Goeie Suid-Afrikaanse wyne bij Gall k Gall Met f 2,50 korting naar de Huishoudbeurs Supermarkten werven leden voor het Rode Kruis WIJNBOEREN En deelnemen aan een AH-wijnproeverij KLEUR KANS 'Eigenlijk is er niet voldoende wijn in Zuid-Afrika' PIJPLIJN VRYLIK BESKIKBAAR Actie ter ere van 50 jaar zelfbedieningswinkel in Nederland VRIJWILLIGERS Bezeten van details ^HOLD FLITSEN MAART 1998 'Geagte Leser, Net 'n paar jaar gelede was Suid-Afri- 'kaanse wyne nog redelik on- i bekend in Nederland,' schrijft Carl Niehuis, de am bassadeur van Zuid-Afrika in -het voorjaarsnummer van het Gall Gall-Magazine. Wijnkoper Henk Zirschky idoet hard zijn best om daar 1 ^verandering in te brengen. Vanaf 26 maart is Gall Gall ,(voor de tweede keer) in Zuid Afrikaanse sferen. De inkoop is een enerverend iproces. 'Ik ben altijd weer blij als de afname-afspraken definitief zijn.' iToen Zirschky in 1993 voor het (eerst naar Zuid-Afrika vertrok om voor de 470 Gall Gall-fi- lialen wijn te gaan inkopen, ;was dit nog een onbekend wijn- I gebied. 'Dan is het voor ons i juist een mooie uitdaging om 'daar wijn vandaan te halen,' I vertelt Zirschky enthousiast. ''Franse of Spaanse wijn, die kent iedereen zo langzamer hand wel. Bij Gall Gall willen we graag innoverend zijn. Wan neer een klant bij ons kwali teitswijn kan kopen, en thuis Bert Klercq van Gall Gall-Wormerveer presenteert zijn 'Suid-Afrikaanse wyne' ook nog een leuk verhaal kan vertellen over de oorsprong, heeft dat toch een zekere meer waarde.' Voordat Zirschky aan zijn reis begon, had hij al een uitgebrei de voorstudie achter de mg. 'Ik heb me verdiept in het land zelf. Ook leg ik maanden van tevoren contacten met zo'n vijf tig wijnboeren in Zuid-Afrika. Belangrijk is natuurlijk wat ze kunnen bieden, niet alleen in kwaliteit, maar daarnaast ook in voldoende kwantiteit.' Dan begint Zirschky aan zijn In de week van maandag 30 maart t/m vrijdag 3 april kunnen Flitsen-lezers in de avonduren voor f 12,50 (i.p.v. f 15,-) naar de Huishoudbeurs. De wijnproeverijen die Albert Heijn organiseert, maken de beurs extra sprankelend. Van woensdag 25 maart tot en met zondag 5 april 1998 wordt de 53ste Huishoudbeurs en Huis Interieur RAI georgani seerd. Als extra op de normale openingstijden van 10.00 tot 17.00 uur, is de beurs in de week van maandag 30 maart t/m vrijdag 3 april ook 's avonds geopend, van 19.00 tot 22.00 uur. Tegen inlevering van de bon krijg jij als Flitsen-lezer f 2,50 korting op de toegangsprijs voor een avondbezoek van f 15,-. Een bezoek in de avonduren is beslist extra sprankelend, dankzij de wijnproeverijen die Albert Heijn dan organiseert. Gedurende vijf avonden kun je om 20.00 of om 21.00 kennis maken met verschillende wijn soorten. 'Een goede wijn uitzoe ken, is niet gemakkelijk,' ver telt Michel Polderman. "Vooral de combinatie van wijn met eten, vraagt enige aandacht. Om de Albert Heijn-klanten te helpen bij het maken van die keuze, hebben we sinds kort een nieuw winkelinformatiesys teem. De wijnen zijn nu inge deeld op kleur: van 'lichtgroen' voor frisse, fruitige witte wijnen tot 'donkerrood' voor stevige. rijke, krachtige rode wijnen.' Bij de wijnproeverijen gaan er verschillende wijnen over de tong. 'Tenslotte is de enige methode om een goede wijn naar smaak te kiezen, natuur lijk proeven', daar is Michel Pol derman van overtuigd. Mooie etiketten, een fraaie fles, het speelt allemaal mee, maar het gaat uiteindelijk om de inhoud! Dus... als je eens een échte wijnproeverij wilt meemaken, heb je nu de kans. Je kunt je hiervoor ter plekke aanmelden. rondreis langs de wijnboeren. 'Het is interessant om ter plek ke te zien hoe een product ge maakt wordt en belangrijk om te controleren hoe het bedrijf eruit ziet, met name op het ge bied van hygiëne,' vertelt hij. 'Is dat allemaal in orde, dan vraag ik de wijnboer om van iedere wijnsoort drie monsters naar Nederland te sturen. Da's meteen een soort test-ca se: komen zij de afspraken wel tijdig na?' Eenmaal te ruggekeerd in Nederland proeft Zirschky de monsters, samen met twee col lega's. Zijn ze goed bevonden, dan pas worden de contracten ondertekend. "Het is iedere keer weer een goed moment wanneer de afna me-afspraken definitief zijn,' vertelt Zirschky, 'Eigenlijk is er niet voldoende wijn in Zuid- Afrika. Vooral rode wijn is be hoorlijk schaars. Als groot be drijf ben je dan in het voordeel, aangezien je een zekere conti nuïteit in afname kunt garan deren'. Het merendeel van de wijnen wordt gebotteld op de plaats van herkomst, maar verschillende Zuid-Afrikaanse wijnen zijn nu gebotteld bij Marvelo. Gall Gall is dit voorjaar dus helemaal in Zuid-Afrikaanse sfeer. In het eigen blad wordt ze een vakantie reis langs een aantal wanbe drijven aange boden. 'Zuid- Afrika spreekt veel mensen aan. Ik denk omdat ze dit land beschouwen als een ver stukje Nederland. Alleen al de naam op de wijn etiketten. 'Nie gedag nie'. Dat klinkt toch prachtig,' lacht Zir schky. 'Goed gevonden' is de wijn van de maand april, 'n vol le rooi wyn met 'n sagte geur van vrugte. 'Zuid-Afrika gaat een goede wijntoekomst tege moet,' besluit Zirschky. En daar is ook de ambassadeur alvast van overtuigd, getuige zijn slotwoorden 'Daardie moei- like dae het gelukkig nou tot 'n einde gekom en die wyne van Suid-Afrika is vandag vrylik beskikbaar.' In de week van 30 maart t/m 3 april, betaal ik, bij inlevering van deze bon, f 12,50 i.p.v. f 15,- bij een avondbezoek aan de 53e Huishoudbeurs en Huis Interieur RAI. De Huishoudbeurs wordt gehouden in de RAI in Amsterdam. Om te vieren dat vijftig jaar geleden de eerste zelfbedie ningswinkel zijn deuren opende, geven de gezamenlijke su permarkten in Nederland - waaronder uiteraard Albert Heijn - het Rode Kruis een mooi cadeau. Via een actie in de winkels proberen ze zoveel mogelijk nieuwe leden te werven. De af trap vond plaats op 11 maart tijdens de ROKA, door prinses Margriet en een aantal supermarktmedewerkers. Van 16 maart tot en met 11 april kan iedere klant zich bij de deelnemende supermarkten inschrijven als lid van het Rode Kruis. Als extraatje krijgen de kersverse leden een boekje thuisgestuurd met daarin cou pons voor gratis af te halen pro ducten ter waarde van meer dan f 50,-. Klanten kunnen de coupons gefaseerd inleveren tussen 4 mei en 27 juni in de deelnemende supermarkten, ui teraard nadat het lidmaat schapsbedrag van f 35,- is over gemaakt. De organisatie is in handen van het Centraal Bureau Levens middelenhandel, waarin de Ne derlandse supermarkten zijn verenigd. De actie wordt mede mogelijk gemaakt door bekende merkleveranciers, waaronder Coca Cola, Douwe Egberts, Ver kade, Mora en Unox. Het Nederlandse Rode Kruis biedt hulp aan met name de zwakkeren in onze samenle ving. Of het nu om zieken, ou deren, vluchtelingen of gehan dicapten gaat, maar liefst 32.000 vrijwilligers staan dag en nacht klaar om hulp te ver lenen in noodgevallen, bij onge vallen én tijdens grote evene menten zoals bijvoorbeeld de Dam tot Damloop. Ook steunt de organisatie diverse projec ten. Uiteraard kan dat alleen als er voldoende geld (dus le den) én vrijwilligers zijn. WANNEER JE BOEKEN OF TIJD SCHRIFTEN voor managers openslaat, dan krijgen 'stra tegie' en 'visie' de meeste aan dacht. Natuurlijk zijn strate gie en visie heel belangrijk. Kijk naar Albert Heijn: op het gebied van kwaliteit is de strategie duidelijk. We willen de beste service en producten aan onze klanten leveren, tegen een redelijke prijs. ARTIKELEN OVER STRATEGIE EN VISIE stoppen vaak na een uitleg over strategie. Over toepassing en details lees je niks. Toch zijn het de details die het verschil bepalen tus sen topklasse en midden moot. Bij kwaliteitszorg gaat het voor onze klanten altijd om details. Want strategie: daarin is ze niet geïnteres seerd. Daarentegen heeft ze een duidelijke mening over de versheid van onze vis, de lek kere smaak van de citroen thee, een banaan die precies de goede kleur heeft, kortom: de dagelijkse details. DAAROM ZIJN WE BIJ ALBERT HEIJN de hele dag bezig met details. Niet alleen in de win kels, maar ook bij telers van groenten en fruit, of samen met varkenshouders die uit eindelijk zorgen voor dat kar- bonaadje. Bij Albert Heijn kunnen we ons misschien wel meer druk maken over de smaak van een chocolade- koekje dan over nieuwe stra tegieën. NOEM HET EEN OBSESSIE. Dat vinden we niet erg. Vertel ons dat dit niet opwindend is, of dat we alleen staan in onze bezetenheid voor details. Geen probleem. We blijven op koers omdat voor klanten, de tails het verschil bepalen tus sen slechte en goede kwaliteit. Elke dag. Simone Hertzberger hoofd Kwaliteit en Interne Informatie

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 3