in Rijswijk én we hebben in de winkel in Hoog Catherijne in Utrecht gewerkt. De komen de dagen moeten we hier de winkel inrichten, alle artikelen komen binnen. Weet je wat leuk is? De hele dag komen hier mensen binnen. Die zeggen dan: ja, we weten dat jullie nog niet open zijn, maar we willen even zeggen dat we het fijn vin den dat jullie hier komen. Hoe ven we niet meer helemaal naar de Tuin van Assen.' 'We zijn vanmorgen openge gaan en het loopt meteen Vorig jaar waren het er vier, dit jaar verschijnt AH 8660 met misschien wel zeven deelnemers aan de start van de Dam tot Damloop. Het team van het franchise- filiaal uit Krimpen aan de IJssel loopt zich binnenkort iedere maandag- en donder dagavond warm voor de tien Engelse mijlen die op 20 september aanstaande moeten worden afgelegd tussen Amsterdam en Zaandam. Ruim een maand voor het start schot valt, gaat het team onder leiding van bedrijfsleider Rob Broere tweemaal per week zijn rondjes maken door de Krimpe- nerwaard. Nu trainen mensen nog afzonderlijk. Het credo luidt 'langzaam opbouwen', want, zegt Broere, 'niet al onze deelnemers zijn fanatieke lo pers. Ikzelf en enkele anderen doen vaker per jaar de tien mijl, maar er zijn ook medewerkers die zich speciaal voor de Dam tot Damloop in het sporttenue hijsen. Overigens kan dat tot leuke verrassingen leiden. De fanatieke hardlopers staan soms verbaasd te kijken als na tuurtalenten plotseling opstaan en een prima tijd in Zaandam op de klok zetten.' Vuilniszak Ongetraind aan de start ver schijnen vindt Broere onver standig. 'Het is een behoorlijke afstand, beslist geen makkelijk parcours en - misschien wel het belangrijkste - je start met el kaar, maar bij de IJ-tunnel ben je elkaar in de mensenmassa al kwijt. Vanaf dat moment moet je het dus helemaal zelf doen.' Naast een goede training zijn de juiste kleding en goed eten en drinken volgens Broere es sentieel. 'Ik heb weieens een Dam tot Damloop in negen gra den Celsius gelopen, maar het jaar daarop was er volop zon en steeg het kwik tot boven de twintig graden. Als het regent moet je een dunne regenjas aandoen. Een vuilniszak werkt overigens ook. Het eten en drin ken dat men bij de diverse pos ten aanreikt, moet je gewoon pakken. Misschien heb je op dat moment geen dorst, maar loop je een kilometer later door de verlaten polder met een droge keel of een leeg gevoel, dan ben je verder van huis.' Over de streep Sterallures en toptijden hoeven we van AH 8660 niet te ver wachten, verzekert Broere ons. 'De trainingen op zich zijn al leuk genoeg, de loop zelf wordt één groot feest. We doen hier veel samen, hebben een fanatie ke personeelsvereniging. Regel matig gaan we karten en dar ten, ook hebben we weer met een team meegedaan aan het De lopers van AH 8660 v.l.n.r. Liesbeth van Rijswijk, Femke Kareis, Rob Broere, Remco Slingerland en Corine Leenders Ahold-volleybaltoernooi. Overi gens is het exacte aantal colle ga's dat meedoet aan de Dam tot Damloop nog niet bekend. Met onze enthousiaste verhalen j proberen we er hier nog een paar over de streep te trekken.' i

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 8