'Easy' actiezomer bij Gall Gall Een goede wijn is kunst Poen voor knappe koppen Guinee ZIN OM HET COBRA-MUSEUM TE BEZOEKEN? Joint promotion met V&D Eilanddrukte KORTING PART TWO Veertig jaar Vrienden van de Goede Wijn Albert Heijn Studiefonds steunt wetenschappelijk talent JUBILEUMWIJN CONNECTIE MET COBRA PROEFSCHRIFT AHOLD FLITSEN JUNI 1998 OALLfcGAU. i BIB» ,m èi i tftpB i. r v J - -V .- 1 Het CoBrA-museum organiseert, ter gelegenheid van het jubileum 'vijftig jaar CoBrA', unieke tentoonstellingen. Zin om het met eigen ogen te zien? ZOMERS BIJ AH een dubbele weekomzet draaien Het ge beurt in ons filiaal op Texel. Voor mijn medewerkers en mij betekent dat, dat we er keihard tegenaan gaan. Onze bezetting is 130 die we dan ook echt nodig hebben. We maken een omzetplan- tiing, waarbij we rekening houden met schoolvakanties in Nederland en Duitsland, de verhuur van vakantiehuis jes, gegevens van vorige jaren en, natuurlijk, de verwachte drukte bij de pont. Elke dag houden we een oogje op het weer. Gaan 'ze' de hele dag naar het strand en 's avonds barbecuen Of wordt het slecht weer en nemen de gas ten de tijd om uitgebreid boodschappen te doen EEN KLEIN DEEL van onze me dewerkers komt niet van Texel, maar verdient in zo mermaanden bij ons een centje bij. 95 van de mede werkers woont op het eiland. Zij weten precies wat er tij dens 'het seizoen'allemaal gebeurt. Een hele steun voor mij, 'overkanter'. Ik moest er in het begin erg aan wennen. De enorme omzetschommelin- gen met de hectiek in de zo meren de rust in de winter... Eén voordeel: 's winters heb ben we alle tijd voor onze lo kale klant: de Texelaar. WERKEN OP TEXEL is je blau we hart sneller laten kloppen. Niet in de laatste plaats dooi de geweldige AH-trouw van de Nederlandse klanten die op hun vakantieadres hun vertrouwde supermarkt op zoeken. Daar draaien we graag extra uurtjes voor. De AH op Texel wenst alle Flitsen-lezers een fijne va kantie toe enne... als je naar Texel gaat: welkom. Albert van Meulen supermarktmanager Call Gall maakt er een 'easy' zomer 1998 van. Vanaf 25 juni staan er tien weken gezamenlijke actie op het programma met andere bedrijven. De aftrap is een easy cd-actie, samen met V&D. Johan de Groot, filiaalmanager Gall Gall Heerhugowaard staat achter de gezamenlijke actie van Gall Gall met andere bedrijven We willen de klant van Gall Gall deze zomer een extra re den geven om onze winkels te bezoeken', legt assistent pro- ductgroup manager Bert de Jong uit. 'Daarbij leggen we de nadruk op genieten, relaxen; lekker met een drankje in de tuin met je lievelingsmuziek op de achtergrond. Dat klinkt als vakantie, waar of niet. Voor het eerste deel van onze easy weeks hebben we dan ook een af spraak gemaakt met V&D; net als Gall Gall een kwaliteits winkel met veel vestigingen door het hele land, en een grote muziekafdeling.' Tot en met 21 juli ontvangt de klant bij Gall Gall een 'easy cash'-waardebon (ter waarde van f 5,-) bij elk product dat een actielabel draagt. 'Het is een zo genaamde 'multi brand actie', aldus Bert de Jong. 'Dat bete kent dat producten uit verschil lende categoriën, zoals wijn, gedistilleerd en fris, extra aan dacht krijgen.' Bij relatief dure actieproducten kan de hoeveel heid easy cash oplopen tot f 15,-. Tot 31 juli krijgt de klant, tel kens bij inlevering van één waardebon, bij V&D korting op de aankoop van één cd van ten minste f 29,95. De gezamenlijke actie wordt in de winkels van zowel Gall Gall als V&D on dersteund met plafondhangers, posters en ander promotiemate riaal. Na de easy weeks met V&D vol gen zes weken 'easy weeks part two' met een andere actie en een andere partner. Wat 1 dan gaan doen lees je in de vol gende Flitsen', aldus de Bert de Jong. 'Wel kan ik je zeggen dat we het easy zomergevoel erin houden.' Sinds 1958 selecteert het Genootschap voor de Vrienden van de Goede Wijn mooie, betaalbare wijnen voor liefheb bers. En met succes, want het Genootschap heeft inmiddels ruim 30.000 leden. Het 40-jarig jubileum dit jaar, is een goe de aanleiding om 'uit te pakken' met een kunstig geschenk voor trouwe leden. Voor deze gelegenheid maakte de kun stenaar Corneille acht zeefdrukken. De inschatting dat de Vrienden van de Goede Wijn niet alleen genieten van een 'goed glas' en In de herfst van dit jaar is het vijftig jaar geleden dat de CoBrA-beweging (een beken de kunststroming) werd opge richt. Corneille, maar ook Ka- rel Appel, waren kunstenaars van het eerste uur. Twee jubi lea in één jaar, daar moet iets mee gebeuren. Op woensdag 17 juni schonk Albert Heijn- directeur Ronald van Solt de de kunst van het wijn drinken, maar ook oog hebben voor andere kunstvormen, bleek vol- vier originele 'gouaches' van de eerste serie Corneille-zeef- drukken aan het CoBrA-muse- um. Dit gebeurde op land goed Terra Nova in Loenen aan de Vecht in aanwezigheid van de kunstenaar. Ter gele genheid van deze feestelijke gebeurtenis werden de eerste flessen van de speciale jubi leumwijn ontkurkt. En hoe heet het wijnhuis van deze artistieke godendrank? Chateau Corneille natuurlijk. ledig juist. De eerste serie van vier Comeille-zeefdrukken (een oplage van telkens tweehon derd) was binnen twee dagen volledig uitverkocht. Korte tijd later maakte Corneille nog een serie van vier, eveneens in een strikt gelimiteerde oplage. Ook deze zeefdrukken zijn inmid dels allemaal verkocht. Ieder exemplaar is door Corneille persoonlijk genummerd en ge signeerd. Corneille heeft zich in zijn kunst laten beïnvloeden door Afrika, waar de mensen ge bruiksvoorwerpen versieren. Daarom vond hij het een prima idee dat van alle zeefdruk afbeeldingen exclusieve wijneti ketten zijn gemaakt. Deze etiketten sieren de flessen jubi leumwijn, die ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Vrienden van de Goede Wijn wordt uitgebracht. Cor- neille's handtekening staat op alle acht varianten. Dat er knappe koppen rondlopen in de Nederlandse werkmaatschappijen van Ahold is natuurlijk allang be kend. Heb je echter plannen om wetenschappelijk on derzoek naar de detailhandel te doen, dan kun je moge lijk een beroep doen op het Albert Heijn Studiefonds voor financiële ondersteuning voor jouw project. Het Albert Heijn Studiefonds is in 1965 opgericht om onderzoek in de detailhandel naar een hoger wetenschappelijk niveau te tillen. En dat is zeker niet onbelangrijk, want gedegen kennis wordt gebruikt bij de ontwikkeling van onze winkels in Nederland en in het buiten land. In het najaar beslist het Comité van Keuze, onder voorzitter schap van oud Ahold-president Albert Heijn, wie dit jaar ge sponsord wordt door het Fonds. Daarom nodigt het Fonds we tenschappers uit om onder zoeksvoorstellen in te sturen. Het Fonds heeft daarvoor dit jaar f 30.000,- in kas. Maar pas op! Je zult van goede weten schappelijke huize moeten ko men om aanspraak te maken op financiële steun. Het Albert He ijn Studiefonds is bedoeld voor bollebozen, in binnen- èn bui tenland, die al een universitaire opleiding hebben afgerond. Wat voor projecten komen vervol gens in aanmerking? Je hebt plannen voor een proefschrift, een wetenschappelijke confe rentie of een wetenschappelijk artikel. Bovendien heeft je pro ject betrekking op de detailhan del. Als aan deze voorwaarden is voldaan, maak je kans op fi nanciële ondersteuning. Interesse in ondersteuning van het Albert Heijn Studiefonds? Stuur dan je voorstel op voor 1 augustus 1998 naar: René Wagenaar, KA 250 tel: (075) 659 57 24 fax: (075) 659 83 60 e-mail: rene.wagenaar@corp.ahold.nl Het museum is op dinsdag tot en met zondag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Deze aanbieding duurt tot en met 31 december 1998. Met deze Flitsen-bon kun je met z'n tweeën voor prijs van één, dus voor f 7,50, naar het CoBrA- museum, Sandbergplein 1 -3 in Amstelveen. de

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 3