Jamin experimenteert met meer dan één formule Ir even helemaal 'uit' •bij Albert Heijn f 12,50 korting op het boek '50 jaar zelfbediening' 'i Auto of trein? Speciaal voor Flitsen-lezers: SELL IT CHEAP ALLEEN OP DE ROKA! BOEK '50 JAAR ZELFBEDIENING IN NEDERLAND' DRIE FORMULES DROOMWEEKEND JA ik koop het boek '50 Wfgm I .zt&Z ELKE MEDEWERKER VAN AHOLD gaat op zijn eigen ma nier naar zijn werk en weer naar huis. De één laat zich daarbij lei den door zijn zorg voor het milieu en neemt de trein. Een ander laat het gemak zwaar der wegen. Hij kiest voor de auto. Terwijl - onder ons ge zegd en gezwegen - dat mis schien niet altijd écht nodig is. Ik moet bekennen dat dat laatste voor mij soms ook geldt. Ik woon immers vlak bij het station. Maar toch pak ik meestal de auto. Gewoon, vanwege het gemak. ALS BEDRIJF hebben we ons nooit bemoeid met de keuze die een medewerker maakt. Houd er maar rekening mee datAhold in de komende ja ren zijn houding op dit punt zal moeten wijzigen. Er is na melijk duidelijk sprake van een toenemende druk - van de kant van de overheid en van groepen in de maatschappij - om rekening te houden met het milieu. Vermindering van het autogebruik is gewenst. Ook de steeds vollere wegen en de toenemende parkeer problemen op veel plaatsen geven daar alle aanleiding toe. Als bedrijf zullen we ero ver gaan nadenken of en hoe we kunnen stimuleren dat de auto - waar mogelijk - min der gebruikt wordt. IN ONS BEDRIJF zou eigenlijk iedereen mee moeten denken over het terugdringen van het autogebruik. Dat is in ons ei gen belang. Als dat lukt, kun nen we misschien voorkomen dat de overheid maatregelen invoert waar we zelf geen in vloed meer op hebben. Maar het laten staan van de auto zou ook goed zijn voor onze leefomgeving. Wordt het de auto of de trein? Dat is jouw - en mijn - eigen afweging. Jaap Timmerman, hoofd arbeidszaken AH \HOLD FLITSEN FEBRUARI 1998 Gaatje in je boekenkast? In samenwerking met het CBL heeft Gerard Rutte het boek '50 jaar zelfbediening in Neder land' geschreven. Als je van 8 tot en met 11 maart de ROKA Food Fair '98 bezoekt (in de jaarbeurs in Utrecht) krijg je met onderstaande bon f 12,50 korting op deze aankoop. Het boek, dat ruim 300 bladzij den telt, laat aan de hand van foto's, smakelijke anekdotes en stukjes geschiedenis zien hoe de zelfbediening in ons land van de grond kwam en zich ont wikkelde. De gebroeders Van Woerkom in Nijmegen beten de spits af; Albert Heijn keek de kat uit de boom tot 1952. Ver schillende prominenten, zoals Ahold raad van bestuurslid Jan Andreae (voormalig president AH) geven bovendien hun visie op de toekomst. Zelfbediening lag in de jaren vijftig helemaal niet zo voor de hand. Albert Heijn oriënteerde zich in Amerika en kwam terug met de boodschap: 'pile it high, sell it cheap' oftewel: stapel hoog, verkoop goedkoop. Het gebonden exemplaar van '50 jaar zelfbediening' kost f 42,50 (excl. verzendkosten; de ze versie ligt namelijk niet in de winkel). Als Flitsen-lezer krijg jij - alleen op de ROKA - f 12,50 korting. Bovendien is er gegarandeerd een ROKA-kor- ting. De hoogte van die korting is nog een verrassing. Geïnteresseerd? Neem onder staande bon mee naar de stand. 'Eén formule voor elke plek werkt niet'. Dat was misschien wel de voornaamste conclusie van Jamin's marktonderzoek. Voor Ihet proberen van nieuwe formules heeft de snoepketen een aantal 'laboratoria' opgezet. In de Amsterdamse Reguliers- breestraat is dat de Impuls-winkel. In Gouda en Veenendaal wordt geëxperimenteerd met winkels die sterk servicegericht Izijn en een kwalitatieve uitstraling hebben. En in de Leidse binnenstad staat de Super Candy Store. 'lElementen van die winkels moeten op termijn aan de ver schillende Jamin-winkels wor den toegevoegd, zodat de per fecte winkel op de juiste plek komt te staan. Directeur Sjaak Kranendonk licht toe: 'De ver jongingskuur, ingezet met het theaterconcept, is iets te ver doorgeschoten. De theaterwin kel was vooral gericht op uiter lijk, terwijl we aan het assorti ment te weinig hebben aange past. En da's het meest belang rijke van onze formule.' De nieuwe winkels moeten ieder voor zich een bepaald type klant bedienen. Zo kan de haastige passant, de runshopper, voor één stuks koeken en candy bars terecht bij de Impuls-winkel. Het winkelend publiek, dat de tijd heeft en zich graag laat ver rassen en verleiden kan z'n hart ophalen in de Super Candy Sto re. Een winkel waar vooral fun en entertainment een rol spe len. Er wordt Ben Jerry's ijs gescoopt. En er staat een meter- hoge M&M die weer kleine M&M's distribueert. 'Bovendien is de samenwerking met mer- kenfabrikanten sterk toegeno men', zegt Kranendonk. We hebben te lang gehangen aan ons eigen merk.' De derde for mule waarmee wordt gerepe teerd, is de meer traditionele Jamin. Een winkel waar vooral de counter in het oog springt. Hier worden de koekjes los ver kocht, de bonbons ook. En de klant koopt er z'n ijstaarten en bitterkoekjescake. Een beetje banketbakker? 'Nee', zegt fili aalmanager Martha ten Bol- scher van de Goudse Jamin, 'ons assortiment is veel breder en dieper. Je kunt hier hele luxe bonbons kopen, maar ook Super Candy Store in Leiden gewone repen.' Ze noemt haar winkel 'verre van theater', maar juist een chique zaak met veel hout. Anders dan de Jamin van een jaar geleden. Sinds september is de nieuwe winkel in Gouda open. 'Ik ben heel po sitief, zegt zij. 'En ik niet al leen. De klanten ook.' de vijf genoemde filialen. Slaat dit goed aan, dan wordt het mo gelijk grootschaliger aangepakt. 'Iedere twee weken is er keuze uit zes 'verse' nieuwe aanbie dingen' Vedder weet het nu al zeker, hier kan je als klant niet aan voorbij lopen. Bert Schell van filiaal 1042 in Zoetermeer heeft al vele en thousiaste reacties van klanten gekregen. 'Niemand kijkt er raar van op. Het lijkt wel of klanten telkens iets nieuws van AH verwachten. Uit een onder zoek vooraf bleek, dat mensen vertrouwen hebben in de kwali teit van het reisaanbod. AH staat, wat hen betreft, garant voor de kwaliteit.' Bert denkt niet dat de 'palmboom'-compu- ter voor veel vragen zal zorgen. 'Het systeem is zo simpel. De klant kan electronisch bladeren en 'on-line' een reis boeken. Be talen kan met bank- of giropas of creditcard. De klant krijgt een boekingsbewijs en Brooks zorgt ervoor dat na een week de reisbescheiden bij AH zijn af te halen. Wel moeten we af en toe het papier bijvullen. Ook is er in iedere supermarkt een ver antwoordelijke aangewezen, meestal de bedrijfsleider.' De eerste reizen zijn inmiddels geboekt. Vooral de wintersport- trip is momenteel een 'hot item'. 'Ik zal er zeker ook eens gebruik van maken', weet Schell. In vijf AH-filialen staat sinds half januari een grote palm boom. Geen stunt om een nieuwe soort ananassap aan de man te brengen, maar een heel nieuw tussendoortje... Iln Rijswijk, Den Haag, Leid- schendam, Wassenaar en Zoe termeer heeft Albert Heijn een ^verrassend nieuw product toe gevoegd aan het zelfbedienings assortiment: reizen. 'Trips Tickets' is de naam van het reisaanbod dat Brooks Reisbu reau samenstelt. Via een com puter kunnen de klanten in de AH-supermarkt een reisje boe ken 'Een weekendje Londen' op het boodschappenlijstje. Raar? 'Bij een grote reis ga je niet over een nacht ijs. Maar een korte trip is vaak een impuls- artikel', redeneert AH-project- coördinator Ronald Vedder. In het eerste halfjaar van 1998 geldt het reisaanbod alleen in eReizen boeken kan voortaan bij AH jaar zelfbediening in Neder land' en als Flitsen-lezer krijg ik f 12,50 korting, bovenop de ROKA-korting. Ik betaal dus f 42,50 min de ROKA- korting, min f 12,50! Bij inlevering van deze bon kan ik maximaal drie boe ken kopen met zowel de ROKA-korting als de Flit- sen-korting. Let op: alleen geldig op de ROKA!!

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 3