Ik wil niet alleen op een bergje staan' VAN 'T SCHAP TE SNEL Met nieuwe inzichten naar een nieuwe AH-job VIS OUD WORDEN ETOS HEEFT DE ZOMER IN Z'N BOL JAM IA EN OU TOVEREN MET IJSJES NU OOK AH MAX HAVEEAAR THEE (o) f 1,69. T)eze thee komt 0(a rechtstreeks van planta De eerste jaren bij Albert Heijn konden niet op voor Diana Tabak (28). Moeiteloos klom ze op tot AM. Totdat de func tie 'verkoopmanager' in zicht kwam en er strubbelingen op haar werk ontstonden. In de loopbaanoriëntatietraining pluisde ze alles uit, leerde relativeren en kwam met nieuwe inzichten in een nieuwe job terecht. Bij Klantenservice op het hoofdkantoor is ze op haar plek en droomt ze weer van een leidinggevende functie. 'Maar dan wel eentje waarin ik echt kan samenwerken met mensen!' Je werk, je toekomst 'Relativeren, ik kon het niet meer. Het ging goed fout op de winkelvloer. En elke avond weer die gedachte: morgen moet ik weer werken. Maar waar is het fout gegaan, waar begint zo iets? In de loopbaan oriëntatietraining ben ik daar mee serieus aan de slag ge gaan. Situaties terugkoppelen naar jezelf. En wat denk je...mijn hele jeugd kwam naar boven. Onverwerkte situaties. Ik had steun aan een groepje mensen die ook het gevoel had den niet meer gewenst te zijn op hun werkplek.' De carrière van Diana is snel gegaan. Op haar zestiende ging ze bij Albeit Heijn werken. Op haar twintigste was ze afde lingsmanager. 'Ik vond het heerlijk, dat werken. Alles liep als een trein. Ik draaide mijn hand niet om voor probleemfi lialen en ik zocht steeds grotere uitdagingen, grotere filialen. Op een gegeven moment kwam S-erkoopmanager' in zicht. Hup, naar het assessmentcenter. He lemaal gestressed en alles ver prutst. Hoe kon dat nou, vroe gen we ons allemaal af. Die sterke Diana? Maar ik was ver lamd. En achteraf besef je, het is te snel gegaan met mij. Ik heb eigenlijk nooit nagedacht over wat ik wel en niet wilde met mijn carrière.' Diana zou een tweede kans krijgen voor de functie en ging inmiddels van Badhoevedorp naar een filiaal in Sloten. 'Ik was vol goede moed, maar het ging al snel mis. De cultuur was anders en het klikte niet tussen mij en het management. Ik kreeg veel kritiek te verwer ken. Dat was ik helemaal niet gewend. Ik werd steeds onze kerder. Ik voelde me ook heel kwetsbaar. Op een gegeven mo ment kreeg ik van mijn baas een beoordeling voor mijn neus. En terwijl ik de eerste pagina las dacht ik: over wie schrijft die man toch? Dat ben ik hele maal niet! Het was de druppel. Ik kap ermee, dacht ik.' Dus daar zat ik bij Jos Nijssen in de loopbaanoriëntatietrai ning. Eén grote poel van onver werkte gevoelens. Maar verdo rie! Ik kan toch heel goed met mensen omgaan, ik heb nooit problemen in mijn werk gehad! Vechten, hè... Door de oefenin gen begon ik in te zien wat er was mis gegaan in de communi catie met mijn laatste baas. Hoe onze persoonlijkheden bot sten. Leren relativeren, gewel dig was dat. Ik begon ook in te zien dat ik op bepaalde vlakken een stuk assertiviteit miste. Es sentieel als je wilt leidinggeven. Ik genoot ervan als Jos zei: 'Ta bak! Hier zitten, voor de groep! Als een vis in het water voelde ik me dan. Mensen iets aan kunnen reiken en samen daar mee aan de slag gaan. En toen wist ik het: ik wil niet alleen op een bergje staan, mensen lei dinggeven. Nee, ik wil samen werken, in een groep tot mooie dingen komen, elkaar motive ren.' AHOLD FLITSEN JUNI 1' Diana Tabak: 'Als mensen mij nu zien, kunnen ze zich gewoon niet voorstellen dal ik zoveel pro blemen heb gehad!' Personeelszaken was natuurlijk ook al lang op de hoogte en heeft goede gesprekken met me gevoerd. Ze hebben me gehol pen aan een nieuwe baan. Als probleem-coördinator bij Klan tenservice op het hoofdkantoor. Lekker veelzijdig. Projecten op starten, uitwerken van mogelij ke vragen en antwoorden als nieuwe acties gaan lopen, con tact met klanten, leveranciers en heel veel collega's. Ik heb nog een tijdje volgehou den dat deze baan maar een tussenfase zou zijn, maar ik voel me hier eigenüjk erg goed. Ook hier kan ik mensen motive ren, een toegevoegde waarde hebben voor een groep collega's. Dat het een kantoorbaan is? Oh heerlijk! Rustiger, minder hec tisch! Ik kan hier oud worden haha. Ik kom hier gewoon weer bij, weet je dat? Wie weet kon ik er zo toch nog een keer aai toe om de stap te zetten naa' een leidinggevende functie. Al- mensen mij nu zien, kunnen u zich gewoon niet voorstellen da: ik zoveel problemen heb gehad! MR li Voor weldadige bad- en doucheproduc ten gaan klanten eerst naar ETOS. Nu kunnen ze er bovendien terecht voor de zomerse inrichting en aankleding van hun badkamer. ETOS presenteert na melijk een uitgebreid assortiment schelpen, zeefiguren, sponsen, zeep bakjes, noem maai- op. De kleuren van deze zomerse fijn zijn oceaanblauw/ groen. Dat geldt overigens ook voor de vrolijke caps, gezellige kaarsen met zeesterren en schelpendessin, sleutel hangers in de vorm van zeedieren en de teenslippers die klanten volop bij ETOS zullen aantreffen. En zijn ze de zon even zat dan zetten ze gewoon een rieten hoed van ETOS op. De prijzen variëren van f 1,99 tot f 9,99. 'Deze zomerse lijn is opnieuw een goed voorbeeld van de vele leuke pro ducten die we naast ons vaste assortiment verkopen', zegt Willemijn van der Velden, ca tegory manager fun bij ETOS. T)eze keer is er on der andere de link met ons bad- en doucheassortiment. We mikken met deze oceaan-lijn met name op jonge, trendy moeders.' Die moeders moeten overigens niet denken dat ze zeeën van tijd hebben om de ze populaire 'hebbedingen' uit te kiezen, want voor deze ty pische seizoensactie bij ETOS geldt: op op! Van 8 juli tot en met 21 juli wordt er in en om de winkels van Jamin flink gegoocheld, want wie twee ijsjes van het merk Ola koopt, krijgt er een gratis goocheltrucje bij. Veel kinderen zullen hun ouders proberen mee te lokken naar Jamin, want in to taal zijn er zo'n tien verschillende to vertrucs te krijgen. 'De actie vloeit ei genlijk voort uit het succes van Max, de kinderijsjes-lijn van Ola', zegt Ja- min's communicatie manager Alette Zeijlstra. Wij verkopen in onze winkels veel Max-schatkistjes met ijs én een cadeautje erin. Zo'n extraatje doet het altijd goed bij kinderen. Dat was vroe ger al zo bij ijsjes met een kauwgombal onderin.' Niet alleen bij aankoop van twee Max-ijsjes krijgen klanten een goocheltruc, de actie geldt voor alle vijftien Ola-ijsjes uit het Jamin-assorti- ment. En alsof dat nog niet genoeg is, deelt Jamin ook dit jaar weer het IJs- bewijs uit. Daar in krijgen klan ten voor elk ge kocht ijsje een stempel. Wie tien stempels heeft gespaard, krijgt zijn elfde ijsje gratis. Wat Ja min betreft wordt het een lange, hete zomer, want volle IJsbe- wijzen kunnen ingeleverd worden tot 30 september. Goed nieuws voor Hol landse theeleuten én theetelers in onder an dere Sri Lanka, India en Tanzania. Na de popu laire Max Havelaar-kof- fie introduceerde AH in week 21 óók thee onder eigen merk met het Max Havelaar keurmerk er op. Het gaat om een smaakvolle, Engelse melange. Een pakje met twintig zakjes kost in jju de AH-supermarkten ges waar sprake is van een goed sociaal beleid en van coöperaties vac kleine theeboeren', zegt Tuncay Ozgüner, account manager bij pro ductiebedrijf Marvelo. 'Bovenop de marktprijs wordt een vaste premie betaald voor verdere verbetering var. arbeids- en leefomstandigheden. Plantage-arbeiders en boeren mogec zelf beslissen hoe ze deze premie gelden besteden.' De thee mét keur merk is daardoor iets duurder, maar volgens Ozgüner heeft de maat- schappijbewuste consument dat beetje geld extra er wel voor over. *Voor de klant scheelt het maar wei nig, voor de boeren en arbeiders op de theeplantages betekent het een kans op een beter leven.'

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 2