Mijlpaal: veertigste Tuin geopend Ahold-bestuurder Fritz Ahlqvist overleden lilllllllHlll!'!!! De mensen van Meester hadden hun bedrijf vanaf week 27 weer op de rit. AH-Kinderkook- school heeft de zomer in z'n bol BRAND WAS ERG, DE REACTIE PERFECT' Check nu in: Op naar TOPS in Singapore en Maleisië SAI1002000637 Flitsen Landelijk juli 1998 juli 1998 DAMTOTDAMLOOP: laatste kans! Pak je renschoenen uit de kast en maak een tussensprintje naar de brievenbus. Als je je nu inschrijft, kun je nog meedoen aan de 14e Dam tot Damloop op 20 september. Kijk op de wikkel wat je moet doen! Blijf bij de pinken met interne opleidingen, je bedrijfsleider of supermarktmanager weet pre cies wat er voor jou te koop is. In Flitsen stellen we je voor aan collega's die al aan de slag zijn. 55e jaargang nummer 7 Kijk op pagina 2 naar de nieuwe rubriek Werk maken van je studie NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV Eigenlijk zouden de deuren van de Heerhugowaardse AH-Kinder- kookschool in de schoolvakanties sluiten. Maar na overleg werd iets heel anders besloten. 'Tot en met 22 augustus kunnen kinde ren voor maar vijf gulden een uur aanschuiven voor een bijzondere kookles', zegt verantwoordelijke man Jan-Willem- Scheffers. 'Zes weken lang, zes dagen per week gaan van negen tot zes ieder uur de schortjes om en worden de koksmutsen opgezet.' Ook de AH- Kookscholen in Purmerend, Haar lem en Leeuwarden hebben een vakantieprogramma. Lees verder op pagina 9. Op 3 juli overleed Fritz Ahlqvist (60 jaar), tot voor kort lid van de Raad van Bestuur van Ahold, na een kort ziekbed. De heer Ahlqvist zette zijn persoonlijk stempel op zowel Albert Heijn als op de internatio nale expansie van Ahold; zijn overlijden wordt be schouwd als een groot verlies door allen die met hem samenwerkten. Fritz Ahlqvist, van Zweedse komaf, trad in 1972 in dienst bij Albert Heijn; hij werd be noemd tot directeur Marketing en Operations. Vier jaar later werd hij president van Albert Heijn. Zijn creativiteit, inzicht en daadkracht waren een ge weldige impuls voor Albert Heijn, in een periode dat het bedrijf kampte met stevige te genwind. Onder zijn leiding werd de organisatie vele malen efficiënter en de winkels vele malen aantrekkelijker. Fritz Ahlqvist was geen man van half werk: hij gaf het uiterste van zichzelf en vroeg dat ook van anderen. Als leidinggeven de had hij de bijzondere gave sturing te geven, zonder colle ga's te belemmeren in hun creativiteit. Na zijn eerste vier jaar als AH- president trad hij toe tot de Raad van Bestuur. Vanaf 1990 richtte Ahlqvist zich ge heel op die laatste functie. On der zijn bezielende leiding werden de supermarkten in Tsjechië opgezet en kwamen samenwerkingsverbanden tot stand in Portugal, Polen en Spanje. Ahlqvist's persoonlijke en enthousiaste inzet vlak vóór zijn pensioen gold de expansie van Ahold in Latijns-Amerika, waar Ahold inmiddels mede-ei genaar is van de ketens Bom- preco in Brazilië, Disco in Argentinië en Santa Isabel in Chili. Bedrijven, waar hij ook na zijn pensionering bij betrok ken zou blijven als adviseur. Fritz Ahlqvist zal bij velen in de herinnering blijven als een vakman, die innemendheid paarde aan een grote betrok kenheid. Zie ook pagina 3 en 10. Na brand Meester: Woensdagavond 17 juni brak er brand uit bij vleeswarenbedrijf Meester in Wijhe. In een ouder deel van het bedrijf had de fri- tuurlijn vlam gevat. Nog tij dens de brand, die enkele Op 16 juni werd in de Grote Houtstraat in Haarlem de veer tigste Tuin geopend. Een mijl paal voor gezondheids drogisterij De Tuinen, die twee jaar geleden met 32 winkels nog pas op de plaats maakte. Eerst moest gewerkt worden aan een gezonde formule en de oplei ding van de medewerkers. 'Onze formule staat inmiddels als een huis en wat betreft het vakmanschap van onze mensen: we zijn de eerste drogisterijke ten die 'gecertificeerd' zijn. Dat betekent dat we voldoen aan een aantal extra kwaliteitsei sen, bovenop de eis dat er altijd een drogist in de winkel paraat is,' aldus een trotse Emi- uren duurde, bedachten de aanwezige 'Meesterianen' verschillende scenario's: 'Hoe nu verder?' 'IJzersterk', noemt directeur Henk Sterk de voortvarende instelling van zijn mensen. Een geluk bij een ongeluk was, dat de computersystemen niet waren aangetast, zodat nauw keurig berekend kon worden waar de - deels lamgelegde - productie moest worden aange vuld. Onmiddellijk kreeg Mees ter hulp van concurrenten, die, aldus de directeur van Meester, 'in geval van nood ware colle ga's bleken te zijn.' Mede dank zij die hulp lag de servicegraad op vrijdag de 26e alweer op 93%. Het meeste werk en de grootste inzet lag echter bij de Meesterianen: puin ruimen, schoonmaken en veel hulp bui ten de gewone werkzaamheden om. T)at we brand hadden was erg, maar de reactie erop was perfect', aldus Sterk. De men sen van Meester hadden hun bedrijf vanaf week 27 weer op de rit. Lees verder op pagina 3. Na Amerika, kun je nu ook met Ahold naar Azië! Op 3 data in november vertrekken Ahold'ers voor een achtdaagse reis naar Singapore en Maleisië. Kijk hoe Ahold opereert in het exotische Azië, en pik uitbundig natuur schoon, hectische steden en beeldschone stranden mee op jouw reis. Op pagina 5 vind je meer informatie èn de inschrijf- bon. lie Dries, productgroupmanager van De Tuinen. Het doel voor 1998 formuleert zij dan ook als volgt: 'Dit jaar werken we aan een betere landelijke spreiding.' En dat lijkt te gaan lukken. Dit jaar openden al nieuwe Tuinen in Heerlen, Groningen, Deven ter, Veldhoven en Haarlem him deuren. Zie ook het interview met De Tuinen-directeur Jos Jongstra op pagina 4. De Tuin van Groningen: één van de vijf nieuwste winkels van De Tuinen

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 1