Olympisch feest! Uobm Hoot) kampioen op groene laken zet vizier op scherp Colofon AHOLD-FAMILIE ROMME VIERT 12 AH-groenteman Alle medewerking AHOLD FLITSEN MAART 1' Groen is de kleur van Jeroen Beentjes. Overdag staat de jonge Heemskerker tussen de komkommers en kiwi's van AH-filiaal (1186) in Castricum. In z'n vrije tijd stuurt de kersverse Neder lands jeugdkampioen 'libre'-biljart de ballen met de grootst mo gelijke precisie over het groene laken. jeroen Beentjes: 'Je weet nooit hoe een balletje kan rollen' Hij werd kampioen in een dis cipline die hij zelden beoe fent. 'Normaal speel ik het 'kader'-biljart, bij mijn club OBIS (ook biljarten is sport)', zegt Jeroen (20). Het maakt zijn prestatie al leen maar uitzonderlijker. 'Het 'libre' waarin ik kampioen ben ge worden, kent wat minder regels. Maar ik ben ontzettend blij met mijn titel en zeker met de manier waarop ik hem behaalde!' Met een slotserie van 78 caramboles ver sloeg de balvirtuoos in de finale in Hatert zijn tegenstander. 'Heerlijk om de ballen zo lang bij elkaar te houden en je tegenstander op zijn stoel te laten toekijken.' Als jeugd speler heeft de AH-er de vaderland se top behaald. Dat moet nu ook op de grote tafel bij de senioren gaan gebeuren. Die overstap zal niet meevallen. Niet alleen is de speel tafel bij de senioren een stuk gro ter, ook de concurrentie is van een ander kaliber. 'Gelukkig kan ik elk vrij uurtje bij mijn club terecht om te trainen.' Daar speelt ook Jeroen's grote voorbeeld Piet Adrigem, een biljart-topper van wie hij veel kan leren. Of Jeroen ooit zijn brood met biljarten zal verdienen is twijfel achtig. "Maar je weet nooit hoe een balletje kan rollen." Medewerkers trots op hun eigen Gianni 55e Jaargang, nr. 3 Maart 1998 Oplage 65.000 Postbus 3000 Kamer HK A 306 1500 HA Zaandam Algemeen tel.nr. 075 - 6599111 Redactie tel.nr. 075-6595713 Fax 075-6701502 Redactie: Ingrid van Kuilenburg (hoofdredactie) Gijs Coffeng Lara Fiddelaar (coördinatie) René Wagenaar Els Witte Redactionele bijdragen: Monique Lindeboom Linea Recta Media Linda van Pelt Fotografie: Johan Weemhoff e.a. Vormgeving: Studio Tigges (lay-out en DTP opmaak) Lithografie: LithoHouse Druk: Roto Smeets Weert Adreswijzigingen van personeels leden worden automatisch via de personeels- of salarisadministratie verwerkt. Andere ontvangers kunnen adreswijzigingen uitsluitend schriftelijk doorgeven aan de redactie, met toezending van het oude adresstrookje. 'Stom toeval', reageert Gianni's oom Dré, locatiemanager voor de Albert Heijn/Shell con venient stores, als we hem vra gen hoe het komt dat bijna de hele familie zijn brood bij Ahold verdient. De Rommes hebben de afgelopen weken tropenroos ters gedraaid, want naast het werk gaven ze acte de présence bij de vele huldigingen rondom Tiun' Gianni. 'Ja, van slaapte kort hebben we allemaal nog een beetje last', aldus de trotse oom. 'Eerst de gouden ritten, toen de huldiging in Made en tussendoor hebben we als echte Brabanders ook nog even car naval gevierd.' Ook Gianni's achternicht Dion heeft de wal len nog onder de ogen. De sla- Tweevoudig Olympisch schaatskampioen Gianni Romme is om meerdere rede nen uniek. Het oermens uit Made schaatst niet alleen het ene na het andere record aan flarden, hij is ook een van de weinigen in zijn familie die niet voor Ahold werkt! gerij-medewerkster vertelt hoe haar AH-filiaal in Made werd omgebouwd tot 'Olympische su permarkt'. 'Twee weken lang was de hele winkel oranje, er stond een levensecht erepodium en klanten en personeel konden de prestaties van Gianni volgen via een televisie in de zaak. Ook waren we met z'n allen te gast in het TV-programma van Jos Brink en Studio Sport. Het leek wel alsof wij die gouden medailles hadden behaald!' Ver voor de intrede van de klapschaats en Gianni's inter nationale successen, reed vader Romme, afdelingschef bij Pri- markt in Prinsenbeek, zijn zoon van ijsbaan naar ijsbaan. 'Ge middeld zo'n 35.000 kilometer per jaar. Dat was destijds al leen mogelijk door de medewer king van mijn collega's bij Pri- markt, waar ik toen werkte. In zekere zin hebben zij aan het behalen van die gouden plak ken een steentje bijgedragen!' V.l.n.r. Dre Romme, Dion Jansen, Toon Romme (vader), Yvonne Hessels, Jan Romme, en op de voorgrond Maurits Weiten. De enige die op de foto ontbreekt is Gianni. Die was al weer op weg naar het volgende goud. PrivHArkt-cliAwffevir William Sprartgers hoefbe slechts een keer een boog te spannen en hij raakt voor het leven verslaaft) aan be han&boogsport. Vanviit het niets schoothij zichzelf pijlsnel naar be top en viel als lib van het Neberlanbs team biverse malen in be prijzen. 'Heb je de roos eenmaal ge raakt, dan wil je niets anders meer', zegt William. 'Toen op mijn 21-ste bleek dat ik veel ta lent had, moest ik kiezen: recre atief doorgaan of doorstomen naar de top.' De Dongenaar koos voor het hoogst bereikbare in de Nederlandse handboog sport en schopte het tot lid van 'Oranje'. 'Gelukkig kreeg ik de sleutels van mijn club Prins Hendrik in Breda. Ik stond echt ieder vrij uurtje op de baan te trainen. Met de Olympische Spelen van Atlanta (1996) in het vizier, sloeg plotseling het noodlot toe. 'Ik kreeg last van mijn pols en moest zelfs stop pen om geopereerd te worden.' Comeback De schutterskoorts is door i blessure inmiddels iets geza en zijn plaats in het Nederlam team heeft hij moeten afstaa 'Maar ik werk aan mijn com back', zegt William. 'Ik heb m te veel pijlen op mijn boog o ermee te stoppen.' Veel Pi markt-collega's volgen zi schietprestaties op veilige i stand. Vooral in Limburg, wa het schieten van oudsher r zend populair is, krijg ik ve leuke reacties. En als ik keer in het buitenland mo schieten of extra moet traine nemen ze zonder morren ei ritje van me over.'

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 12