Kerstman schiet te hulp bij Gall Gall Exclusief AH-Kinderpostzegelactie levert f 125.000,- op IN 1998 KUN JE Bij AHOLD MEER SPAREN 'GEZOND GEFINANCIERD' LET OP! GOED BESTEED Veel gedaan, dit jaar Unox magere rookworst, zak 200 gram A r .359' OaJLj AHOLD FLITSEN DECEMBER 1997 De slijterij met het breedste drankenassortiment van Nederland vind je achter het Koninklijk Paleis op de Amsterdamse Dam en draagt de naam Gall Gall Ex clusief. Om de topdrukte vlak voor de Kerst aan te kunnen staat de kerstman er in hoogst eigen persoon de winkelmedewerkers bij en geeft hij klanten een kleine attentie. Filiaalmanager Dolf Waslander verwacht ook deze dagen een mix van toeristen en vaste Pensioenfonds Ahold: Het jaarverslag 1996 van Ahold Pensioenfonds is uit. Beetje laat? 'Dat wel', geeft directeur Henk Schuijt toe. 'Helemaal omdat we zulke mooie resultaten kunnen la ten zien. Het rendement van het geld dat we voor mede werkers en Ahold beheren, is circa 5% hoger dan het ge middelde onder Nederlandse pensioenfondsen. We haalden een totaalrendement van 20,2 Maar we hebben dit jaar (1997) gewerkt aan een nieuw automatiseringssys teem. We zijn voorbereid op de overgang naar het jaar 2000 en op de komst van de Euro. En met f 2 miljard in kas zijn we zogezegd: 'gezond gefinancierd'.' Wil je graag zelf zien hoe het Pensioenfonds jouw persioen- geld heeft belegd? je kunt het nalezen in het jaarverslag. Bel: 075 - 6592757 of fax 075 - 6598605. Lees verder op pagina 8: verzekeringsadviseur Carla Koning: 'M'n collega en ik leggen je piekfijn uit waar je voordeel zit.' klanten uit hartje Amsterdam. 'Naast de vele exclusieve wij nen en het ruime whisky-assor timent dat we in huis hebben, profileren we ons nadrukkelijk als luxe geschenken winkel. Li keur in fraai ogende flessen, je never in Delfts Blauw, luxe kurkentrekkers, kelnersmessen en het mooiste glaswerk dat in Nederland te koop is. Onder de zes kerstbomen in de winkel liggen onze cadeautips en een deel van het proeflokaal is tij delijk tot cadeau-afdeling ge bombardeerd om alle geschen ken voor de klant mooi te ver pakken. Ook kan de klant in het proeflokaal terecht voor een kerstmenu-suggestie, waar we zelf erg tevreden over zijn. Ui teraard kunnen we er diverse wijnen bij aanbevelen. Ze staan in het proeflokaal open om ge proefd te worden!' Bij Gall Gall Exclusief in Amsterdam helpt de kerstman een handje Albert Heijn voerde van 17 tot en met 22 november sa men met enkele leveranciers een opvallende actie. Een aantal producten ging in de aanbieding en per verkocht product ging er een dubbeltje naar de Stichting Kinder postzegels Nederland (SKN). De opbrengst: f 125.000,-! 'We hebben met deze actie voor de Kinderpostzegels meegedaan in overleg met drie leveran ciers', vertelt Ronald Schouten van Consumer Affairs AH. 'Calvé, Unox en Mora kwamen ieder met een aantal varianten op producten waarmee de actie kon worden gevoerd. Bij Albert Heijn hebben we er niet lang over hoeven nadenken of we mee wilden doen: de Stichting Kinderpostzegels staat - net als AH - midden in de samenle ving en ook hun wijze van cam pagne voeren spreekt ons aan: heel publieksvriendelijk. De kinderpostzegels staan al jaren bekend om de jaarlijks terugke rende actie waarbij honderddui zenden schoolkinderen langs de deuren gaan om kinderpostze gels en wenskaarten te verko pen.' Naast het dubbeltje van AH en de leverancier heeft Al bert Heijn haar steentje bijge dragen in de vorm van AH-ad- vertenties in dagbladen, raam- posters en speciale schapkaar- ten. Met de opbrengsten wil SKN kinderen met een achters tand in de hele wereld helpen. Een kleine 11.000 Ahold-ers zijn premiespaarder en/of doen mee aan de spaarloonregeling. Ben jij één van de mensen die van zo'n Ahold-spaarregeling een graantje meepikt? Dan moet je weten dat voor 1998 enkele maximum bedragen in de Ahold-spaarregelingen zijn verhoogd. Volgens de wet mag je in 1998 maximaal f1670,- (was f 1.638,-) sparen uit je brutosalaris. Dit is spaarloon. Als je in 1997 al het maximum bedrag liet inhouden - en je wilt dit voor 1998 blijven doen, dan hoef je geen actie te onderne men. Het salarissysteem houdt automatisch het nieuwe, hogere spaarbedrag in. Met de pre miespaarregeling spaar je uit het nettoloon. In 1997 legde Ahold daar (als premie) maxi maal f 1093,- bij. Dat maxi mum wordt in 1998 f 1114,- In de tabel kun je zien welke spaarpremie je ontvangt bij ver schillende spaarbedragen. Bij tussenliggende spaarbedra gen gelden tussenliggende spaarpremies. Ben je partti mer? Dan ontvang je een spaar premie die in verhouding staat tot het aantal uren dat je hebt gewerkt. Dit is ook het geval als je in de loop van het jaar in dienst bent getreden. Bij het ter perse gaan van het decembernummer van Flitsen had de Tweede Kamer nog geen officiële beslissing genomen over deze bedragen. Verande ringen zijn echter niet waar schijnlijk. Eventuele wijzingen publiceren we in het januari nummer. spaarbedrag spaarpremie bij per jaar fulltime werktijd f 527 f 278,50 f1055 f 557,- f1583 f 668,40 f2111 f 779,80 f2639 f 835,50 f3167 f 891,20 f3695 f 946,90 f4223 f 1002,60 f4751 f 1058,30 f5279 f1114,- Een greep uit de honderden projecten waaraan SKN een deel van haar opbrengsten do neert, toont aan dat het geld goed besteed wordt. Bestaande speeltuinen kunnen dankzij de hulp van de stichting aangepast worden, zodat gehandicapte kinderen en valide kinderen sa men kunnen spelen. Speciale lesprogramma's om pesten in de klas tegen te gaan kunnen dankzij bijdragen van SKN worden opgestart, evenals vak opleidingen en werkgelegen heidsprojecten in ontwikke lingslanden of inloophuizen voor straatkinderen. Zowel SKN, Albert Heijn en de be trokken leveranciers spreken van een geslaagde actie. DRUK, DRUK, DRUK. Als de Flitsenredactie in de winkel is, horen we overal: vóór de Kerst is het werk hectisch, maar wel heel leuk. Om je een ontspannen leesuurtje te bezorgen, hebben we een schitterende Kerst-Flitsen voor je gemaakt. De 'film strook' is je ongetwijfeld al opgevallen. Toen we 'm op de redactie samenstelden dach ten we: jeetje, wat hebben de winkels veel gedaan dit jaar! In januari was Albert Heijn volop in het nieuws met Shell, in het voorjaar kwam ETOS met de joint promotion met British Airways, Gall Gall opende 'exclusief haar deuren op Food Plaza in Am sterdam... afijn, 't is teveel om hier op te noemen. Dat wordt dus foto's kijken en pa gina 4 lezen. We hopen dat je met net zoveel plezier terug kijkt op 1997 als wij. Ahold- president Cees van der Hoe ven geeft in zijn kersttoe spraak alle medewerkers een dik compliment: 'U levert een form idabele prestatie door elk jaar zulke forse groei te realiseren.' GELUKKIG hebben we niet al leen gewérkt in 1997. Ook ge feest (denk aan winkelwed strijden) gesport (de Dam tot Damloop) en geléérd. Enkele duizenden mensen die in Ne derland bij een Ahold-werk- maatschappij werken, hebben in 1997 een cursus gevolgd. Bij alle werkmaatschappijen, of je nou werkt bij Jamin of bij Albert Heijn, staat ont wikkeling, bijblijven op je vakgebied, hoog in het vaan del. Al jaren vindt de Raad van Bestuur dat de medewer ker het verschil maakt tussen Ahold-winkels enerzijds en de concurrent anderzijds. Voor jou en mij is dat mooi meegenomen. Want je vaar digheid oefenen en af en toe iets nieuws leren: dat houdt je werk interessant. Op pagi na 6 en 7 zie je collega-stu diehoofden of misschien wel jezelf terug. Dit jaar alleen gewérkt'? Volgend jaar beter. Name?is de redactie van Flit sen wens ik je een goed 1998. De hoofdredactie Maart Klerks Eerste paal Pijnacker Meester AH-Soendaplein April ETOS in actie Call Gall in station

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 3