Bezoek varkenshouders aan CS Zaandaa Ahold-lening voor AH VKF ETOS groeit met een winkel per week Winst fors in de lift! EUROPA EMISSIE Ahold kondigt emissie aan: ianbod aan trouwe Ahold'ers Ahold maakte op 10 maart de jaarcijfers over 1997 bekend. De netto winst steeg fors naar f 933,8 miljoen. Verge lijk dat met de f 632,4 miljoen van 1996 en je ziet een stijging van 48%! Ook voor 1998 ver wacht Ahold belangrijk hogere resultaten. Ahold maakte tevens bekend dat van 23 maart tot en met 1 april 30 miljoen nieuwe gewone aande len (een emissie) zullen worden uitgegeven. 1997 was een goed jaar voor ons bedrijf. De Nederlandse werkmaatschappijen heb ben daar veel aan bijgedra gen. Zo steeg de omzet bij onder andere Albert Heijn, Grootverbruik Ahold en ETOS. In de VS steeg de omzet met 27% en kwam op $14,3 miljard. De Europese Ahold-ketens (excl. Nederland) kwamen op een omzet van f 3.2 mil jard, een toename van 26%. In Portugal draaiden de Pingo Doce-supermarkten erg goed. Tsjechië had een moeilijk jaar door de over stromingen. In Polen en Spanje zijn de winkelketens nog volop in ontwikkeling. Dat geldt ook voor de Azia tische TOPS-supermarkten. De economische crisis is daar debet aan. Het Braziliaanse Bomprefo voldeed volledig aan de ver wachtingen. Ahold kondigde een emissie aan van 30 miljoen gewone aandelen. Met de plus mi nus 2 miljard gulden van de emissie kunnen onder meer de investeringen in de Ar gentijnse supermarktketen Disco en het Chileense San ta Isabel worden gefinan cierd. 55e jaargang IWEE AANBIEDINGEN! leze maand kun je als Flitsen- ëzer van twee aanbiedingen profiteren. Op de wikkel vind e een speciaal arrangement in ie kinderkookschool. Hartstik- ;e leuk, als je binnenkort een verjaardagspartijtje hebt. tin in de Huishoudbeurs? f.WaI&iTiTgf';,c9 Kijk dan ipr oppagi- na 3. sen-kor- ting van f 2,50! f muÈ 'arkenshouders bekekera in februari een belangrijke schakel van integrale ketenbeheersing: de Centrale Slagerij )p dinsdag 10 en 17 februari bracht een groep varkens- iouders een bezoek aan de Centrale Slagerij in Zaan- lam. Allen nemen deel aan het project 2000+ van AH. dens en dier zijn gebaat bij het een ruimer hok en goede voe- 5000+ project van Albert Heijn: iet produceren van varkens- lees op milieu- en welzijns- riendelijke wijze. Voor de var ens betekent dit bijvoorbeeld ding. Ook worden strikte eisen gesteld ten aanzien van het me dicijngebruik. "Met het 2000+ project stel je als varkenshou der je toekomst zeker,' zegt Bart van Zandwijk, varkens houder uit Herwijnen. 'De con- sumenteneisen worden immers steeds scherper.' In de Centrale Slagerij zagen de boeren wat er met hun var kensvlees gebeurt voor het naar de winkel gaat. Het hele pro ductieproces is bovendien geba seerd op integrale ketenbeheer- de leverancier. Blijkt er iets mis sing. Zo wordt al het vlees voor- te zijn, dan is de oorzaak pre- zien van een streepjescode van cies te achterhalen. nummer 3 maart 1998 Vis schoonmaken, fileren en verkopen is een ambacht', zegt Tanja janssens van AH 1521 in Tilburg. AH breidt het assorti ment voorverpakte vis verder uit en heeft negen winkels met een bedieningsafdeling. Bonus bij de vis, kijk op pagina 6-7 edereen die op 1 april 1998 121/? jaar of Sanger in lienst is bij Ahold-Nederland, kon tot 27 maart [12.00 uur) tegen gunstige voorwaarden intekenen >p een Ahold-lening. Die lening kon worden gebruikt >m units te kopen an het AH Vaste Klanten Fonds. Zeel Ahold'ers hebben die buitenkans aangegrepen. ^hold-president Cees van der Hoeven trakteerde 1 maart Ahold 50 jaar op de beurs) op de Amsterdamse beurs Het was de derde keer dat de Raad van Bestuur van Ahold medewerkers de kans bood om met een lening units te kopen in het AH Vaste Klanten Fonds. In maart kondigde Ahold een aandelenemissie (uit gifte van nieuwe aandelen) aan en, net als in 1996, was dit de aanleiding om medewerkers in Nederland het buitenkansje aan te bieden. Deze keer ging het om een groep van zo'n 7.300 medewer kers. Allemaal mensen die op 1 april (geen grap) 12V2 jaar of langer bij Ahold in dienst zijn. Alle 7.300 medewerkers zijn persoonlijk aangeschreven. Met de Ahold-lening voor de aan koop van units in het AH VKF wil de Raad van Bestuur de be trokkenheid van de medewer kers bij de onderneming belo nen èn verstevigen. In Sneek opende franchiser Theo de Vries deze maand een grote ETOS-winkei. De winkel heeft een verkoopoppervlak van 350 m2, een maximaal assortiment en een opvallende presentatie van de ETOS-speerpunten decoratieve cosmeti ca, baby en geuren. ETOS groeit als kool, met bijna eike week een opening. Directeur Willem-Jan Vreezen meldt de tussenstand: '140 eigen winkels en 223 franchisers.' 'We hebben een uitstekend jaar gedraaid in 1997', zegt Vreezen. 'Onder meer door de vele winkelopeningen groeien we drie keer zo hard als de totale drogisterijmarkt. Bovendien hebben we bij ETOS inmiddels verschillende soorten winkels: buurt-, city- en stationswinkels. In de afgelopen maanden zijn we met het managementteam op bezoek geweest in alle ETOS-districten om deze ont wikkelingen toe te lichten.' NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLUKE AHOLD NV

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 1