'Ik moet er niet aan denken om in zo'n overver hitte auto te zit ten' Elke dag met z'n achten van Lisse naar Zoeterwou- de (en terug) CARPOOLBANK Het hele land door met een NS-jaarkaart tar ons werk Aft daarvan gaat met de auto. In 1997 veroorzaakten we 15.895 iiljoen uur verdeden we daarmee met het wachten in de rij. Onder li. De meesten pakken de auto. Maar de woon-werk afstand wordt c of alleen voor de gezondheid? de auto sta je bij de Benelux- tunnel (bij Rotterdam) al in de spits', weet hij. 'De trein is een relaxte manier van vervoer. Je kunt nog wat werken, vergade ring voorbereiden. En je komt niet doodmoe en opgefokt aan.' Leo heeft ooit een jaar een auto van de zaak gehad. Hij reed toen 47.000 kilometer, wat voor het bedrijf een reiskostenvergoeding van zo'n 23.000 gulden beteken de. Dan is hij met de NS-jaar- kaart van 4300 gulden een stuk voordeliger voor z'n werkgever. Scooter/ponter Sjaak de Wit/ slager CS Zaandam: 'Ik heb niet eens een auto', zegt Sjaak de Wit. 'Ik kom elke dag passagiers/Gall Gall DC 'Het busje stamt nog uit de tijd dat onze vorige werkgever in Lisse werd overgenomen door Gall Gall en de hele club op eens naar Zoeterwoude moest', zegt hoofdchauffeur en assistent chef magazijn Toon Witteman. 'Het heeft dus niet echt een mi lieureden, maar als ik over de A4 rijd en ik zie al die auto's, dan denk ik wel eens: ja, dat hadden er nog acht meer kun nen wezen.' Toon, die 'in z'n vo rige leven' buschauffeur is ge weest haalt elke ochtend ieder een thuis op. Eerst even naar Sassenheim, dan een rondje Lis se. Voor het chauffeuren ont vangt hij een kleine vergoeding. 'We hebben duidelijke afspra ken. Wie ziek is, belt mij voor kwart voor zeven thuis op. Als ik zelf ziek of vrij ben, rijdt Fer- rie Noordermeer de bus.' Is het gezellig onderweg? 'Ach, 's och tends is het vaak heel stil. De één ligt te pitten, de ander leest Carpoolen, meerijden als je toch dezelfde kant op moet, zit in de lift. Meer dan een half miljoen mensen carpoolt dagelijks. Een paar jaar geleden de Carpool- bank opgericht, een initiatief van de Kamer van Koophandel Midden-Brabant. De Carpool- bank brengt Brabanders die wil len carpoolen bij elkaar. Inschrij ving is gratis en vrijblijvend. In fo: 076 5281279. Landelijke info over carpoolen: ANWB carpool infolijn: 0800 0676. de krant. Dan gaat de radio aan. Sky Radio.' 's Middags is het, volgens Toon, wel wat rumoeri ge)'. 'Dan willen ze allemaal zo snel mogelijk naar huis.' Vooraan, v.l.n.r. Erma Wiersma, Monique Roesberg en Martijn Zwier. Achter Erma: Jeroen Numan en Bart Grasman. Achteraan: Joyce Terol en Henny Verdiesen van AH-1120 Enkhuizen. met een lease-scooter. Je bent lekker buiten. Je krijgt er zo mers een gezond kleurtje van. Ik heb wel een rijbewijs, maar ik moet er zomers niet aan denken om in zo'n oververhitte auto te gaan zitten, waar de zon de hele dag op heeft geschenen. Of dat je in de file staat. Ik zie dat elke ochtend, op de weg bij het hoofd kantoor van Albert Heijn. Bo vendien is de brommer veel goedkoper.' Sjaak komt uit Vel- serbroek. Zeventien kilometer woon-werkafstand. Hij gaat over met de pont bij Assendelft. 'Ja, daar kom ik steevast een collega tegen met de auto', zegt hij. Is de schaduwkant van brommeren niet dat je in de wintermaanden verkleumd op je werk komt? 'Ben je gek', zegt Sjaak. 'Twee koppen koffie en ik ben weer bo ven Jan.' 'Busser' Toon Witteman en z'n net DC dm dan i de af- ijstroom den ver- dar', re- lx al elf flop ge- reuk om c reden, aeen en Treiner' Leo Evers/afdeling Projecten DC Tilburg Wat? Heb jij geen auto?', wagen mensen soms aan Leo Evers. 'Moet je dan een auto hebben?', vraagt Leo dan terug. De DC'er is een verstokt treinreiziger. 'Ik heb gewoon geen behoefte aan een auto. Ik ben met een uurtje vanuit Roosen daal op m'n werk. Op sta tion Tilburg heb ik een ou de fiets staan.' Als hij naar Zaandam moet pakt hij de in tercity uit Pa rijs en staat twee uur later in de hal van het HK. 'Met De enige die met drank de weg op mag

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 7