IsltLIioi op aldgc in AnoiUdTU BUITENLAND 5 ■medewermrsreis. BERICHTEN UIT SHANGHAI PAS OP VOOR DE HOND! JE KUNT JE ALLEEN INSCHRIJVEN MET DEZE BON! SCOREN AHOLD FLITSEN JULI 1998 r /TA 1 A TOi Sinds augustus 1996 woont Saskia Vlaskamp met haar de Rotterdammers Saskia en Erik voelen zich dan ook al aardig thuis. Toch blijft China voor verrassende ervarin gen zorgen. Wij hebben sinds kort een hond. Een kat hadden we al, dus het begint hier al aardig een dierentuin te worden. Dat is overigens waar de hond van daan komt: uit de dierentuin! Ik had een afspraak gemaakt met een dierenarts die mij de plek zou laten zien waar 'zijn' dieren vandaan komen. Een kennel dus, dacht ik. Die kennel bleek een dierentuin. Ze hebben daar een aparte afdeling 'Pets World', oftewel wereld van huis dieren. Naast allerlei soorten teckels, dobermanns, golden retrievers en Deense doggen, hebben ze daar ook katten, hamsters, geiten, konijnen en een ezeltje. Voor de Chinezen geweldig, want huisdieren ken nen ze nauwelijks. De keus be perkt zich over het algemeen tot langharige witte katten, of - jawel - de Pekinees. Andere huisdieren zijn heel bijzonder, en Pets World wordt dan ook druk bezocht. Ons hondje von den we in een ren met vijftien puppies. Allemaal 'ras' op mijn alle overige maaltijden; uitgaven van persoonlijke aard. Voor deelname aan de reis naar Azië gelden de volgende voor waarden: 1. Je bent een Ahold- medewerk(st)er. 2. Je reist in eigen tijd en op eigen kosten. 3. Je reist op eigen verantwoordelijkheid 4. Je hebt minimaal 6 weken voor vertrek de noodzakelij- keus na. Vanwege zijn onduide lijke afkomst kregen we hem voor een zacht prijsje mee. VREEMD Ons 'monstertje' komt niet ho ger dan mijn knieën, maar veel Chinezen gaan liever een blokje om dan dat ze ons op de stoep passeren, ledereen vraagt of hij blaft en bijt, en gelukkig hebben wij toevallig een exemplaar dat geen van beiden nog ontdekt heeft. Daarmee maakt hij lang zaam wat vrienden in de buurt waar wij wonen. Met name de bewakers van ons huizencom plex komen wat over hun angst heen. Aan aaien wagen ze zich echter nog niet! Toch heb ik het idee dat ze onze liefde voor die ren maar vreemd vinden; in dit land staan hond en kat immers soms nog op de menukaart. Ook in onzeTOPS-winkels vind je levende have voor consump tie, zoals kikkers en schildpad den, maar gelukkig komen onze huisdieren niet in hun assorti ment voor. ke vaccinaties ontvangen; een bewijs daarvan moet worden overlegd. De vliegtijd naar Singapore is ruim twaalf uur. Houd dus re kening met een hele zit. Verblijf in de tropen kan gezondheids risico's met zich meebrengen. Daarom is het nodig datje, in elk geval zes weken voor ver- riek, de noodzakelijke vaccina ties hebt gehad. Bij inschrijving ontvang je hierover meer infor matie. je ook gebruik wilt maken van de aanbiedingen op pagina 6. Check in: na Amerika, kuh je nu ook met Ahold naar Azië! Op 3 data in november ver trekken Ahold'ers voor een achtdaagse reis naar Singapore en MaleisiëAjvijk hoe Ahold opereert in het exotischë Azië, en pik uitbundig natuurschoon, hefctische steden en beeldschone stranden me$op jouw reis. Hiernaast vind je het programma. Naam:Voorletter(s):m/v Factuuradres: Postcode:Woonplaats Telefoon overdag:Telefoon privé: Ahold personeelsnummer: Vergezeld door (maximaal één medereiziger; hoeft geen Ahold'er te zijn): Naam:Voorletter(s)m/v Belangrijk: stuur van iedere reiziger een kopie van het paspoort mee! Vertrekdatum: 0 6 november 0 eenpersoonskamer 0 tweepersoonskamer 0 13 november 0 annuleringskostenverzekering a f 83,- p.p. 0 20 november 0 reisverzekering a f 47,25 f 7,50 poliskosten per boeking 0 Wil graag informatie over verlengingsmogelijkheden Datum Handtekening Je ontvangt een bevestiging, vergezeld van een acceptgirokaart, voor de aanbetaling van f 400,- plus de eventu ele annuleringskostenverzekering. De tweede acceptgirokaart is voor de restantbetaling, die uiterlijk zes weken vóórvertrek moet zijn voldaan. Per boeking wordt f 20,- reserveringskosten in rekening gebracht. Dit formulier vóór 31 augustus in een gefrankeerde enveloppe zenden aan: Carlson Wagonlit Travel Business Events t.a.v. Annet de Koning, Postbus 3832,1001 AP Amsterdam, tel: (020) 680 53 15, fax: (020) 680 53 19, email: NLCWTAKC@IBMMAIL.COM Heijn', aldus de Tsjechen. 'Daar willen wij ook mee scoren.' De Hypemova'ers retourneren de Limburgse gastvrijheid in augustus. Vijf versspecialisten van het Sittardse filiaal gaan dan naar Praag om hun Tsje chische collega's, direct na de opening, met raad en daad bij te staan. De Ahold-prijs van deze reis? f 1.725,- per persoon in een ge deelde tweepersoonskamer. Hierbij is inbegrepen: vliegticket Amsterdam-Singa pore v.v. in de economy klasse van KLM; overnachtingen in goede ho tels inclusief ontbijtbuffet; Nederlandstalige begeleiding; excursies in luxe, airconditio ned touringcars of per trein; alle services en lokale belas ting. Niet inbegrepen is: luchthavenbelasting f 50,-); Stuur een kopie van deze bon als Met zijn achten kwamen de Tsjechen in juni naar Nederland om twee weken te putten uit de ervaring en kennis van de Albert Heijn-collega's. Ze staan straks in de nieuwe Praagse hypernova, die in augustus opengaat. Vanaf de zijlijn de kunst afkijken was er niet bij, het was aanpakken geblazen. Zoveel mogelijk opsteken van hoe bij Albert Heijn (filiaal 1352 in Sittard) de versafdelingen worden gerund. Drie tol ken kwamen mee om de taalbarrières te slechten. Er zijn natuurlijk verschillen tussen Tsjechië en Nederland. Tsjechen zijn echte vleeseters; ze kijken niet op een onsje méér. De pakjes met één of twee schnitzels zul je in Tsje chië niet aantreffen. Ook beste den Tsjechen veel meer tijd aan koken. Vlees zonder een zelfge maakte saus is ondenkbaar. Maar er waren genoeg andere zaken die de Tsjechen graag van de Limburgers oppikten. In hoog tempo hielden zij zich be zig met hygiënebewaking, pre sentatietechnieken en visual merchandizing. Zaken die zij thuis, als afdelingsmanager, weer moeten doorgeven aan col lega's in de Hypernova. markt staat, kun je net zo goed ook de klanten van dienst zijn. Na het uit het hoofd leren van de Nederlandse woorden voor de meeste verse producten en met ondersteuning van de 'thuisspelers', konden de klan ten van filiaal 1351 ook bij de Tsjechen terecht. Want ook de wijze waarop de klant wordt be diend willen ze mee naar huis nemen. 'Klantvriendelijkheid is een erg sterk punt van Albert Eén product uit Nederland zien de Tsjechen helemaal zitten: de bake-off-broodjes. Die zijn in Tsjechië zo goed als onbekend. Als het aan hen ligt, verandert dat gauw. Tja, en als je dan toch in Nederland in een super- Petr Jana (I) en Pavel Zila op werkstage bij AH 1351 Sittard Vrijdag, 20.05 uur: Vlucht KL 837 stijgt op. Bestemming: Singapore. Zaterdag, 15.35 uur: Aan komst in Singapore en vervoer naar een prima toeristenhotel. Later volgt een bustour door Singapore, 's Avonds eet je op eigen gelegenheid. Zondag: Ontbijt in het hotel. Je bezoekt de TOPS-super- markt in het grote winkelcen trum Great World City. Even tueel kun je nog naar de nabij gelegen TOPS in Tanglin Mali. 's Middags nemen we je mee naar het schitterende Jurong Bird Park en 's avonds staat een 'nachtsafari' op het pro gramma. Maandag: Na het ontbijt in het hotel gaan we per trein naar Tampin. Daar staat de touring car klaar voor de reis naar Malakka. Na een stadstour heb je de rest van de dag voor jezelf. We overnachten in Malakka. Dinsdag: Na het ontbijt in het hotel gaan we per touringcar naar Kuala Lumpur. Deze dag is verder vrij te besteden. Woensdag: Kuantan. Hier overnachten we twee keer. In deze plaats aan de oostkust van Maleisië maak je kennis met lo kale ambachten. Kuantan heeft prachtige witte stranden, maar eerst nemen we je mee op een stadstour. Donderdag: Een bijkomen- van-alle-indrukken dagje. Wie zin heeft, kan toch op excursie. Vrijdag: Koffers pakken! Via Johur Bahru en een bezoek aan de TOPS-supermarkt, gaan we weer richting Singapore. Om 23.20 uur vertrekken we van de luchthaven naar Am sterdam. Zaterdag: Aankomst op Schip hol rond 6.00 uur 's ochtends.

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 5