Straks installatiemonteur? VAN 'T SCHAP s 2 Slager Theo van der Meer: DROOMKUSSEN BIJ DE TUINEN PICO BELLO PASTABOEK BIJ AH MOEDERDAG CADEAUS BIJETOS AHOLD FLITSEN APRIL Wat doe je als je vak binnen Albert Heijn van inhoud verandert en de functie 'verkoop manager' je niet trekt? Theo van der Meer deed deze winter de loopbaanoriëntatietrai- ning. 'Ik heb nog geen nieuwe baan, maar ik heb nu zo'n tsjakka-ge voel.' Elf jaar geleden kwam de toen 25-jarige slager Theo van dei- Meer als assistent chef slager bij Albert Heijn in Sneek. Albert Heijn bood goede ar beidsvoorwaarden en carrière mogelijkheden. Na verloop van tijd werd hij afdelingschef in Leeuwarden. Voordat hij vorig jaar november de loopbaan- oriëntatietraining in ging, lag de functie van verkoopmanager in het vooruitzicht. Theo: 'En dat wilde ik dus niet. Het lei dinggeven. In het begin denk je: dat moet je leren, gewoon doen. Maar de weerstand groeide. Ik vind lekker zelf meewerken veel te leuk. Opeens werd ik met mezelf geconfron teerd. Wat wilde ik ei genlijk? Mijn vak ver anderde binnen Albert Heijn, ik was 35 jaar. Ik begon te besef fen dat als ik iets wilde, ik het nu moest doen.' Had je verwachtingen van de training 'Ach, ik ben er zo blanco moge- Theo van der Meer is nu slager, maar heeft straks waarschijnlijk een technisch beroep Je werk, je toekomst lijk ingestapt. Ik had al eens rondgevraagd hoe het nou was. Veel mensen denken dat je uit die training komt met een nieuw beroep in je broekzak. Maar je bent vooral met jezelf bezig: wie ben ik, waar ben ik goed in, wat wil ik? Daar ga je dan globale plaatjes bij zoeken die je in een nieuwe richting kunnen sturen.' Hoe was jouw cursusploeg? 'De meesten waren van mijn leeftijd, sommigen iets jonger. Ook veel uit de filialen. En we zaten allemaal in dezelfde posi tie: je baan verdwijnt, het nieu we aanbod spreekt je niet. aan, maar wat moetje dan? Hoe ver schillend we onderling ook wa ren, de saamhorigheid zat 'm in ons gemeenschappelijke doel. Je wilt erachter komen hoe je de verandering die je staat te wachten, kimt gaan aanpak ken. Wat ik heel sterk vond, was de herkenning van mezelf in de anderen. Dat onrustige gevoel dat er iets moet verande ren en dat ik dacht dat ik er al leen voor stond. In de training kon je er vrij en blij over pra ten. Dat is in je eigen filiaal veel moeilijker. Daar denken collega's meteen: Oh, hij wil weg. Dan houd je je mond wel.' Ben je je al aan het oriënteren TJit de training kwam naar vo- ren dat ik vooral verantwoon lijk wil zijn voor mijn eif werk. En zelfstandig, bijvo beeld in de buitendienst, combineerd met resultaat richt werken. We deden een fening waarbij je een aantal 1 nen voor je neus kreeg die moest splitsen op aantrekkej ke en niet aantrekkelijke eig< schappen. Wat eruit rolde i verrassend: schade-expert installatiemonteur. Beide fui ties voldoen gek genoeg a mijn verwachtingen. Ik wi dat ik voor allebei weer aan studie zal moeten. Moment onderzoek ik hoe haalbaar overstap naar die functies is.j bel met verzekeringsmal schappijen en vraag om a oriënterend gesprek en infl meer ook naar de mogelijk] den voor een vakopleiding.' heb nog geen idee wat eruit 1^ rollen. Maar binnen nu en tv maanden wil ik alles op een tje hebben. Dat moet, andi schuift het plan toch weer ni de lange baan.' En als het niet lukt? 'Kijk, ik werk nu bij Alb Heijn. Dat is een goede ba1 Ik ga dan ook geen gekke d gen doen. Ik heb ook nog gezin met drie kinderen. denk ook niet van: op n?| 36ste ga ik nog een carrièj switch maken, nee, ik ga dertig jaar werken. En datr een lange tijd. Daarom geloop er in. Als je echt iets wilt, id er toch iets van gaan lukken.f +++HET BOEKJE' HOOFDKUSSEN Het hoofdkussen Boekie Boekweit wordt dé sensatie op gebied van gezond en natuurlijk slapen. De Tuinen is daarvan overtuigd. Boekie Boekweit is gevuld met de doppen van boekweit, die overblijven als je deze graansoort pelt. De doppen van het driehoekige graan zijn zeer elastisch en zorgen daardoor voor veel veerkracht. In Azië slapen mensen er al eeuwen op. Dit droomkussen biedt vele voordelen ten opzichte van de met syn thetisch materiaal of veren gevulde kussens. De boekweitdoppen geven hoofd en nek precies voldoende ondersteuning. Daarnaast zorgt de luchtige structuur van de vulling ervoor datje hoofd tij dens de slaap koel blijft en je 's och tends fris en helder wakker wordt. Boekie Boekweit heeft een opening met een stevige klittenband-sluiting. Dooi er wat doppen in te doen of uit te ha len, kun je je kussen zo dik of dun ma ken als je zelf wilt. Bij het kussen wordt een zakje met extra doppen gele verd. Je ziet: sl aapcomfort kent bij De Tuinen geen grenzen. Overigens is het V, knisperende geluid onder je hoofd de eerste dagen wel even «mm vreemd, maar als je eenmaal I gewend bent aan deze nieuwe I slaapsensatie, wil je nooit meer I iets anders! Boekie Boekweit is bij De Tuinen te koop voor f59,95. 'Wat zullen we vanavond eten?' Met het AH Pastaboek ben je er zo uit. Het vijfennegentig pagina's tellende boek is het tweede in AH's eigentijdse kookboe kenreeks en staat Tordenvol' informa tie over de fijnste Italiaanse deegwaar. Meer dan zeventig recepten, voorzien van prachtige illustraties en wijnsug gesties, brengen de kunst van het Itali aanse koken op overzichtelijke wijze in de Hollandse keuken. Was vroeger 'Spaghetti alia Bolognese' al een hoog standje, met het AH Pastaboek verras je je visite zonder moeite met een 'Spa- gethinni al Limone e Salmone Affumi- cato.' Op heldere wijze wordt boven dien tweeduizend jaar pastageschiede nis uit de doeken gedaan. Alle pasta's die in de AH-supermarkten te vinden zijn, worden kort beschreven. Ook ko men de vele combinatiemogelijkheden met andere producten en ingrediën ten aan bod. De hoofdstukindeling is gebaseerd op bereidingstijd. Heb je het hele weekend of juist maar twin tig minuten de tijd? Met het AH Pasta boek, dat voor f 19,50 in het schap ligt, is het resultaat altijd bellissima! Wie dit jaar zijn moeder in het zonne tje wil zetten gaat naar ETOS! De Afri kaanse zebra en de kleuren paars en li la waren de inspiratiebronnen voor een breed assortiment Moeder dag-geschenken. 'Dat assorti ment hebben we opgesplitst in twee groepen: decoratief in huis en decoratief voor moeder', zegt categorymanager 'fun' Willemijn van de Velden. 'Zo zijn er kaarsen, fotolijstjes en kleine klokjes, alle ver sierd met een zwart-witte zebraprint. Voor moeder zelf zijn er zwart-wit gestreepte espadrilles, hippe toi- lettassen of flessen met lekker bad- schuim. Moeders die niet van zebra's houden, gaan ongetwijfeld voor één van de vele kleurige en C moderne alternatieven die ETOS dit' jaar te bieden heeft. 'Lila en paars zr erg in en ook de materialen waarvoo/ we hebben gekozen zijn trendy.' Zo ii] er een fraaie tandenborstel die ge- Sl maakt is van een matte kunststof diij in de design-wereld veel wordt ge- 1 bruikt. En wat te denken van een sfeervolle theelichthouder of een foto\ lijstje vol grappige, kleine kraaltjes?^ Na 10 mei zijn zwart, wit, lila en pas,, weer uit de winkels verdwenen; op 21 juni zijn de vaders aan de beurt!

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 2