DE EERSTE WEEK VAN WILFRED DE HERDER Uitgifte nieuwe aandelen Ahold een succes STAFDIRECTEUR INFORMATION SERVICES TECHNOLOGY BIJ ALBERT HEIJF M \aandag, mart Vrijdag, O waart Veel Ahold'ers investeren in eigen bedrijf BESTEMMING PRIMA - AHOLD FLITSEN APRIL stil en krijgt de klant niet waar kocht! In de randstad, en vlak- een beetje retail-gek allemaal. Wilfred De Herder is getrouwd, heeft twee kinderen en woont in Brussel. Nóg wel, want de voor malig account director Philips bij Hewlett Packard heeft sinds 23 maart een nieuwe baan als stafdirecteur IS&T bij Albert Heijn. 'Heen en weer reizen is niet te doen, dus bivakkeer ik in een hotelletje in Westzaan', aldus de kersverse AH-er. 'Mijn agenda? Die staat de eerste we ken vol afspraken. Tijd voor een sanitaire stop is er nauwelijks.' 'Mijn kamer op het nieuwe AH- hoofdkantoor bevalt me uitste kend, maar veel tijd om er te wennen is er niet. Vandaag staat een kennismaking met de directie op het programma. Ver der ga ik bij PZ en de adminis tratie langs en mijn voorganger zal me wegwijs maken in deze enorme organisatie. Onze afde ling verzorgt de technologische, logistieke en automatiserings ondersteuning van de AH-su- permarkten, de winkels van de andere werkmaatschappijen, de hoofdkantoren en de DC's. Kortom: ik moet nog flink wat bedrijfsonderdelen langs om me een goed beeld te vormen.' Vandaag de kennismaking met mijn MT-leden, de mensen met wie ik direct ga samenwerken. Wat me opvalt is hun enthou siasme en hun betrokkenheid bij het bedrijf. Wij zijn Albert Heijn-ers; dat willen ze weten en dat stralen ze uit. Toch ook Hoe meer ik het bedrijf leer kennen, hoe meer ik besef dat er hier enorm veel transacties plaatsvinden en goederenstro men zijn. Niet één van de vele radertjes mag stilvallen. Als er bij ons op de afdeling iets fout gaat, staan de vrachtwagens hij om vraagt. Vergelijk ons werk maar met het verwisselen van een wiel bij een rijdende auto.' 'Hoera, we hebben een huis ge- bij een station. Het afscheid van ons huis in Brussel is dus aanstaande. En van mijn hotel kamer in Westzaan natuurlijk. Op het werk val ik met m'n neus in de boter, want het is de tijd van de dichtraming van budgetten. Ik kan de hoogte 'Wil je mijn faxnummer wetei Even aan mijn secretares wagen. Zo gaat dat hier de he dag. Als mensen om mijn k mernummer wagen ldjk ik i de deur, bellen ze voor het ke: teken van mijn auto dan mo ik 'm aan de kant zetten en ui stappen om te kijken. Volgem week ga ik naar de DC's en 01 de winkels van onder meer Gi Gall, ETOS en Jamin sta? nog op mijn programma. Va morgen was ik nog in drie Al supermarkten in Amsterda om een idee te krijgen van i verschillende winkelconcepti en alle logistieke processen t plekke. En, niet onbelangrij ik heb meteen een AH-Boni kaart gehaald, want die had nog niet!' van bedragen en de omvat van projecten nu nog moeili inschatten, maar dat duurt ni lang. We hebben spannem projecten voor de boeg: de aut matiseringsproblematiek ror het jaar 2000, de introduct van de euro en de verdere on wikkelingen op het gebied vi de AH Bonuskaart en Air M les.' Bij de presentatie van de jaarcijfers in maart maakte Ahold bekend 30 miljoen nieuwe aandelen te zullen uitgeven. Over interesse van investeerders viel bepaald niet te klagen. Ook ruim 4000 Ahold'ers hebben via een speciale regeling voor f 79 miljoen geïnvesteerd in het AH VKF. Ahold-president Cees van der Hoeven op pad om beleggers over het aandeel Ahold te informeren Nieuwe aandelen op de markt brengen betekent werk aan de winkel. De beleggers moeten namelijk overtuigd worden dat een nieuwe aankoop verstandig is. In binnen- en buitenland zijn financiële mensen van Ahold daarom op pad gegaan om beleggers te informeren. En met succes: het aandeel Ahold is zeer gewild bij zowel de parti culiere als de zogenaamde 'in stitutionele' beleggers (banken, verzekeringsmaatschappijen en pensioenfondsen). De naar de nieuwe aandelen was zelfs vier keer groter dan het aanbod. Daarom werd besloten om de intekeningsperiode een dag eerder te sluiten. De prijs die de belegger voor zo'n nieuw aandeel betaalt, is vastgesteld op f 67,-. Samen zorgen ze voor een instroom van circa 2 mil jard gulden. Voor een deel van dat bedrag is al een bestemming gevonden. In januari kocht Ahold een fors belang in de supermarktketens Santa Isabel en Disco in Latijns Amerika. Die investering is eerst betaald uit een lening, maar die wordt nu betaald uit het bedrag dat de emissie heeft opgeleverd. Dan blijft er nog een fiks bedrag over dat Ahold wil gebruiken om in de toe komst kleinere en middelgrote acquisities te plegen. Ongeveer de helft van de nieu we aandelen komt in handen van particuliere beleggers. Dat is van oudsher een belangrijke groep voor Ahold. Ook een groep Ahold'ers in Ne derland waarvan de meesten langer dan 12V2 jaar in dien zijn, hebben zich niet onbetuii gelaten. Ahold bood hen de re gelijkheid om via een lenii met gunstige voorwaarden dt te nemen in het AH Vaste Kla ten Fonds. Chris van Gent, sti directeur Sociale Zaken van 1 bert Heijn: 'Ruim 40 Ahold'ers in Nederland hebb gebruik gemaakt van deze ref ling. Alles bij elkaar belegg zij voor f 79 miljoen gulden het AH Vaste Klanten Font Het is natuurlijk een pril zaak dat zoveel medewerkt gebruik hebben gemaakt vi deze mogelijkheid.' Ook een p ma zaak voor het AH Va: Klanten Fonds waarvan 1 vermogen steeg naar zo'n f 7 miljoen gulden.

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 12