Hoe een konijn een tijger werd I 'k VAN 'T SCHAP Mees Molenaar volgde de AH-loopbaanoriëntatie: STAPPENPLAN STEUN I 4 '750 JAAR DEN HAAG WIJN' BU GALL GALL KIKKER VERLIEFD OP AH'S BOTER- DE KIJIvK SMAAK VAN WATER BIJ AH HAMPASTA'S - AHOLD FLITSEN M Voormalig afdelingsmanager (AM) Mees Molenaar volgde AH's loopbaanoriëntatietraining en zette zijn zinnen op het trainerschap. Een verfrissend uitstapje naar de Meester Wijhe Academie bracht hem toch weer terug naar de werkvloer bij Albert Heijn. Maar wel als verkoopmanager. Ik train nu mijn eigen groep.' 'Een Amerikaan zegt: I have a BIG house and a BIG car. Wij zullen dat nooit zeggen. Maar verdorie, wees nou eens niet zo bescheiden. Ga aan de gang met die wensen! Ik voelde me echt zo'n vent die alleen nog maar goed was in uitpakken. Waar moest ik nou nog terecht in de maatschappij?' In 1996 deed Mees (38) de loopbaanoriënta tietraining. Hij werkte als AM en zat op een dood spoor. Was deze functie zijn eindstation? Hij had er al tien dienstjaren op zitten bij Albert Heijn. De reor ganisatie was in volle gang, de functie van AM stond op de no minatie om te verdwijnen. Wan neer zou Mees aan de beurt zijn? 'Ik werd er onzeker van, het zette me aan het denken. Mijn baas stelde voor die trai ning te gaan doen. 'Oh nee toch, dat is die oprotcursus!' dacht ik. Tiet is gedaan met me.' In mijn ogen gingen er alleen mensen naar toe die niet functioneerden en op de wip zaten. Een mooie dekmantel om je netjes af te voeren. Het klopte dat ik er be hoorlijk geëmotioneerde mensen Je werk, je toekomst zag zitten. Beklemmend, maar tegelijkertijd werd er door Jos Nijssen een heel sterk gevoel van veiligheid gecreëerd. Hij wist goed te verwoorden waar we allemaal mee zaten. Hij ver telde ons over zijn eigen erva ringen en durfde een kritische noot te kraken over het bedrijf. We noemden hem goeroe Jos. Hij zei: als jij aangeeft wat je wilt, dan gaan wij ervoor.' 'Het was een verademing dat er in de training vooral naar je sterke kanten werd gekeken. Jarenlang was in mijn beoorde lingen veel aandacht voor wat ik niet goed deed. Wat wel goed ging, werd naar mijn idee on derbelicht. Ik was een tijger van buiten, maai- een bang ko nijn van binnen. Nu leerde ik uit te spreken wat ik wilde om dat ik er goed in ben: het bege leiden en opleiden van mensen. Ik heb een stappenplan opge steld en ben gaan netwerken. Gaan praten met Albert Heijn Opleidingen: wat doen jullie al lemaal, is er misschien een plekje voor mij? Via via kwam ik uiteindelijk bij de Meester Wijhe Academie terecht. Ik mocht hun interne cursus Di dactiek volgen en kreeg een trainersbaan voor zestien uur per week aangeboden. Fantas tisch, maar niet voldoende. De oplossing kwam toen ik eind 1996 werd gewaagd om tijdelijk als AM in dit filiaal in Amers foort te komen werken. Niet zomaar AM, maar meehelpen aan het opzetten van de nieuwe organisatiestructuur. Vormge ven van de verkoopteams, bou wen aan teambuilding. Terug in mijn oude functie maar wel met een nieuwe uitdaging. Ik zit hier nu anderhalf jaar en ben inmiddels verkoopmanager ge worden. Ik had nooit aan die functie gedacht. Ik zat maar met dat trainen in mijn hoofd. Nu ben ik een VM'er die traint: en wel mijn eigen groep. Zonder die training was ik geen VM'er geworden, hooguit verkoper II als de AM-functie opgeheven werd. Mijn praktijkbegeleider is een grote steun geweest. Tij dens de loopbaanoriëntatietrai ning zei hij: 'Mees, neem lekker een week vrij en duik in die training. Maar ook in dit fili aal... Ineens begon alles te groeien en te bloeien.' 'Mijn werk in Wijhe heb ik af nu zegt: Mees, jij gaat voor ons nog, begrijp je wat ik bec moeten bouwen. Ik zit hier op drie dagen trainen op de acade- Misschien over een paar j mijn plek, dat voel ik wel. Maar mie en twee dagen after-sales Dat zelfvertrouwen is er nu toch; in mijn hart heb ik Wijhe doen, dan ga ik. Ik heb het voor nog niet losgelaten. Als Meester 100% voor elkaar, nu die 10% *y, r Tl" g 1 per jaar. Dat is nog altijd bijna honderd liter minde dan de Fransen en Italianen, maar langzamerhand krijgen we de smaa te pakken.' En juist om de smaak vj het Marvelo en AH te doen. 'We zijf zoek gegaan naar water met een su tiele smaak, dat vooral niet te zwae zou zijn. Te veel suiker en koolzuur zorgen al snel voor een vol gevoel.' Waterrijk houdt het midden tussen bronwater en frisdrank en kent vie: smaken: marula, sinaasappel, grap fruit en kers. Het smakelijke water1 in sierlijk vormgegeven flessen ent f 2,49 per liter. Wie het resultaat va het een-tweetje tussen AH en prodit bedrijf Marvelo proeft, loopt het wa' gegarandeerd in de mond. Mees Molenaar: 'Ik heb het voor 100% voor elkaar, nu die 10% Wie nog niet wist dat Den Haag dit jaar haar 750-jarig bestaan viert, moet in de regeringsstad maar eens bij Gall Gall binnenlopen. Daar brengen in feestelijk Haagse jasjes gestoken wij nen de fijnproevers alvast in jubileum stemming. "Wie Den Haag zegt, zegt de Gouden Koets. Die kon dus niet ont breken op het etiket', zegt regioma nager Loek Nowee. Het klatergoud van de koets werd in samenspraak met de filiaalmanagers, waaronder enkele vinologen, gekoppeld aan een Zuid-Frans juweeltje afkomstig van de wijnvelden rond de Mont Ventoux. 'Een fris, fruitig en vooral soepel wijntje dat op ieder moment gedronken kan worden.' De Cötes du Ventoux ligt voor f 8,99 in de Haagse jubileum display. Direct daarnaast ligt een prachtige taps toelopende fles gevuld met dessertwijn. Heerlijk bij blauwe kaassoor ten, ganzenleverpaté of warme appeltaart met kaneel. Niet al leen de zoete smaak, de vorm van de fles en het fraaie label om de ranke hals zijn opvallend, ook het daaraan bevestigde messing stopje en een lont springen in het oog. Vul je de lege fles met lampenolie dan tover je 'm in no time om tot een sfeervol olielampje. De flessen zitten feestelijk verpakt in doorzichtig folie en zijn versiert met lint in de Haagse kleuren groen en geel. Eén fles kost f 14,95, wie het Haagse jubi leumfeest met twee flessen wil vieren, betaalt f27,95. en cereals Tom van Haarlem. 'Kikker wordt in meer dan vijfentwintig landen door miljoenen kinderen én ouders ge lezen.' De vrolijke groene kwaker staat in vier afbeeldingen op zowel de duo- en hazelnootpasta als de pindakaas. 'Is de bodem van de nieuwe 200 grams potten in zicht, dan heb je er een leuk drinkglas bij. Want Kikker staat in het glas gebrand én is vaatwasbestendig.' Iedere drie maanden zal Kikker in een ander tafereel te zien zijn op de potten. De eerste drie maanden is Kikker ver liefd! Onder de naam Waterrijk introduceer de AH in week twintig een nieuw sprankelend bronwater mét een smaakje. In landen als Frankrijk, Ita lië en Engeland is het drin ken van deze zogenaamde 'flavoured waters' de nor maalste zaak van de wereld. 'Water zit ook hier in de lift', zegt Minne Sytsema, productgroup manager Wijn en Waters bij Marvelo. 'Nederlanders drinken nu gemiddeld vijftien liter gebotteld water Sinds week achttien kwaken duizen den kikkers aan de Nederlandse ont bijttafels. Albert Heijn introduceerde namelijk haar hazelnootpasta, duo pasta en de AH-pindakaas in een nieu we verpakking, met daarop de wereld beroemde Kikker van Nederlands meest bekroonde kinderboekenschrij ver Max Velthuis. 'De Kikker-boeken van Max zijn in bij jong en oud', :gt AH's category manager broodbeleg

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 2