'Een echt visitekaartje' n DE EERSTE WEEK VAN CAROLIEN STEINMANN EN SUSAN MULDER Maandag, februari donderdag 5 februari yrijdag 6februari AH's nieuwste vrachtauto: WENDBAAR NEVER' KANTELEN AHOLD FLITSEN FEBRUARI 19< Carolien Steinmann en Su san Mulder werkten bij een supermarkt in Water land. Van de ene op de andere dag werd de MCD Van Mil een Albert Heijn. De winkel wordt verbouwd en gaat in maart als AH open. De vijf fulltime mede werkers van de zelfstandige su permarkt zwierven ondertussen uit over een paar AH-filialen. Carolien en Susan belandden in Spijkenisse. "Hier loopt alles op schema.' Carolien: 'Stom. Je bent bekend met het werk in een super markt, maar toch ben je zenuw achtig. Bij de MCD deden we van alles, waren we allround. Ik begin hier achter de kassa. Scanning hadden we bij de MCD ook, maar dingen als Air Miles en de Bonus kaart niet. Toch is het werk niet echt an ders. En ik werd direct door m'n nieuwe collega's op m'n ge mak gesteld.' Susan: 'Bij de MCD was ik, zeg maar, hulpslager. Hier is geen slagerij. Vind ik wel jammer, want ik hou van het slagers vak en de mensen. Ik begin van daag met het assisteren van de groenteafdeling en de zuivel.' Carolien Steinmann Susan Mulder Susan: 'Ik heb m'n plek gevon den. De vleeswarenafdeling. Toch een beetje vlees. En ja, ik was in twee minuten gewend. Qua assortiment heeft Albert Heijn iets meer droge worst en gerookte hammen.' Carolien: 'Ik kende deze Albert Heijn al. Gek genoeg deed ik hier altijd m'n boodschappen.' Susan: 'Ik ook. Altijd even een rondje Albert Heijn. Want ja, aparte dingen, Pain de Bologne enzo, dat hadden ze in de MCD niet.' Carolien: 'Eén ding is me al snel duidelijk. We zijn van heel klein naar heel groot gegaan. Dat merk je aan alles. Het is hier goed geregeld. We komen uit een veel rommeliger winkel. Susan: 'Precies, de roosters zijn ge- organiseerder. Hier weet je al ver van tevoren wanneer je vrij bent.' Carolien: 'Bij de MCD wist je dat soms pas de dag ervoor.' Carolien: 'Ik mis de klanter van de MCD. Hoewel ik er a een paar heb gezien hier. In af wachting van de verbouwinj komen ze ook hier hun bood schappen doen. We werktei daar in een echte buurtsuper Je maakt een praatje met di klanten. Ja, en na zeven jaa kende je ze allemaal. Susan: 'Ik mis vooral de slage rij. Het werken met je handen Niet eens zozeer de winkel, hoe wel ik er toch twintig jaar hel gewerkt.' Susan: 'We gaan vaak samei naar het werk, als de rooster het toelaten. Carolien komt o: de fiets naar mij toe. Ze ze haar fiets in onze schuur. Dai pakken we samen de bus. Z heeft zelfs de sleutel. Ach, il ken die meid al jaren.' Carolien: 'Ik stond niet raai' t kijken toen we werden overge nomen door AH. Ik zie er di voordelen wel van. Dat zit ii heel gewone dingen. Dat je ji schorten niet zelf hoeft te was sen. Dat je je avondeten nie zelf hoeft te betalen. Alber Heijn is gewoon een goed gere geld bedrijf.' Susan: 'Ik denk ook niet dat il terug ga naar Waterland. II ben hier nu gewend.' Het begon ooit met een schets uit de losse pols op de ach terkant van het sigarendoosje van Rob Nicolaas, van 'Goede renstroominrichting'. Die schets is vervolgens samen met trailerproducent Van Eek ontwikkeld tot wat het nu is: een nieuw soort roll-on roll-off trailer, speciaal voor distributie in de drukke binnensteden. Inmiddels rijden er twintig, vooral vanuit de nieuwe VC in Pijnacker. Een aantal docks is er speciaal op gebouwd. Albert Heijn doet al een jaar of twee ervaring op met de roll-on roll-off-trailer. Die ervaring diende om het nieuwste model te ontwikkelen. En het is in één oogopslag duidelijk: dat is niet zomaar een trailer. Met zijn ex treem lage laadvoer is het op vallende verschijning. En in die lage laadvloer zit hem de winst: rolcontainers en rollies kun je in- en uitrijden. Gewoon vanaf de straat. 'Dat scheelt heel wat tijd bij het lossen en laden', zegt chauffeur Jan van Kleven. Hij wil zijn nieuwe 'roro' (roll-on roll-off-trailer) niet meer ruilen. 'Onderweg heb ik er veel be kijks mee. Het is een echt visi tekaartje.' Jan rijdt voor transportbedirijf Van Die, dat onderdeel uit maakt van Post-Kogeko. Dit is de transporteur die het weg transport regelt naar de filia len, die vanuit het nieuwe DC in Pijnacker worden bevoor raad. Inmiddels zit hij al weer zo'n 17 jaar achter het stuur, dus hij weet waar hij over praat. 'Deze trailers zijn vooral bedoeld om op moeilijk te berei ken plaatsen te komen. Veel ruimte heb je daar dus niet en gelukkig ook niet meer nodig, want deze nieuwste roro is enorm wendbaar, omdat de ook de achterwielen van de totale combinatie meesturen.' Het is voorlopig niet de bedoe ling dat in de toekomst al het transport van en naar de filia len met deze nieuwe 'roro's' zal plaatsvinden. Volgens Jan zijn ze echt bedoeld voor de binnen steden: 'Zeg maar die plekken die je normaal alleen kunt bereiken met een citytrailer (trailer met een gestuurde as). Met als bij komend voordeel dat je door de lage vloer niet eerst je hele la ding met een lift achterop de trailer naar straatniveau hoeft te tillen.' Voordat de trailers werden in- Chauffeur Jan van Kleven: veel gezet, konden de chauffeurs in een weekend kennismaken. 'Ja, het is allemaal zo nieuw. Je wilt toch weten wat je met zo'n trailer wel, maar vooral wat je er niet mee kan doen. De hoog te van de vloer wordt tijdens het rijden natuurlijk wel door de elektronisch geregelde lucht- bekijks met de roro vering in de gaten gehouden, maar het blijft even oppassen bij verkeersdrempels. Omdat de vloer zo laag is, blijft het zwaar tepunt ook laag. Daarom zal de ze trailer 'never nooit niet' kan telen. Dat is wel zo veilig.' Jan is ook erg blij met de zijdeuren (een belangrijke vernieuwing), waardoor hij nog minder ruimt nodig heeft bij filialen om te la den en lossen. 'En veiliger vod de mensen op straat. Ook mod meegenomen is dat de motd voor de koeling van de laad ruimte onder een soort moto] kap zit, daardoor is hij een stul stiller.'

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 8