Dromen, niet durven en dan...toch doen! VAN 'T SCHAP 2 Je werk, je toekomst SCHROBBELER BIJ GALL GALL HEERINGEBIETE BIJ LIMBURGSE AH'S OPPEPPERS BU DE TUINEN AHOLD FLITSEN FEBRUARI 19 .n;ö.V inimM <on«*t"aT" UITMOUOir' WiiAK >B.\NTS.| Hoewel afgestudeerd in de Sociale Geografie besloot Gerard Verwey (37) een aantal jaren geleden om bij Albert Heijn te gaan werken. Hij schopte het tot AAM, een functie die vorig jaar werd opgeheven. Na deelname aan de oriëntatiecursus wist hij zeker dat het tijd was om te gaan. Nu runt hij sa men met zijn vriend een lunchroom op de Amsterdamse Nieuwezijds Voorburgwal. We treffen Gerard en zijn vriend Ruud Ou- denallen op de avond van de officiële opening van hun Brasserie 3-5-3 in Amster dam. Feestelijk gekleed, de zaak aan kant, wachten ze op de eerste gasten. Gerard: We zijn 1 oktober 1997 al open ge gaan. We wilden eerst lekker draaien voordat we een echt feest zouden geven. En het gaat goed, prima maanden gehad. Amsterdam zat vol tijdens de decembermaand. Onze klanten kring bestond voornamelijk uit (hongerige!) toeristen. Niet zo verwonderlijk op deze locatie in het centrum van de stad.' Hoe ben je ertoe gekomen om de ze overstap te maken 'Ik heb in verschillende AH-fi- lialen in Amsterdam en Amstel veen gewerkt. Leuk, maar toch begon er iets te knagen. Ik kwam binnen bij AH in de tijd dat er veel academici geworven werden voor de filialen. Je ging een opleidingstraject in om uit eindelijk bedrijfsleider te wor den. Werken in het super marktbedrijf: ik ben er gewoon ingerold. Maar ik begon in te zien dat ik mezelf niet kon ont plooien zoals ik dat zou willen. Ik zocht toch meer zelfstandig heid en ruimte voor zelfont plooiing. In een gesprek met de toenmalige areamanager over mijn functioneren in de winkel, kwam de oriëntatiecursus ter sprake. Het trok me wel, ik ben er heel blanco ingestapt, geen verwachtingen.' De training heeft je veel goeds meegegeven... 'Ja, dat kun je wel zeggen, veel inzicht. Hoewel, het zijn eigen lijk dingen die je in je onderbe wuste al weet. Je hebt wel vage dromen, maar tegelijkertijd denk je: nee, da's niet voor mij weggelegd. Ik leerde er juist die dingen reëel te maken, die voor mij zo irreëel klonken. Een 'dri ve' om mijn ideeën te gaan aan pakken. Die zaak kwam niet di rect in het vizier hoor. Ik begon vooral in te zien waaraan de ideale werksituatie voor mij moest voldoen: zelfstandigheid en de ruimte om je eigen nor men en waarden in je werk te kunnen leggen. Na de training heb ik met mijn vriend heel wat brainstormses- Dat ze in Brabant van carnaval hou den en de nachten er langer duren, is bekend. Maar dat ze tijdens het carna val een 'Schrobbelèr' drinken, weten alleen de echte feestneuzen! De geeste lijk vader van het kruidenlikeurtje is de bekende Brabantse carnavalbe stuurder Jan Wassing. Hij schonk zijn brouwsel tot vreugde van de gasten in zijn eigen huisbar 'Bij den Schrobbe- laar'. In 1979 werd de likeur geleverd aan de Tilburgse carnavalsvereniging en groeide de bekendheid. Wat begon als grap werd Brabant's grootste car navalshit op drankgebied. 'Het begrip 'schrobbelen' stamt uit de tijd dat Bra bant een bloeiend textielcentrum was', legt Bart Clijsen van leverancier Schrobbelèr uit. 'Het schrobbelen zorgt ervoor dat de wolvezels na het schoon maken evenwijdig naast elkaar komen te liggen. De schrobbelmachine bestaat uit een sneldraaiende trommel, de tambour, met daarop een aantal klei nere walsen. Daarmee worden de ve zels losgemaakt en onderling ver mengd. Uiteindelijk wordt een dun vlies wol van de tamboer gehaald en kan het wolspinnen beginnen.' Schrob belèr is een mengsel van 43 kruiden en wordt in een stenen kruik in alle Bra bantse Gall Gall-winkels verkocht. zend populaire oppepper waarmee je tot aan de eeuwwisseling kunt blijven hossen. Niet alleen 'party animals', ook topsporters en mensen die uitzonderlij ke geestelijke prestaties moeten leve ren, gebruiken de natuurlijke oppepper die weerstand en concentratievermo gen verhoogt en het lichaam helpt bij de aanmaak van adrenaline. Een van de bestanddelen van Pure Power is Royal Jelly; het voedsel van een bijen koningin die daardoor 24 keer langer leeft dan een normale bij. Met Pure Po wer, dat verpakt zit in handige 10 cc ampullen (f 3,50 per stuk en tien voor f29,95 blijf je langer fit. Het tweede middel tegen vermoeidheid en een mo gelijke 'dip' komt helemaal uit het Pe ruaanse Amazonegebied. Dimedici Cat's Claw is een krachtig kruid dat uit de bast van de liaanplant wordt ge haald en een ware rage in Amerika is. Het kruid is verkrijgbaar in zowel een normale als een extra sterke variant. Het versterkt het imuunsysteem en verhoogt de energie en het uithou dingsvermogen. Dimedici Cat's Claw (490 mg) kost f 19,95 en Cat's Claw Forte (800 mg) f 29,95. Bijna het gehele jaar is zure haring verkrijgbaar bij alle AH- filialen. Maar sies gehad. Ook voor hem was het een interessante ontwikke ling. Hij werkte in de thuiszorg en zag zichzelf dat niet tot aan zijn pensioen doen. We hebben elkaar geïnspireerd tot naden ken over de toekomst. Ruud wilde wel iets culinairs - is dol op koken - en ik voelde iets voor een eigen zaak. En hier is het resultaat: de brasserie!' Hebben jullie hulp gehad om de plannen te realiseren 'Ja, we zijn fantastisch geholpen door de Business Creation Con sultants. Deze adviesorganisa tie helpt, via Albert Heijn, me dewerkers om buiten het bedrijf een nieuwe carrière als zelfstan dig ondernemer te starten. We zijn gecoacht bij het opzetten en uitwerken van ons business plan, tot in de kleinste details. Denk maar aan financiën, de benodigde papieren, maai* ook het bepalen van je interieur en de invulling van de lunchkaart. Het is een bevalling van negen maanden geweest. Zonder hun hulp hadden we het waarschijn lijk niet zo professioneel kunnen aanpakken.' Het feestelijke warmhoudertje bevat 21,5% alcohol en kost f22,79 per 70 cl. Jong of oud, tijdens de polonaise of ge woon aan de bar gaat een Schrobbelèr' er bij elke Brabander wel in. Puur, on- the-rocks, in een mix ofwarm met een flinke toef slagroom erop! NVe moeten rennen, springen, vliegen, duiken, vallen, opstaan en weer door gaan'. Een tekst die zeker nu het carnaval er aankomt actueel is. Maar hoe overleeft ons lichaam deze feestelijke uitput tingsslag? Bij De Tuinen ligt het ant woord in meerdere vormen in de schap pen. Pure Power is de naam van de ra- En deze toplocatie? Lachend: 'Gevonden, via de con sultants. Ideaal hè? We konden er zo in. Het interieur was per fect, de kaart uitstekend. We hebben ook geen bank hoeven in te schakelen. Alles is uit de eigen vriendenkring gefinan cierd. Geen hete adem in de nek.' Nog meer ambities? Gerard kijkt eens naar Ruud: *We willen dit zo goed mogelijk doen, verder zien we nog wel. Ik hoop alleen dat onze gezamen lijke business niet onze relatie zal schaden. We zijn nu immers wel 24 uur per dag samen.' tijdens carnaval kunnen ze in Limburi de emmertjes vis bijna niet aanslepen.^ Op aswoensdag is in de carnavalsgek-F ke provincie het eten van zure haring ('hieringebiete') de traditionele afslui-H ting van het carnaval. TVlet pijn in onsl hart en hoofd nemen we dan afscheid |t van het feest en begint officieel het vasten', zegt Ger Rademakers, ver koopmanager van AH-filiaal 1309 in I Roermond. TCa bijna een week hossen! en zingen moet de haring de kater verf jagen en de vermoeide kelen weer smJ ren. Op straat of in het café, iedereen! hapt een haring mee. Mét roggebrood! en uitjes, dat hoort erbij!' De Limburgf se AH-filialen zijn ook dit jaar weer goed voorbereid op de te verwachte 'h! ring run'De schappen liggen vol metl de bekende emmertjes van leverancie! Ouwehand (450 gram voor f 5,79) en j ook de uitjes en het roggebrood trek- ken ongetwijfeld in polonaise langs deRei kassa's! AH'er Jos Nijssen (I) me Gerard Verweij en zijl vriend Ruud Oudenallei

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 2