Aanstormend talent oriënteert zich op toekomst SVEN VAN BARNEVELD AH-VERKOOPSPECIALIST OP DE BROOD- EN BAKE OFF AFDELING Maandag, IS mei ïïnsda g, W mei donderdag, 21 mei Zaterdag, 23 mei Op Ahold Stagiairedag: GELUK TOEKOMST - AHOLD FLITSEN JUNI 199S Toen Sven van Barneveld de AH-personeelsadvertentie in de krant las, wist hij het meteen: 'Een baan binnen zo'n grote or ganisatie is een enorme uitda ging. Je raakt er nooit uitge leerd en je hebt je eigen toe komst in de hand.' Drie maan den werkte hij via het uitzend bureau, daarna volgde een aan stelling als verkoopspecialist. Op de brood- en bake off afde ling van AH-filiaal 1155 in Hil versum heeft Sven het uitste kend naar zijn zin en in de toe komst wil hij doorgroeien naar de functie van verkoopma nager. ten geblazen. Doordat ik even met mijn gedachte ergens an ders was, heb ik net twintig stokbroden laten aanbakken. Ze moeten in twaalf minuten van tweehonderdzestig graden I terug naar tweehonderdveertig, maar dat vergat ik dus even. Ik ga vandaag een bakplan maken voor morgen. Dat is het op bak platen klaarzetten van de bro den die morgenochtend als eer- ste worden afgebakken. Ook dat luistert weer nauw want te veel voorraad betekent automa tisch verlies.' 'In nog geen uur tijd ben ik aan een heleboel mensen voorge steld. Er werken hier zo'n hon derdzeventig mensen dus het handje schudden zal nog wel een paar dagen doorgaan. In de gesprekken tot nu toe is duide lijk geworden dat, wanneer ik over voldoende kwaliteiten be schik, ik verkoopmanager kan worden. Maar eerst zal ik ge ruime tijd als verkoopspecialist op de brood- en bake off afde ling te vinden zijn. Het is een prachtige afdeling met een zeer uitgebreid assortiment vers en voorgebakken brood. Alles ziet er ook zo lekker uit. Wat me op valt, is dat er veel met de com puter wordt gewerkt. Bestellen, prognoses maken. Hoewel ik vandaag alleen nog meekijk met mijn collega, Manon Bonte koe, vliegt de tijd voorbij.' 'Ik begin 's ochtends om zeven uur. Geen probleem, want vroeg opstaan doe ik al jaren. Ik heb een paar jaar een soort stationskiosk gehad waarvoor ik ook om zes uur uit de veren moest. Vandaag zal ik me voor al bezig houden met bestellen, per computer dus. Omdat het brood dat niet verkocht wordt aan het eind van de dag wegge gooid wordt, is het belangrijk dat er nauwkeurig besteld wordt. Met één blik op mijn beeldscherm kan ik precies zien wat er vandaag verkocht is en wat we morgen denken weg te zetten. Om de acht weken bren gen we alle cijfers in kaart. Zo kunnen we tot op de pistolet precies zien hoeveel we moeten bestellen of afbakken.' 'Hoewel ik al aardig mijn draai heb gevonden, blijft het oplet- 'Het werk op zo'n versafdeling bevalt me prima. Je bent tel- j kens bezig met de dag van mor- gen. De groente-afdeling lijkt me trouwens ook leuk. De kleu ren en de geur van de produc ten hebben een grote aantrek kingskracht. Dat is ook het voordeel van werken in een AH- supermarkt. Als je goed bent kun je hier op veel plaatsen je licht opsteken. Je weet gewoon niet waar je over vijfjaar zit, al droom ik daar natuurlijk wel stiekem over.' permarktmanager of verkoop manager bij AH te worden, wer den uiteen gezet. Eén van de bezoekers was Rob Hol, super marktmanager in opleiding en werkzaam bij filiaal 1558 in Eindhoven. Bij Rob stroomt het- blauwe bloed al door de aderen. 'Albert Heijn heeft op dit mo ment veel nieuwe mensen no dig', weet hij. 'Zelf vind ik de opleiding tot SMM hartstikke leuk en ik kan niet wachten tot dat ik écht aan de slag kan, als supermarktmanager van mijn 'eigen' winkel.' Corine Bakkenes, stagiaire bij PR Ahold, is in het dagelijks le ven student aan Hogeschool van Utrecht. Zij denkt niet di rect aan een baan als super marktmanager of verkoopma nager, maar zou best voelen voor een plek als management-1 trainee bij Ahold. 'Helaas', zegt ze, 'kom ik daar niet voor in aanmerking. Alleen universitai- j re studenten kunnen bij Ahold trainee worden. En zelfs dan I moet je best veel geluk hebben, en heel wat in je mars hebben, natuurlijk. Want er zijn duizen- 'j den aanvragen, en maar enkele j; tientallen plaatsen te vergeven.' 'i Was de dag voor haar toch inte ressant? 'O, zeker,' knikt Cori ne. 'Ik vond het een heel infor matieve dag; je leert op deze manier veel andere stagiaires :j kennen. En het is leuk om erva ringen uit te wisselen.' Ahold-stagiaires kregen op 9 juni informatie over toekomstmogelijkheden bij Ahoid Op dinsdag 9 juni bezochten 65 stagiaires (HBO en universi teit) de Ahold-stagiairedag. Het doei: een uitgebreidere kennismaking met het bedrijf. De staigiares ontvingen bo vendien veel informatie over toekomstmogelijkheden bij Ahold. De stagiairedag bestond uit verschillende onderdelen. Zo gaf een video over de activitei ten van de internationale groot grutter aan dat Ahold druk be zig is steeds meer de buiten landse markt te veroveren. Ahold verkóópt niet alleen pro ducten, maar produceert ze ook. De stagiaires werden aan het eind van de ochtend naar pro ductiebedrijf Marvelo gediri geerd, waar ze werden ontvan gen door directeur Teun Win kel. Wel eens een fabriek van binnen gezien? Het aankomend Ahold-talent kreeg volop de ge legenheid de thee- en koffie machines in actie te zien en vragen te stellen. Alle bezoe kers kregen een koffertje met Marvelo-producten mee, om thuis nog eens rustig de pinda kaas en koffie (eigen merk-pro- ducten van AH) op eigen tong te testen. Het derde deel van de stagiaire dag stond in het teken van toe komstmogelijkheden bij Ahold. Vooral de mogelijkheden om su-

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 8