Eerste BI-LO verbouwd volgens Albert Heijn-recept Extra reis naar Amerika BUITENLAND- AH-Ideeën slaan in South Carolina KUNSTGALERIE NEDERLANDS HOE ZIET DE REIS ERUIT? WAT KRIJG IE VOOR F f.199,-? NIET BIJ DE REISSOM INBEGREPEN: JE KUNT VERLENGEN! TROUWEN OP ZIJN CHINEES BONBONBONBONBONBONBONBONBONBON AHOLD FLITSEN DECEMBER 1997 - Chantal Postma woont sinds augustus vorig jaar met man Kees en zoon Skye in Shanghai. Ex Call Call er Kees (33) werkt er als Director Buying Merchandising voor Ahold. Chantal bestiert het huishouden en zoekt haar eigen weg in een totaal andere cultuur. In Brushy Creek in Amerika vierden de BI-LO-coliega's on langs een 'grootse heropening', na een verbouwing volgens de methode van Albert Heijn: 'Volgende Week Open' (VWO). De winkel is ruim een week helemaal dicht geweest om ver volgens als totaal vernieuwde supermarkt de deuren te ope nen. In Nederland al gewoon, maar voor de Verenigde Sta ten een primeur. Zo zie je maar weer. Wat we in Nederland uitdenken kan soms ook worden gebruikt in de Ver enigde Staten. In Nederland heeft Albert Heijn inmiddels ruime ervaring met VWO. BI- LO heeft gebruik gemaakt van die ervaring en zelf het VWO'en toegepast. En met succes: on middellijk na de opening was het druk in de winkel. Super marktmanager Joan Foster: 'Daar was ik heel blij om, want het is hier toch vreemd als je je klanten doorverwijst naar an dere BI-LO's in de buurt. Je moet maar zien of ze terugko men.' De klanten kregen voor deelbonnen die ze bij de andere BI-LO-supermarkten konden besteden in de tijd dat hun ei gen winkel dicht was en in de eerste dagen na de opening werden gratis artikelen uitge deeld. De supermarkt is niet alleen to taal verbouwd, maar heeft er ook een stuk bij gekregen. Hier door zijn de deli en de broodaf deling, met een kleine cafetaria erbij, groter geworden. Ook is er nu een speciale visafdeling. Maar het meest in het oog springend is de kunstgalerie, waaraan kinderen van een aan tal basisscholen in de buurt hun bijdrage leveren. Vlak voor de opening was het aanpakken geblazen. Voor de grote schoon maak en het vullen van de schappen werden alle 125 me dewerkers ingeschakeld. 'Alles V.l.n.r. jonathan Smith, Stephanie Giles, Susan Huffine achter de vernieuwde BI-LO deli was op tijd klaar', verklaart Jo an Foster trots. Vreemd genoeg gebruiken de BI-LO'ers de afkorting VWO. Dus niet op zijn Engels: NWO (Next Week Open). Dat gaat misschien nog komen. Bij BI- LO wordt nu onderzocht of ze in de toekomst meer supermark ten op deze manier zullen ver bouwen. Het is namelijk even afwachten of de Amerikaanse klant er net zo enthousiast op reageert als de Nederlandse. Zó word je door je Amerikaanse collega's ontvangen In het oktobernummer van Flitsen stond een aanbieding voor drie reizen naar de Verenigde Staten: die waren in een mum van tijd volgeboekt! Naast het net gevist? Ahold en Carlson Wagonlit Travel hebben een extra reis georganiseerd. Vertrek: vrijdag 20 februari 1998. De men sen die op de wachtlijst staan, mogen met voorrang inte kenen. Maar er zijn nog plaatsten vrij dus: grijp je kans. Zeg nou zelf: voor f 1.199,- zes dagen lang je licht opsteken bij je Amerikaanse collega's, New York bezoeken en indrukken opdoen van het wijdse Amerika, dat is lang niet gek. Net als bij de andere reizen, kun je een vriend of familielid voor de spe ciale Ahold-prijs meenemen. Vrijdag: Vertrek van Schiphol om 8.30 uur. Je vliegt comforta bel met Singapore Airlines naar New York, waar je om 10.45 uur plaatselijke tijd aankomt. Dan ga je per touringcar, via enkele attracties, naar het hotel in Hartford. Zaterdag: Je bezoekt 's mor gens met de touringcar de Stop Shop-supermarkt in Glaston bury, Connecticut, 's Middags reisje naar Pennsylvania. Zondag: 's Ochtends bezoek je een Giant Food Store. Daarna zet de bus koers naar New York. 's Avonds biedt Ahold je een diner aan. Maandag: Je begint 's och tends met een bezoek aan een Edwards-winkel in New York. 's Middags ga je je eigen gang. Je kunt natuurlijk heerlijk win kelen in New York. Maar mis schien wil je New York wel eens van bovenaf bekijken, vanaf één van de vele wolkenkrabbers of vanuit een helicopter. Ook dinsdag breng je door in New York. 's Avonds ga je per touringcar naar de luchthaven, vanwaar je om 21.00 uur ver trekt. Woensdag om 12.00 uur Nederlandse tijd ben je weer op Schiphol. - Het vliegbiljet voor de vlucht Amsterdam- New York en vice versa met Singapore Airlines; - Vier overnachtingen in diver se hotels op basis van een tweepersoonskamer; - Vervoer per luxe touringcar gedurende het verblijf in de VS; - Diner op zondagavond, aange boden door Ahold - Luchthavenbelasting (per 1 de cember 1997 ca. f 103,65; - Maaltijden; - Annulerings- en reisverzeke ring; - Eénpersoonskamertoeslag van f350,-; - Uitgaven van persoonlijke aard (drankjes, fooien); - Per boeking: f 15,- voor het Garantiefonds Reisgelden. Het kan natuurlijk zijn dat je wat langer in de States wilt blijven. Daarom biedt het reis bureau je drie verlengingsmo gelijkheden, waarbij je drie da gen extra in New York kunt blijven, of naar Boston of Was hington kunt reizen. Carlson Wagonlit verzorgt de treinreis en de extra overnachtingen. Wil je je reis individueel verlengen? Kan ook. Bel voor meer infor matie naar Carlson Wagonlit Travel: 020 - 680 53 00. 'Een paar weken geleden heb ben we voor het eerst een Chi nees huwelijk meegemaakt. Ze ker tijdens de zomermaanden zie je in het weekend veel versierde auto's met bruidsparen. De brui- degommen bellen nog even mobiel vanaf de achterbank van de trouwauto. Voor de trouwau- to rijdt de camera-auto, met een man uit het raam om video-op namen te maken. De bruidjes zien stijf van de make-up. Lachen is er daardoor niet meer bij. Vooral de bruidegom echter, is aandoenlijk in een vaak te groot, gehuurd pak in Spaanse torea dorstijl. Natuurlijk wil het bruids paar romantisch op de foto, en dat is een serieuze aangelegen heid; het bruidspaar wordt bijna geboetseerd door hun artistieke begeleiders. Spontaan is even niet van toepassing! Onlangs kondigde een mede werker van Kees' afdeling zijn huwelijk aan. Volgens Kees was hij de weken ervoor vreselijk ner veus. We waren uitgenodigd om bij het diner aanwezig te zijn. In het grote Chinese hotel duurde het even voordat wij het be treffende bruidspaar hadden ge spot, want er stonden er zeker vijf op een rij. Daarna naar de 20e etage, waar in een grote zaal al een fors aantal mensen aan tafels zaten te wachten. 'GANBEI' Als laatste kwam het bruidspaar binnen; het startsein voor het diner, waar de bruid overigens niet onmiddellijk bij aanschoof. Zij verdween van het toneel om haar witte jurk te verwisselen voor een rode baljurk. Ook werd ze grondig bijgepoederd zodat ze er zo bleek mogelijk uitzag, want dat is hier een schoonheidsideaal. Na het eten ging het bruidspaar alle tafels af. De bruid met een pakje siga retten en de bruidegom met een fles drank om met iedereen te 'ganbei'-en (een toast uit brengen) en een sigaret aan te bieden. Chinezen zijn echter be paald geen grote drinkers en we hadden te doen met onze gast heer, die er al snel niet fit meer uitzag. Hier had-ie natuurlijk over ingezeten! Er waren zo'n 120 mensen aanwezig, dus ga maar na. En toen was het tijd om op huis aan te gaan. Alle gasten kregen nog een zakje snoep mee en het bruidspaar trok zich terug in de huwelijks suite: waarschijnlijk om als een blok in slaap te vallen.' Naam Factuuradres Postcode Voorletters) Woonplaats Telefoon privé Ahold-personeelsnummer Vergezeld door (naam) Vertrekdatum: 20 februari O éénpersoonskamer Voorletters) tweepersoonskamer Eventuele verlenging: O New York, drie overnachtingen (tweepersoonskamer: f 395,- p.p., éénpersoonskamer f 790,-) □Boston, drie overnachtingen (tweepersoonskamer: f498,- p.p. éénpersoonskamer f 785,-) □Washington, drie overnachtingen (tweepersoonskamer: f 540,- p.p. éénpersoonskamer f 830,- □Verlenging op eigen gelegenheid f 100,- p.p. met gewenste reisdatum op □Wil annuleringsverzekering a f 58,- per persoon □Wil reisverzekering a f 33,- per persoon, plus f 7,50 poliskosten per boeking. Datum Handtekening Je ontvangt een bevestiging, vergezeld van een acceptgirokaart voor de aanbetaling van f 300,-, plus de eventuele annuleringsverzekering. De tweede acceptgirokaart is voor de restantbetaling die uiterlijk zes weken voor vertrek voldaan moet zijn. Dit formulier vóór 15 januari in een gesloten en gefrankeerde envelop zenden aan: Carlson Wagonlit Travel, Business Events, postbus 3832,1001 AB Amsterdam, tel: 020 - 680 53 00, fax: 020 - 680 53 19. Stuur een kopie van je paspoort mee. Mei Den Toom 25 jaar First Flush Darjeeling Food plaza Scriptiepijs Juni Euroshopper Gall Gall Exclusief

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 5