[M> Manrift gaat Colofon AH-er indoor kartkampioen 2e divisie Michael Schumacher COLLEGA'S Feest Vlot AHOLD FLITSEN JULI 199S SON AX Winnaars ETOS-wedstrijd gingen Frans culinair in de EHfeitoren De winnaars van de junipuzzel zijn: A. Sterk, Hoogland, Helen Hogkamer, Oud-Beijerland en J.P. van Kan uit Noordwijk. 350 slagers hadden 6 juni een sportief uitje in 't Zaanse Twiske 55e Jaargang, nr. 7 Juli 1998 Oplage 70.000 vlees in de kuip! Postbus 3000 Kamer HK A 334 1500 HA Zaandam Algemeen tel.nr. 075 - 6599111 Redactie tel.nr. 075 - 6595713 Fax 075-6701502 Redactie: Ingrid van Kuilenburg (hoofdredactie) Gijs Coffeng Lara Fiddelaar (coördinatie) René Wagenaar Els Witte (eindredactie) Redactionele bijdragen: Monique Lindeboom Linea Recta Media Linda van Pelt Fotografie: Johan Weemhoff e.a. Vormgeving: Studio Tigges (lay-out en DTP opmaak) Lithografie: LithoHouse Druk: Roto Smeets Weert Adreswijzigingen van personeels leden worden automatisch via de personeels- of salarisadministratie verwerkt. Andere ontvangers kunnen adreswijzigingen uitsluitend schriftelijk doorgeven aan de redactie, met toezending van het oude adresstrookje. Hij is pas zeventien en moet nog zeker een jaar wachten op zijn rijbewijs. Toch heeft Edwin Maurits (parttimer bij AH 1575 in Vlaardingen) er al de nodige kilometers op zitten. In zijn kart weltever staan, waarmee hij wekelijks met honderd kilometer per uur zijn rondjes draait op zijn thuiscircuit in Uden. Daar werd de snelheidsdui vel, die droomt van een car rière in de Formule 1, op vijf juni Nederlands kampioen tweede divisie indoor-kar- ting. Het kan hard gaan! In het le ven van Edwin draait bijna al les om snelheid. 'De kick van het inhalen, het driften in de bochten en het starten vanaf pole position, zijn dingen waar van ik dagelijks droom.' Om de snelste te zijn moet er ook bui ten de baan hard gewerkt wor den. 'Karten is vooral fysiek een zware sport. Vooral mijn nek en schouders hebben het zwaar te verduren. Om mijn lichaam in conditie te houden ben ik elke week in het krachthonk te vinden.' Hoewel de bloemen en de gigantische beker voor het behalen van het Nederlands kampioenschap nog op tafel staan, is Edwin alweer bezig Op zaterdag 6 juni organiseerde CS Zaandam de jaarlijkse sportdag voor alle Centrale Slagerijen van Ahold in recrea tiegebied het Twiske bij Zaandam. Tijdens de sportdag bleek maar weer eens hoe sportief slagers kunnen zijn. Vooral een bepaalde polsbeweging ging hen opmerkelijk goed af... tainbiken en vlotten bouwen.. Vooral bij het vlotten bouwen) bleek wat voor vlees we in dei kuip hadden. De slagers deins den er niet voor terug om in zwembroek te water te gaan.' Om twaalf uur vertrok ken de 350 deelnemers van CS Zaandam, met een door de gastheren en -dames klaargemaakt lunch pakket naar het Twiske. "s Ochtends kwam de regen nog met bakken uit de hemel,' weet organisator Derk Wolderdorp. 'Maar een beetje slager laat zich daardoor niet uit het veld met de volgende race. 'Ik ga nu de overstap naai- de eerste divi sie maken.' Naast het karten heeft Edwin het doordeweeks razend druk. 'Ik zit in vier Havo en werk als parttimer op de groenteaf deling van AH 1575 in Vlaar dingen. Alles wat ik daar verdien, stop ik in het racen.' Edwin hoopt net zo goed te wor den als zijn grote voorbeeld Michael Schumai 'Ik mis geen enkele Grand Prix op televi sie, Schuma cher is mijn idool. Ik zal er alles aan doen om zover te komen als hij. Wie weet staan we over een tijdje samen aan de start.' (Rotterdam), 8867 (Epe) en 7261 (Enschede) kwamen als winnaars uit de bus en gingen op 16 mei vergezeld door twee districtsleiders en twee com merciële medewerkers per Tha- lys naar de Franse hoofdstad. Eerste verkoper Edwin Heijm (ETOS 7277, Bijlmerplein, Amsterdam) had het die twee dagen in Parijs bijzonder naar zijn zin en vond dat ETOS alles tot in de puntjes had geregeld. 'Op de hotelkamers hadden ze tandpasta, zeep, noem maar op klaargezet en op de bedden lagen zelfs kussens met het 'Lets (dis)play in Paris'-logo er op. Het leuke was ook dat je collega's uit alle hoeken van Nederland leert kennen. De medewerkers uit Enschede zijn later nog bij ons langsgeweest om te helpen met balansen!' 's Avonds werd er onder bege leiding van een band, uitbundig feest gevierd in de tent. Hier kwam het werkelijke talent van de slagers naar voren. 'Ze zijn goed met de pols', aldus Derk, Hij demonstreert de polsbewe ging in kwestie: 'het bier ging soepel naar bin- nen.' De winnaars van de door ETOS vorig jaar december gehouden 'Let's (dis)play in Paris'-competitie vielen half mei met hun neus in de Franse boter. Een week endje Parijs was de beloning die hen ten deel viel voor het bouwen en onderhouden van ETOS' mooiste dis plays. Flaneren op de Champs Elysées, een bezoek aan Mont Martre en Euro Disney, een avond Frans culinair in de Eiffeltoren en natuurlijk even uitwaaien tijdens een boottocht op de Seine. Wat wil je nog meer? Winkels zorgden er in de drukke Sint- en kerstperiode voor dat hun actiedisplays er pico bello bij stonden, want elk moment kon er een fotograaf binnenvallen om de winkel op de gevoelige plaat vast te leggen. De foto's werden vervolgens kritisch bekeken door een jury, met daarin onder ande re ETOS-directeur jan-Willem Vreezen en diverse districtsleiders en franchisemanagers. 'Een sti muleringsactie om - juist in die drukke feestperiode waarin de winkels continu klanten over de vloer hebben - de displays er ge vuld en verzorgd uit te laten zien', zegt Babette Stovers van ETOS. 'Ook het inhaken op the ma's en het geven van een dui delijk prijssignaal wogen bij de beoordeling zwaar mee.' De win kels 7277 en 7359 (Amsterdam), 8312 (Bergen), 8458 (Ouds hoorn), 7317 (Nunspeet), 7260 slaan.' De weergoden waren de slagers trouwens gunstig ge zind: klokslag twaalf uur brak de zon door. "We hebben onze collega's en onszelf een actieve middag be zorgd', aldus Derk. 'We konden beach volleyballen, bounce hoc keyen, moun-

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 12