'Ja, en nu ben ik een beetje ongeduldig hè' VAN 'T SCHAP Hoest Nies van Dierendonck (ETOS) zocht haar eigen carrièrepad GOUDEN EI-ACTIE BIJJAMIN EIGEN MERK GENEESMIDDELEN BIJETOS DE NIEUWE 'BOTERVLOOT' VAN AH - AHOLD FLITSEN MAART 1 kinder NEUS kinder I NEUS H ocsttabletten J JM V'"" Het carrièrepad van Nies van Dierendonck kent nogal wat afslagen. Van secretaresse op het Ahold-hoofdkantoor is ze nu bedrijfsleider bij ETOS. Ze stond er alleen voor, want 'AH-Mobiliteitsondersteuning' bestond een paar jaar gele den nog niet. 'Daarom wijs ik nu de meiden op hun capaci teiten. Je moet gewoon eerlijke kansen krijgen.' Over dro men en kansen. Halverwege de jaren negentig werkte Nies van Dierendonck (40) op het Ahold-hoofdkantoor als secretaresse. Enerverende tij den, want Ahold begon interna tionaal aardig uit te dijen. 'Met mijn club op de Eurodesk (de afdeling die zich richtte op Oost-Europa) kon ik volledig mezelf zijn', zegt Nies. 'Ik was er als enige vrouw een soort moeder tussen allemaal ma nagers. Hartstikke druk had ik het. We waren echte pioniers. Ik ben ook mee geweest naar Tsjechië om daar een secreta resse in te werken. Maar Euro desk zou zich na gedane zaken weer opheffen. En dat gebeurde ook. Steeds meer managers ver trokken en uiteindelijk hield het ook voor mij op.' Kon je snel een andere baan krijgen 'Ik ben wat vliegende keep werk gaan doen als secretares se. Er waren geen vaste banen voor handen op dat moment. Uiteindelijk heb ik een overstap gemaakt naar de winkelvloer, bij Albert Heijn.' Je werk, je toekomst Waarom naar de winkelvloer 'Er bestonden nog geen oriënta tie- en mobiliteitstrainingen. Waar moest ik naartoe? Ik praatte er natuurlijk wel met mijn collega's over. Mijn toen malige personeelschef raadde me aan: 'Ga de winkel in, dat ligt je, lekker onder de mensen.' Ik heb toen een clustermanager (een oud-Eurodeskcollega) bij Albert Heijn gebeld en hij heeft geregeld dat ik een stageplaats voor supermarktmanager kon krijgen. En ik moet zeggen: ik wilde ook weieens wat anders doen, na 19 jaar secretaresse te zijn geweest.' Goede keuze 'O ja, zwaar, groentekisten sjouwen en zo, maar het lag me wel. Ware het niet dat ook hier de pech weer om de hoek lag. Toen ik eenmaal goedgekeurd was voor de functie, besloot Al- bert Heijn het middenkader te saneren...weg functie! Gelukkig kon ik weer terug naar Euro desk. Het was er stil. maar ik heb de tijd benut om mijn ma- nagementspapieren te halen.' Toch bleef de winkel je trekken.... 'Ik las in de krant dat ETOS be drijfsleiders zocht, solliciteer de....en hier ben ik dan. Het is een boeiend vak. Elke dag is anders, het contact met de men sen blijf ik heel inspirerend vin den. Maar ik weet dat ik ambi tieus ben. Ik zou graag dis trictemanager willen worden. Ha, ja, een beetje ongeduldig hè? Ik weet dat ik mijn tijd moet afwachten. Ik run deze zaak nu twee jaar en wil hier eerst nog het een en ander voor elkaar brengen. Hopelijk krijg ik een kans daarna ervaring op te doen in een grotere zaak. En zo wil ik verder de ladder op, maar naar mijn gevoel gaat het wel langzaam.' Heeft die onrust met je eigen carrièreverloop te maken? 'Ik denk het wel. Ik heb geen loopbaanbegeleiding gehad. De trainingen bestonden nog niet. Ik heb die begeleiding echt ge mist. Daarom begeleid ik mijn eigen personeel zoveel mogelijk. Wijs de meiden op hun capaci teiten. Ik vind dat het mijn is taak om ze te stimuleren. Je moet gewoon eerlijke kansen krijgen. Had ik eerder geweten hoe leuk het grootwinkelbedrijf ligt in ieder geval in de winkel. Nies van Dierendonck: eerst secretaresse op het Ahold-hoofdkantoor, nu bedrijfsleidster bij ETOS isdan had ik misschien nu wel een eigen franchisewinkel gehad! Mijn ziel en zaligheid Maar of ik bijvoorbeeld dis trictsmanager zou kunnen wor den? Ik weet het niet. Zelf een loopbaanoriëntatietraining vol gen, tsja, daar zeg je zowat. Misschien voel ik me daarna wel sterker, kan ik beter laten zien wat ik allemaal in me heb.' Hoest Tot vorig jaar slechts verkrijgbaar bij de apotheek, nu met een prijs van f 9,95 maar liefst vijftig procent goedkoper dan een A-merk. Bij Jamin ligt inmiddels weer een enor me hoeveelheid paaseitjes in de win kels. De eitjes kosten f 2,25 per 100 gram en klanten kunnen zelf hun keuze maken uit maar liefst veertig verschil lende smaken. Een greep uit- het assor timent: advocaatcrèmevulling, cocoscrè- mevulling, pralinévulling, uiteraard in diverse chocoladesmaken, je kunt het zo gek niet bedenken. De eitjes zijn ver pakt in glimmende folies met verschil- garine en -halvarine', vertelt- category- manager Mark Koster. 'Ook volgen nieuwe verpakkingen voor ons eigen merk bak- en braadassortiment, waar door we aan de buitenkant van het product laten zien dat we beschikken over een kwalitatief hoogwaardig as sortiment.' Bovendien prijkt er in veel gevallen een gloednieuwe naam op de verpakking. TVIet namen als planten- halvarine en plantenmargarine willen we benadrukken dat onze halvarines en margarines, die meer dan 50% on verzadigde vetzuren bevatten, gezon der zijn dan gewone margarines.' In week 17 wordt ook een vloeibaar bak- en braadproduct geïntroduceerd. Duidelijkheid in het assortiment en een overzichtelijker presentatie maken het mogelijk een aantal A-merken uit het schap te verwijderen. De nieuwe AH-botervloot krijgt een centrale i plaats in de koelvitrines, waardoor de verkopen gesmeerd zullen verlopen. In week 9 introduceerde ETOS een compleet nieuwe OTC-lijn eigen merk geneesmiddelen. OTC staat voor pro ducten die uitsluitend van achter de toonbank verkocht worden. Met de komst van dit assortiment wil ETOS zich nog duidelijker profileren als ge zondheidsdrogisterij. 'Met een sterk en vooral herkenbaar eigen merk en rela tief lage prijzen laten we zien dat we op het gebied van gezondheid en life style een autoriteit zijn', zegt category- manager Bert Bargboer. Het eigen merk geneesmiddelenassortiment be vat drieëntwintig producten en is ver deeld in vijf groepen: pijn, kinderen, keel neus, maag en lippen. Elke groep is duidelijk herkenbaar aan een eigen kleur en een tot de verbeelding sprekende afbeelding op de verpak king. Zo zitten pijnstillers in blauw- getinte doosjes met de afbeelding van een persoon die wanhopig naar zijn hoofd grijpt en produc ten voor kinderen zijn oranje met een afbeelding van een kind. Het prijsvoordeel ten opzichte van be kende merken is groot. Eigen merk kinderzetpillen kosten bij voorbeeld f 3,99 per tien stuks, die van een A-merk f 8,95. Nieuw is ook de eigen merk koortslipcrème. lende kleuren. Kortom: over heerlijke choco ladejuweeltjes waai-je maar al te graag je tan den in zou willen zetten. Jamin pakt dit jaar bo vendien uit met de zoge naamde Gouden Ei-actie. Iedere klant die losse eitjes koopt, krijgt een deelnameformulier met een rebus en een slagzin die moet worden afgemaakt. De tweehonderd beste en leukste inzenders krijgen een ge schenkcheque van f 150,-, te besteden bij een van de 61 juwelierswinkels van de Luigi Lucardi-keten in Nederland. Deze gouden Jamin-actie loopt van 16 maart tot en met 11 april. Wie deze weken zijn winkelwagen tje door een Albert Heijn-super- markt stuurt, moet éven stoppen bij de koelvitrines. Het gehele as sortiment boter en vetten ondergaat namelijk een ingrijpende facelift. 'In week 10 zijn we al begonnen met de introductie van nieuwe, eigentijdse verpakkingen voor onze eigen AH-mar-

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 2