Ahold'ï Kennisoverdracht Medewerkers die meedenken Samenwerken met leveranciers EEN WERELDWIJD TEAM STAPJE VOOR VERWACHTING VOOR 1998 Aantrekkelijke werkomgeving. De bijna 220.000 werknemers van Ahold zijn van het grootste belang om ons de beste supermarktondememing van de wereld te maken. Daarom besteden we veel aandacht aan opleiding en training, moedigen initia tief aan en belonen prestaties. Op deze ma nier beschikken we altijd over een toegewijd team van medewerkers. proberen we verbeterde indelin gen uit, evenals nieuwe formu les, andere producten en nieuwe diensten.' Eind 1997 had Ahold wereldwijd bijna 220.000 medewerkers. Tot het Ahold-team behoren heeft voordelen en verplichtingen', zegt de Raad van Bestuur. 'Een winstgevend bestaan kunnen we niet bereiken zonder gemotiveer de medewerkers. Aan opleidin- gen en trainingen besteedt het bedrijf dan ook veel aandacht.' Onze beloften: Aan klanten: uitstekende winkels, ruime 1 keus, aantrekkelijke prijzen Aan medewerkers: g prettige werkomgeving Aan aandeelhouders: blijvend hoog rendement h Aan leveranciers: duurzame onderlinge J samenwerking j Algemeen: maatschappelijke verantwoordelijkheid GEBASEERD OP 1 Optimalisatie van distributie. In winkels van Ahold op vier continenten doen iedere dag miljoenen klanten hun boodschappen. In het jaarverslag 1997 dat Ahold deze maand uitbracht, staat omschreven hoe het ons bedrijf vorig jaar is vergaan en wat de verwachtingen zijn voor 1998. 'De klant bepaalt het succes van onze winkels', benadrukt de Raad van Bestuur. 'Door de dienstverlening verder te verbeteren wil Ahold in de komende jaren één van de beste en grootste supermarktondernemingen van de wereld worden.' De belangrijkste uitspraken en feiten op een rij. Door samenwerkings overeenkomsten met le veranciers biedt Ahold zijn klanten toegevoegde waarde. Met onze leve ranciers streven wij naar een efficiënte dis tributie en een op de klant toegesneden ver scheidenheid aan pro ducten. De goede relatie met leveranciers is be langrijk voor de interna tionale groei van Ahold. Ook de leveranciers pro- I fiteren daarvan. T)e kracht van ons bedrijf, zegt de Raad van Bestuur, 'is geba seerd op een sterke financiële staat van dienst en een grote aandacht voor aandeelhouders waarde, waardoor Ahold een in ternationaal gewaardeerd groei- fonds is.' En: 'Door de klant nummer 1 te laten zijn, zijn de winkels van Ahold favoriet bij miljoenen lo kale klanten.' In ons bedrijf wordt achter de schermen op wereldwijde schaal gestreefd naar synergie (dit is ex tra resultaat door het delen van bijvoorbeeld kennis en kunde) tussen de bedrijfsonderdelen. Hierdoor kan de lokale super marktmanager gebruik maken van schaalvoordelen die alleen een wereldwijde organisatie biedt. De voordelen van synergie wor den steeds duidelijk zichtbaar bij de inkoop, de distributie, de mar keting en de personele sector. De Raad van Bestuur is er dui delijk over: 'Om te zorgen dat onze klanten onze klanten blij ven, is het zaak de anderen een stapje voor te blijven en zelf voortdurend nieuwe trends te zetten. Elke winkel wordt ten minste eens in de vijfjaar volle dig gerenoveerd. Ondertussen De Raad van Bestuur zegt in het jaarverslag: 'In alle regio's zullen naar verwachting in 1998 de omzetten verder toenemen en de re sultaten verbeteren. Naar verwachting zullen zowel de nettowinst als de winst per aandeel in 1998 belangrijk hoger zijn dan in 1997.' In Nederland zal Albert Heijn het beleid van voortdurende verbete ring en vernieuwing van de dienstverlening aan de klant voortzet ten. Veel aandacht zal worden besteed aan verdere optimalisering van de beheersing van de goederenbeweging en de daarmee sa menhangende kostenstructuur. Albert Heijn verwacht voor 1998 een hogere omzet en een beter bedrijfsresultaat. Bij Speciaalzaken Ahold verwachten zowel Etos als Call Gall een verhoging van de omzet en bedrijfsresultaat, gepaard aan hogere marktaandelen. De in januari 1998 aangekondigde herstructurering bij Jamin zal leiden tot een beter bedrijfsresultaat. Ook Grootver bruik Ahold verwacht een verdere groei van de omzet en een hoger bedrijfsresultaat. Groothandelsorganisatie Schuitema verwacht dat de afgelopen jaar ingezette lijn van hogere omzetten en betere bedrijfsresultaten zal worden voortgezet. Interne uitwisseling van beste werkmethoden. Wij moedigen onze medewer- j j kers aan hun kennis intern uit te wisselen. Op vier continen ten richten we hiervoor Ahold Support Centers in. Drie van deze Centers, in Zaandam, At lanta en Singapore, zijn al ope rationeel en in 1998 komt hier Buenos Aires nog bij. Ahold- specialisten uit Nederland en de Verenigde Staten dragen hun kennis bij op het gebied van informatietechnologie, con sumentenmarketing, logistiek en winkelformules. De nieuwe dochters en joint ventures van onze groep kunnen zich hier- I door sneller ontwikkelen. Vernieuwin horen bij Al De ondernen Ahold werke nieuwe oplos steeds te vol( anderende v klant. Al ons worden med( hun vemieu' gen. Door ve: velerlei gebil onze leidend] markten. Ah vernieuwing kwaliteit.

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 8