Pensioenfonds: goed en gratis advies DE EERSTE WEEK VAN ILSE VAN HENSBERGEN BIJ AH 1433, DORDRECHT Maandag, 24 november TEKEN AHOLD FLITSEN DECEMBER 1997 Ze is vijftien, zit in drie VWO en was op zoek naar een parttime-baantje. Uit eindelijk kwam ze terecht bij een kleine AH aan de Roemer Visscherstraat in Dordrecht. Ilse van Hensbergen zit er een paar middagen per week achter de kassa. Haar eerste indrukken van haar eerste werkplek. Dit is een hele kleine winkel. Twee kassa's maar. En één kas sa bij de informatiebalie. Ik fiets er in tien minuten naar toe. Uit school. Ik ben trouwens de enige in mijn klas die bij Al- bert Heijn, of überhaupt in een supermarkt, werkt. De anderen hebben bijbaantjes als een krantenwijk en oppassen. Nee hoor. ze doen er helemaal niet minderwaardig over. Waarom? Dit spreekt mij wel aan. Ik was best een beetje zenuwachtig, maar er staat constant iemand bij je als je pas begint. Zelfs de supermarktmanager. Ik kan ie dereen om hulp wagen. Ze heb ben hartstikke veel geduld. Waar het om gaat als caissière is dat je altijd vriendelijk bent. Nou ja, dat ben ik wel. Nee. ik kan het nog niet zelf standig hoor. Op zich is scan nen natuurlijk niet moeilijk. En je moet gewoon even weten op welke knoppen je moet drukken met pinnen enzo. Maar het moeilijkste zijn de extra's. Je moet aan zoveel dingen denken. Afgeprijsde artikelen, zegeltjes. Ja, dat vind ik lastig. Dat je er steeds aan moet denken dat je een klant vraagt of hij Air Miles wil of zegeltjes. Het gebeurt me schien dat ik dan daar weer bij AH ga werken. Wat leuk is aan deze winkel is dat je eigenlijk overal ingezet kan worden. In principe doe ik kassa, maar als er een schap gevuld moet wor den, of er is hulp nodig bij de groenteafdeling, moet ik dat ook doen. Dat hebben ze al te gen me gezegd. De andere mei den doen het ook. Zo gaat dat in een kleine winkel. best dat de ldant al weg is en dat ik er dan pas aan denk. Zal wel wennen. Mijn eerste ldant was gelukkig een makkelijke. Een man die alleen maar z'n boodschappen afwilde rekenen. Geen speciale dingen. Ik werk hier maar een paar middagen. Van vier uur tot zes uur. Ik moet ook nog wat tijd hebben voor m'n huiswerk. Na m'n VWO wil ik diergeneeskun de gaan doen in Utrecht. Mis- Ik draai nu zelfstandig. Ik heb zelfs al achter de informatieba lie gestaan. Dat is toch weer iets heel anders. Echt klanten helpen. Foto's, strippenkaar ten. Leuk hoor. Ja, en klachten aanhoren. Soms weet ik na tuurlijk nog geen antwoord. Maar dan roep ik een collega. Ja, ik kan goed met iedereen opschieten. Het is hier best ge zellig. Soms blijf ik gewoon na het werk nog even iets drinken in de kantine. Verder kom ik daar natuurlijk weinig. Ik heb in principe geen pauze. Die twee uur op een middag werk ik aan één stuk door. Maar ik geef het toe: voor je het weet, zijn ze om. Juli Wegen bij de kassa AH-vlag Omgeschoold pensioenregeling en over de Al gemene Nabestaandenwet. Daarnaast kun je informatie aanvragen over lijfrenteverze kering, sparen, etc. Voor Vut ters en AOW-ers komt straks een folder over het pensioen in Euros.'Niet de leukste onder werpen', geeft de directeur toe. 'Alhoewel... wij denken daar an ders over. Monique en Carla kunnen je vertellen hoe je het meest uitje spaargeld haalt.' Ongeveer gelijk met deze Flit sen krijgt het gros van alle Ahold-Nederland medewerkers hun jaaroverzicht van het Pen sioenfonds thuis. 'We hebben ons best gedaan om de informa tie overzichtelijk te maken. De details hebben we nu eens weg gelaten.' Volgens Henk Schuijt hopen de mensen van het Pen sioenfonds op veel vragen. Da's een teken dat mensen het over zicht beter hebben bekeken. En dat we ze nieuwsgierig hebben gemaakt naar wat er nog méér mogelijk is.' Telefoonnummers intern van verzekeringsadviseurs Carla Koning en Monique Ruigrok: 2704 en 2707. Augustus TOPS Thailand AH-opleidingsgids Watersnood Tsjechië 'Onze doelstelling', zegt directeur Ahold Pensioenfonds Henk Schuijt, 'is het bieden van een goed product: verzekeringen en advies, speciaal voor de Ahold-medewerker. Een objectief advies, want we zijn geen commerciële verzekeraar.' Ahold-verzekeringsadviseur Carla Koning: 'Veel mensen vra gen zich af of het verstandig is om je verzekeringen bij je werkgever af te sluiten. Want wat gebeurt er als je van baan verandert? M'n collega en ik leggen je piekfijn uit waar je voordeel zit.' Het moet de Pensioenfondsdi recteur van het hart: zoveel mensen denken dat de overheid öf Ahold wel overal voor zorgt. Als je ziek wordt, of 65+, of als er iemand overlijdt. 'Maar dat is juist aan het veranderen', zegt hij met klem. 'Om maar eens wat te noemen: als je nu een ongeluk krijgt en je kunt je werk niet meer doen, ben je ge woon niet meer zo goed verze kerd als een paar jaar geleden.' Henk Schuijt: 'We hebben ons voorgenomen meer de boer op te gaan met ons product: goed advies en goede verzekeringen. Twee specialisten geven dage lijks telefonisch advies: Carla Koning en Monique Ruigrok. Heb je een ingewikkelde vraag, dan ben je bij hen welkom op het hoofdkantoor.' Het pensioenfonds heeft bro chures over de nieuwe Ahold

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 8