Klerks-slijterijen krijgen Gall Gall-jasje Proef de Hollandse Nieuwe met korting Nederlandse en Tsjechische Ahold'er gaan studeren in VS -Beste van twee kanten basis voor toekomstige winkelformules Feest aan tafel V00RPR0EFK0RTINGSB0N HOLLANDSE NIEUWE GOEDE KEUZE ZENUWACHTIG :ihold flitsen mei 199s NA HET KRISTAL, porselein en damast is nu ons eigen, ex clusieve AH-bestek te bewon deren in de supermarkten. Klanten kunnen met name met hun AH-Bonuskaart spa ren voor vorken, messen en lepels van de merken Guy Degrenne en Christofle. Dé topmerken als het gaat om kwaliteitsbestek. Prachtige non-food producten die naad loos aansluiten bij het uitste kende kwaliteitsimago van het AH food-assortiment. Gezien de eerste reacties van klanten en medewerkers in de supermarkten durf ik het best te voorspellen: deze actie gaat alle voorgaande spaarpro gramma's overtreffen. In aantallen, in omzet én in kwaliteit. WAAROM WE TELKENS WEER dit soort loyaliteitsacties op touw zettenZie het als een beloning voor onze vaste klanten, die trouw hun bood schappen doen bij Albert Heijn. Als winkelmedewerker vorm je daarbij de sleutel tot het succes, door enthousias me uit te stralen én door het geven van duidelijke voor lichting. Uit de reacties van klanten weten we dat je inzet keer op keer wordt gewaar deerd. WAT MIJ BETREFT maken we er met z'n allen wederom een groot succes van. En vieren onze klanten voortaan elke dag een feestje als ze thuis aan tafel schuiven. Ze komen daarmee al een heel eind, want met behulp van AH is de tafel bijna volledig gedekt. Veel klanten hebben al da mast op tafel, drinken wijn uit een kristallen glas en pre senteren de AllerHande-re- cepten op prachtig porselein. Fanatieke spaarders eten de soep bovendien binnen de kortste keren met een fonkel nieuwe - roestvrijstalen of zil veren - lepel. Jij ook Henri Tillemans category manager Albert Heijn )e dertien Klerks-slijterijen lie Gall Gall op 1 april 1997 overnam, worden om gebouwd tot Gall Gall- ,vinkels. De eerste slijterijen liebben inmiddels de naam /an 's lands grootste slijters keten al op de pui staan. In 260 AH-winkels kun je, vanaf 27 mei, vier weken terecht bij de kraam voor een rondje 'Hollandse Nieuwe'. Voor de liefhebber ligt de Hollandse Nieuwe met uitjes bovendien klaar in de koeling. Als rechtgeaard winkelme dewerker moet je na tuurlijk voorproeven. Met bijgaande bon kom je in aanmerking voor 'voorproefkorting'. 'De Hollandse Nieuwe wordt ge vangen in de maanden mei, juni en juli', zegt categoiymanager John Valster. Omdat er altijd voldoende wordt gevangen, gaat een deel in de vriezer. De haring mag tot september Hollandse Nieuwe worden genoemd. Daar na spreek je over maatjesha ring.' De Hollandse Nieuwe komt zó uit zee en heeft een an der vetpercentage dan maatjes haring. Daardoor heeft ze een geheel eigen smaak. 'Extra lek ker?' John Valster zou het zo niet zeggen: 'Het is meer een kwestie van smaak.' In de winkels worden de haring verkopers bijgespijkerd met een opleidingsvideo en een instruc tieboekje. 'Als je goed haring wilt verkopen, moet je duizend- en-één dingen weten', aldus Valster. 'In de video zie je bij voorbeeld hoe je een broodje ha ring maakt en hoe je de vis goed presenteert. Ook leer je wan neer een Hollandse Nieuwe een 'maatje' wordt.' Albert Heijn voert de komende weken uitgebreid actie met de haring. In de eerste week is het voorproeven met korting gere serveerd voor Flitsen-lezers. AO A<ID> k3i> £<3> A<I& A<CI& A<CE> - De voorverpakte Hollandse Nieuwe kost bij Albert Heijn f 5,50. Bij inlevering van deze bon bij de kassa kun je maximaal twee verpakkingen kopen voor f 4,50 elk. - Bij 260 AH-winkels staat straks een haringkraam. Als je deze bon bij de kraam inlevert, kun je maximaal vijf haringen meenemen of ter plekke 'happen' voor f 2,25 per stuk. Deze actie loopt van 27 mei tot en met 31 mei 1998. "71 0400 888468" c>4<£>4 <rc>4 <£>4 <04 <04 04 04 <04<04<<04 Sander Brouwer van de voormalige Kierks-slijterij in Bodegraven: 'De afgelopen maanden ben ik me steeds meer Gall Call er gaan voelen' iÊerst keek Gall Gall uitge breid naar de succespunten van Bowel de Klerks-winkels als de Ball Gall-winkels. Daarna «iel het besluit: de slijterijen ïie onder de Klerks-vlag ope reerden zouden worden voor- tien van een Gall Gall-win- lelformule. 'Beetje bij beetje nebben we veranderingen door gevoerd', zegt Joop Rietveld, manager van de Klerks-slijterij- 3n bij Gall Gall. 'De prijs niveaus werden op elkaar afge stemd en op het hoofdkantoor deden we hetzelfde met de commerciële en operationele processen. Bovendien hebben ^e geïnventariseerd welke ster- 'se punten voor de uitstekende jmzetten bij Klerks zorgen. ÏVant vergis je niet: in de om- zet-top-10 van Gall Gall staan maai' liefst zes Klerks slijterijen.' Het Klerks-filiaal in Wassenaar, dat komende zomer als laatste in de reeks tot Gall Gall-winkel wordt omge bouwd, wordt volgens Rietveld hét voorbeeld van hoe Gall Gall het beste van beide kanten gaat combineren. De verbouwing van een Klerks winkel vindt in drie dagen plaats. Op maandag en dinsdag begint de metamorfose, maar blijft de winkel gewoon open. Op woensdag gaat de deur dicht en wordt de Gall Gall-pui aange bracht, een dag later gaat de winkel als Gall Gall-slij terij weer open. 'Een hectische toe stand', weet Sander Brouwer, fi liaalmanager van de voormalige Kierks-slijterij in Bodegraven. 'Op 16 april zijn wij als Gall Gall-winkel van start gegaan. De afgelopen maanden ben ik me steeds meer Gall Gall-er gaan voelen. We zijn flink bijge praat en bijgeschoold. Ik vind de overgang een goede keuze voor mezelf én voor onze klanten. We beschikken nu over een breder wijnassortiment, veel exclusieve producten en extra's als het Gall Gall-magazine.' Het zal je maar gebeuren: stuur je een brief naar de Gerrit Jan Heijn Fellowship, word je uitgenodigd voor een gesprek. Vervolgens hoor je dat je een semester mag gaan studeren aan de Cornell University in de VS. Het overkwam Sofie van den Enk (17) en de Tsjech Martin Kopriva (19). Ze zijn er dolgelukkig mee. Voor het eerst konden ook partners en kinderen van Tsjechische Ahold'ers meedin gen naar de Gerrit Jan Heijn Fellowship om een semester te studeren aan de Cornell University. Het bestuur van de Fellowship, onder leiding van de heer Heijn, was daar om ook zeer blij dat er buiten de twee Nederlandse kandi daten ook een zeer gemoti veerde kandidaat uit Tsjechië was. En dan is het moeilijk kiezen, zeker als twee kandi daten gelijk eindigen. Daarom heeft het bestuur besloten zo wel Sofie als Martin de gele genheid te geven om aan Cor nell te studeren. Sofie was waanzinnig blij: 'Het is hartstikke gaaf.' Nu moet ze alleen nog haai' Athe neum-diploma halen. 'Ik ben nu nog meer gemotiveerd om mijn diploma te halen. Zo'n buitenkans laat ik heus niet liggen.' Ook bij Martin uit het Tsjechische Brno, waar zijn vader werkt bij Ahold's Eu ronova (100% Ahold), zit het wel snor met de motivatie. Martin was speciaal overgeko men voor zijn gesprek met het bestuur van de Fellowship. 'Ik had het nooit verwacht en ik was heel zenuwachtig,' aldus Martin. Volgend jaar zal een Amerikaanse kandidaat in Europa gaan studeren. Het jaar daarop zijn Tsjechië en Nederland weer aan de beurt.

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 3