Beursspecialist' wint 5 units DE EERSTE WEEK VAN THEO MACEDO RETOURENCENTRUM, DC ZAANDAM Elly van der Kuil van AH 1151 raadt koers AH VKF BEGIN pinsdag 0 december Woensdag# december pinsdag december Woensdag, 14 december Maandag Z9 december AHOLD FLITSEN JANUARI 19 buurt' Elly van der Kuil (42), winkelmedewerkster in AH-fili aal 1151, heeft de eindejaarskoers van een unit van het AH Vaste Klanten Fonds geraden. Tot op de cent nauwkeurig raadde zij goed: f 124,61. Daarmee werd zij vijf units rijker. De koers is 25,7% hoger dan die aan het eind van 1996. Elly: gokker of groot beurs- talent? Flitsen riep lezers vorig jaar op om te raden naar de eindejaars koers van het AH VKF. Hon derden Ahold'ers stuurden Tiun' koers naar de redactie, maar al leen Elly zat precies goed. 'Ik heb even gekeken hoe de unit- koers voiig jaar is gegaan.' ver telt desgevraagd de 'beursspe cialist' van AH-filiaal 1151 in Leidschendam. Alles goed en wel, maar zo eenvoudig is dat niet. 'Nou ja, je moet even wat plussen en minnen en dan kun je toch aardig in de buurt ko men, hoor.' Meer wil Elly er niet over kwijt. Haar strategie blijft geheim. Opvallend is wel dat ze vorig jaar ook dicht in de buurt van de eindejaarskoers zat. Heel erg verrast was ze dan ook niet van het telefoontje van het AH Vaste Klanten Fonds: 'Ik had al gekeken naar de koers op 30 december. Toen wist ik dat ik goed zat. Het is natuurlijk wel heel leuk!' Elly is vanaf het allereerste be gin deelnemer in het AH Vaste j Klanten Fonds. 'Ik ben begon- I nen met beleggen in februari 1992. Dat is een goede zet ge weest,' lacht ze. We zijn het met haar eens. Sinds 1992 is de waarde van een unit bijna ver- i driedubbeld. Ook het aantal deelnemers groeide. Eind 1996 waren het er 80.000, eind 1997 bijna 110.000. J ven gewerkt. Van Cacao de Zaan tot Albert Keijzer. Daar maakte ik tanks schoon. Ik was hiervoor schilder. Of nee, ik heb nog twee dagen op een schroothandel ge werkt. Vreselijk. Daar werd ik echt niet blij van. Dit is dan mis schien een beetje eentonig werk, maar ik vind het leuk. Kom hier ook vrienden en bekenden tegen uit Zaandam. Een jongen die ik nog ken van de sportschool. Dan is het van: Hé, jij ook hier? Ja, er werken hier zoveel mensen. Ploegendiensten. De ene week van 7 uur 's ochtends tot 3 uur 's middags, de andere week van 3 uur 's middags tot 11 uur 's avonds. Ja, mijn vrouw vindt het natuurrijk niet altijd leuk. Maai- we zijn er aan gewend ge raakt. Ik eet dan hier, in de kantine. Daar zal je me niet over horen klagen. Geweldig. Kijk, ik verwacht geen kaviaar, maar je kunt hier voor een paar piek heel fatsoenlijk eten. Soe- pie, hamburgertje. Echt, er zijn bedrijven waar dat helemaal niet is geregeld. Wat dat betreft is het hier heel OK. Ik ga op de fiets naar mijn werk. Misschien komt er binnenkort een auto, ik moet nog afrijden. Dat zou betekenen dat ik flexi beler word, meer kanten op kan. Als uitzendkracht is dat makke lijker. Je vergroot je kansen. Aan de andere kant, ik heb hier een tijdelijk werkverband tot een jaar. Het liefst zou ik willen dat het een vast contract word. Het is hier in ieder geval druk genoeg. Ook, natuurlijk, door de feestdagen. Er staan elke dag weer zat kratten. Maar één van de eerste dingen die ze me ver teld hebben is, dat er een perso neelsstop geldt. Dus die kans is klein. En ja, ik heb wel twee kin deren en een vrouw, dus moet er geld verdiend worden.' Elly van der Kuil: 'Wat plussen en minnen en aan kom je aardig in de Theo Macedo is 31 jaar en uitzendkracht. Zijn loop baan als uitgezonden ar beider bracht hem al langs 45 bedrijven in de Zaanstreek. Hij werkte een jaar of zes geleden nog op de wijnafdeling bij Mar- velo. Vlak voor de kerst begon hij bij het DC- in Zaandam. 'Het is goed werk', zegt hij. 'En ik kan het weten.' De eerste dag. Ik meld me om 7 uur 's ochtends bij de portier. Het was even zoeken naar de ingang, maar ik ben binnen. Pe ter, mijn chef, haalt me op. Ik krijg gelijk een rondleiding. Een hele uitgebreide rondlei ding. Hij laat me alles zien. Hier is de vriescel, hier worden de fusten gewassen, hier wor den de orders gepiekt. Man, ik was nog niet helemaal wakker, maar dat veranderde snel. En wat een kneppel van een be drijf. Zo enorm groot. Je maakt je wel een voorstelling, maar dit had ik niet venvacht. Ik dacht aanvankelijk dat ik bij de fust wasmachine kwam te werken, maar het wordt de emballage. Het werk bestaat uit sorteren en stapelen van retour gekomen kratten. Je hoeft niet echt veel na te denken, maar het is goed werk. Waarom? De sfeer is onge dwongen. Muziekje aan. De chef zit niet de hele tijd op je nek. Zelfsturing, ja. Dat vind ik heel prettig. Er wordt een hoop aan jezelf overgelaten. Daardoor voel je je ook niet minder als uitzend kracht vergeleken met een me dewerker met een vast contract. Zou ik trouwens best willen hoor, een vast contract. Beetje leiding geven. Maar ja, dan moet je natuurrijk eerst een opleiding volgen. Dan ben ik afhankelijk van mijn uitzendbureau. Ik heb echt bij heel veel bedrij-

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 10