Ilona Ylaardingerbroek wint Ahold Scriptieprijs BEA KOERHUIS-OOSTERBROEK, MEDEWERKSTER AVONDPOOL BIJ MEESTER 8 Maandag, april Wowsdag, apriI Maandaa 4 wet Vrijdag, 1 wei CLOSE FINISH KENNIS IS CROSS INTERNATIONAAL E U W AHOLD FLITSEN MEI K Na een onderbreking van acht jaar waarin haar beide kinderen werden geboren, is Bea Koerhuis-Oos- terbroek (32) weer terug bij vleeswarenfabriek Meester in Wijhe. Met laarzen aan en ge wapend met de hogedrukspuit zorgt zij er in de avonduren voor dat de beenderij er weer spik en span uitziet. 'Dit is de ideale baan voor mij en mijn ge zin. Overdag heb ik alle tijd voor mijn kinderen, terwijl ik 's avonds veel plezier heb in mijn werk bij Meester.' Leuk om al die gezichten van vroeger weer te zien. Het is hier wat moderner geworden, maar de sfeer is nog hetzelfde. Veel van de mensen die bij Meester werken komen uit Wijhe en om geving. Dus is de kans datje el kaar hier kent vanuit het dorp, de school, de sportvereniging, groot. De helft van mijn familie werkt trouwens hier. Voordat we ons omkleden gaan we eerst met de hele ploeg bijpraten in de koffieshop. Hoewel ik onge veer weet wat me te wachten staat, is zo'n eerste keer toch weer spannend. Een raar gevoel ook om weer in mijn regenpak en laarzen met stalen neuzen te stappen. Het lijkt helemaal geen acht jaar geleden dat ik hier voor het laatst was.' 'We werken in een zogenaamd drie-twee rooster, de ene week drie-, de andere week twee avonden. Dat ik gisteravond vrij had kwam me dan ook goed uit, want ik had nog spierpijn van maandag. Vooral het lange tijd ingedrukt houden van de hogedrukspuit kost veel kracht. Om het werk efficiënt te laten verlopen hebben we een schema woont. Thuis zijn de kindert al helemaal gewend aan het ft dat ik van 17.00 tot 22.30 wt ben. Ik hoorde net dat ons wei vanavond door het hoofd Hui^ houdelijke Dienst wordt geco: troleerd. Met een klein app raat maakt hij afdrukken op c y machines, de werkbladen en c vloeren. Zo kan hij snel zien er ergens nog bacteriën zi. achtergebleven. Het werk ga vandaag lekker. Om 20.30 ui zijn we klaar met spuiten e gaan we ontsmetten. Rond tic uur staat alles weer te glii men.' 'Ik werk nog geen week en hi nu al een bijnaam: 'Ma FloJ der'. Nee hoor, het heeft niets i maken met mijn manier v<0 schoonmaken. gemaakt, waarin iedereen een eigen stukje van de beenderij schoonmaakt. Op die manier lo pen we elkaar niet in de weg en zeker zo belangrijk, spatten we elkaar niet nat. De middag- ploeg heeft al voorgespoeld. Het grove werk is dus al gedaan. Wij gaan nu de laatste vleesres- ten en spetters verwijderen. Als die weg zijn en het water is 'aangetrokken', kunnen de pak ken uit en gaan we de boel ont smetten.' 'Ik fiets vandaag samen met een collega die vlak achter mij Omdat het morgen Bevrijding dag is en velen van ons tint nog wat dingen moeten doe beginnen we wat eerder. Ze zi hier op dat gebied heel flexib"' Die eerste week? Ja hoor, die me prima bevallen. Ik ben g|j woon hartstikke blij weer ter te zijn.' Dinsdag 28 maart kwamen vijf genomineerde scriptie schrijvers met familie, vrienden/vriendinnen en bege leiders naar het hoofdkantoor van Ahold om de uitrei king van de Ahold Scriptieprijs bij te wonen. Sommigen toch wel een beetje zenuwachtig, want vooraf wisten de genomineerden niet wie de prijs van f 7.500,- zou winnen. Het verlossende woord kwam van voorzitter Blankert van de werkgeversorganisatie VNO/ NCW. Ilona Vlaardingerbroek mocht de cheque van f 7.500,- in ontvangst nemen. Met het zweet in haar handen: 'Ik vond het al heel wat dat ik was geno mineerd. Maar winnen is na tuurlijk helemaal fantastisch.' Ilona's scriptie ging over de wij ze waarop winkelfonnules kun nen worden geïnternationali seerd. Ook heeft Ilona gekeken naar mogelijkheden om ETOS in Tsjechië te introduceren. De eervolle vermelding ging naar Remment Koolhaas met zijn scriptie over gemakspro ducten, omdat hij zich als HBO- student een plek had veroverd in de top drie dit jaar. Dit jaar ontving de jury ruim dertig scripties, die allemaal verplicht betrekking hadden op de detailhandel. Het werd een close finish: tussen de laagst - maar wat heet laag als je al bij de vijf besten zit - en de hoogst gewaardeerde scriptie zat slecht driekwart punt. Dat was nog niet eerder gebeurd. De ju ry had er dan ook een flinke dobber aan om de winnaar aan te wijzen. Opvallend was dat de onderwerpen van de scripties heel veel verschillende invals hoeken van de detailhandel be schreven. Van marketing via lo gistiek tot een volledig uitge werkt ontwerp voor een brillen- zaak. Jan Andreae was juist over die diversiteit heel blij. 'Niet alleen voor Ahold zijn nieuwe kennis en inzichten op het gebied van de detailhandel belangrijk maar voor de hele bedrijfstak', zei hij in zijn toespraak. 'Ken nis is groei' voegde hij eraan toe. Voor winnares Ilona Vlaar dingerbroek kon de dag niet meer stuk. Ze weet al wat ze met de f 7.500,- gaat doen: 'Ik ga er zeker van op reis.' De Ahold Scriptieprijs 1998 was nog helemaal een Nederlandse aangelegenheid. Voor 1999 komt er een aantal landen waarin Ahold actief is bij. Voor het eerst kunnen daarom stu denten aan HBO-scholen en universiteiten in de Verenigde Staten, Singapore en Tsjechië hun werkstukken insturen om mee te dingen naar de prijs. Ilona Vlaardingerbroek: 'Van die ƒ7.500,- ga ik op reis'

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 8