'In de binnenstad moet je altijd alert zijn' Oók porseleinactie groot succes Surf naar AH's eigen website: www.ah.nl GVA-chauffeur Marcel Heinsbroek rijdt per dag maar 35 kilometer TWEE MINUTEN 'De schema's zijn strak, de afstanden klein' Na AH-kristal: Wekelijks kersverse pagina 's op Internet MESPUNTJES DE TOEKOMST 'I AHOLD FLITSEN JANUARI 1998 Basecuudtjlsdir, Je hebt chauffeurs die, zoals Henk Wijngaard zong, 'met de vlam in de pijp door de Brennerpas scheuren'. Je hebt er ook waarvan de wagen nooit een snelweg ziet. Marcel Heinsbroek is zo'n chauffeur. De GVA'er heeft als werk gebied het centrum van Rotterdam. Hij bevoorraadt er dagelijks zo'n zestien adressen en de dagtellcr van zijn DAF staat bij terugkomst in het verscentrum in Schie dam op 35 kilometer. Marcel Heinsbroek stond laatst uitgebreid in Truckstar. Dit populaire truckersblad was vroeg uit de veren om een dagje met de GVA'er mee te gaan. 'Et lees Truck star vaak', zegt hij. 'Er staan altijd verhalen in waarbij de kilometers om je oren vliegen. Ik heb ze eens een brief geschreven en verteld dat ik ook op en top chauffeur ben. Dat hangt niet af van of je internationaal rijdt of veel op de snelweg zit.' Van de veelge roemde 'vrijheid' die het vak met zich meebrengt, blijft in de distributierace weinig over. De schema's zijn strak, de afstan den klein. Rijden in de binnen stad is een aparte tak van sport. Heinsbroek: 'Vanochtend had ik er weer haast twee fiet sers onder. De gemakzucht in het verkeer is onze grootste zorg.' Toch zou Marcel niet in ternationaal willen rijden. 'Nee, dan ben je vaak weken van huis. Bovendien, mensen heb ben vaak een romantisch beeld bij internationaal transport. Zo van, dat is ook een beetje een vakantietripje. Dat is natuur lijk niet waar. Het is gewoon lossen op de plek waar je moet zijn en weer terug.' Marcel houdt van het rijden in de stad, het gemier, het constant op je hoede zijn. 'Op zaterdag rijd ik de Volumeauto. Ritje Schiedam, Ede, Ommen. Vierhonderd kilometer. Zet ik 'm op de cruise control; minder leuk.' Marcel begint om half vijf's och tends als er nog maar weinig volk op de weg is. Zijn eerste adressen lost hij vaak alleen. Af en toe is er een portier om een kop koffie mee te drinken. Van het ene adres naar het andere is het soms maar twee minuten rijden. De Coolsingel oversteken en ik sta voor m'n volgende adres. M'n langste rit? Acht ki lometer, van het laatste adres terug naar het verscentrum.' Wie alles wil weten over Albert Heijn én lekker eten en drinken kan sinds een maand of drie terecht op AH's eigen website. Op het adres www.ah.nl maak je kennis met het supermarktconcern en start je een cu linaire reis langs 's werelds smakelijkste foodsites. In de rubriek Net - Vers kun je terecht voor een digitale eettip en blader je op je gemak door Al- lerHande voor een ori- gineel recept. Eigen recepten kun je met andere be zoekers uitwisselen via het digitale Prikbord (e-mail) en in de rubriek Kook punt staan recen sies van foodsites I uit binnen- en bui tenland. Ook de AH-weekaan- biedingen, de Grote Pan- menu's én een vragenrubriek van de afdeling Klantenservi ce vind je terug op AH's websi te. Daarnaast is er veel infor matie over de AH-organisatie zelf, de mensen, de winkels, het assortiment en bijvoor beeld de spaarprogramma's. Actuele persberichten en ach tergrondinformatie voor jour- liieriSande «ft nalisten en scriptieschrijvers ontbreken evenmin. Dat de in formatie altijd up-to-date is en regelmatig wordt 'ververst', spreekt voor zich. In de eerste weken na de opening (week 44 en 45) bezochten al zo'n 180 internetters per dag de AH-si- te om in totaal 1.800 pagina's op te vragen. Inmiddels bezoe ken vele duizenden gasten we kelijks AH's site. 'Rijden in de stad is constant op je hoede zijn' (foto Peter Zadelaar) food-assortiment te onderstre pen en om onze vaste klanten te belonen.' Tijdens de porseleinactie start te AH nog een tweede loyali teitsactie. De 'mespuntjes' op de vleesverpakkingen, waarmee gespaard kon worden voor vleesmessen, vielen óók in de smaak bij het AH-publiek. 'Maar liefst vijfhonderdduizend messen hebben we weggezet', zegt Tillemans. 'Das nog nooit vertoond in Nederland. Bij al deze acties is het uitgangspunt hetzelfde; we geven onze klan ten de mogelijkheid om op een eenvoudige en voordelige ma nier te sparen voor mooie non- food-producten. Die producten moeten een sterke link hebben met ons food-assortiment en van absolute topkwaliteit zijn. Want topkwaliteit is wat de klanten van ons gewend zijn.' En dan was er ook nog het ta felkleed van damast. Opnieuw een schot in de roos. Het lijkt erop dat AH zijn klanten graag helpt met het dekken van de ta fel en de inrichting van de keu ken. 'Klopt', zegt Tillemans. Dit voorjaar starten we een nieuwe actie, de opvolger van het kris tal en het porselein. Producten die daar prima bij passen en die ook thuishoren op een prachtig gedekte tafel. Meer zeg ik niet, het moet een verrassing blijven.' Eind december kwam een eind aan de anderhalfjaar durende porseleinactie van Albert Heijn. Het loyaliteitsprogramma, waarbij klanten konden sparen voor een exclusief porseleinen servies van het merk Arzberg, blijkt nog méér in de smaak te zijn gevallen dan zijn succesvolle voorganger, de kristalactie. Menig klant zal de afgelopen ben fanatiek porselein ge- kerst trots de tafel hebben ge- spaard', zegt categorymanager dekt met AH's porseleinen bor- Henry Tillemans. 'Er gingen den, schalen, koppen en scho- maar liefst vijf miljoen stuks tels. 'Zo'n 400.000 klanten heb- porseleingoed langs de kassa's. Twee a drie keer de hoeveelheid die normaal op de Nederlandse porseleinmarkt wordt verkocht. In geld omgerekend is de omzet in porselein sowieso een stuk hoger dan de kristalactie. Maar laten we het niet alleen over geld en aantallen hebben,' vindt Tillemans. 'We doen dit soort non-food-acties om het uitste kende kwaliteitsimago van ons Jamie ten van AH-Vermiljoenweg in Zaandam met de promo-acties van '97

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 11