'Kijk, dit is je situatie en dit zijn je keuzemogelijkheden' VAlf cruiD 50 plussers ontdekken hun sterke kanten: Je werk, je toekomst INTENS |E LOT? Tri.1T "T AH PROMOOT DE PADDESTOEL PERLA KERST- KOFFIE IN KERSTKLOFFIE JAMIN-JUWEELTJES IN DE BOOM 2 AHOLD FLITSEN DECEMBER 19 'Ik zei aan het ontbijt nog tegen mijn man: ik zal toch niet de enige vrouw zijn. 'Welnee', zei hij geruststellend. Het was dus wel zo. Maar, wat was het leuk èn leerzaam, die cursus, ik en al die mannen, allemaal 50+.' Ans van Zalinge (DC- Zaandam) schreef zich dit jaar in voor de oriëntatiecursus van Mobiliteitstraining, speciaal voor oudere medewerkers: 'Profijt van Leeftijd'. 'Ik wilde assertiever wor den, m'n zwakke en sterke punten leren kennen, zelfvertrouwen krijgen. Ik heb in korte tijd zoveel veranderingen meegemaakt.' Ans van Zalinge (50) werkt als administra tief medewerkster bij Middelenbeheer. Al 33 jaar bij Albert Heijn in dienst, waarvan zevenentwintig jaar bij Logis tiek. De laatste twaalf jaar zit ze op 'lust'. Eerst op het hoofd kantoor. Toen daar gereorgani seerd werd, vertrokken zij en haar collega Rein Vegter naar het DC in Zaandam. 'Het was even slikken', zegt ze eerlijk. 'Die grote koude ruimtes, het lawaai en veel mannelijke colle ga's. Een hele andere cultuur. Ik voelde me weggestopt. Rein en ik zeiden tegen elkaar: we moeten zorgen dat we snel inte greren anders krijg je zo'n kloof. De sfeer is gemoedelijk hier. En we hebben het een en ander aangepast in ons kan toor. Een extra kachel voor de winter, een eigen koffiezetappa raat en ik leer steeds beter 'm'n vrouwtje te staan' in de man- nenclub!' Maar hoe dan ook, de onzekerheid bleef. Wat gaat er met ons gebeuren? Het is im mers niet gezegd dat we hier kunnen blijven.' Op aanraden van haar chef volgde Ans in september dit jaar de cursus 'Profijt van Leef tijd', speciaal voor ouderen. Ans vond zelf ook dat het tijd werd voor bezinning. Niet alleen re organiseerde haar afdeling en had ze geen zekerheid over haar toekomst, maar raakte ook haar man werkeloos. 'Gelukkig was dat maar van korte duur, maar al die veranderingen kostten wel veel energie. Die drie dagen training zijn erg goed geweest. Het is intens, je hoort ieders verhaal. Je realiseert je dat je niet de enige bent. Je luistert naar elkaar en probeert te hel pen. En ik ervoer hoe leuk het is om in een groep te zijn. De cur susleider vertelde me dat ik een heel sociaal mens ben. Toch gek, ik had namelijk nog nooit zo naar mezelf gekeken.' Ans heeft de nodige inspiratie opgedaan. Ze vindt dat ze zelf standiger is geworden, sneller haar mening durft te geven. T)e cursus heeft me ook geleerd hoe ik op een positieve manier kan omgaan met alle veranderin gen. Het valt natuurlijk niet Ans van Zalinge: 'Lekkerder in m n vel mee om op je 50ste nog gecon fronteerd te worden met jezelf. Alles wordt overhoop gehaald. Maar ik weet nu dat er een on derscheid is tussen het lot en de keuzes die je hebt. Er zijn na melijk altijd oplossingen, dat geeft je zelfvertrouwen. Ik zit nu ook veel lekkerder in mijn werk. Rustiger, er zal nog wel wat veranderen, maar dat kan ik nu beter aan. Veel dingen die besproken zijn in de cursus ben ik nog aan het verwerken. Het is echt niet zo dat je na vijf da gen cursus weer gewoon het normale ritme kunt oppakken. Alles moet bezinken. Je eigen ervaringen, die van je mede cursisten. Ik betrap mezelf er op dat sommige uitspraken van de cursusleider steeds weer in mijn gedachten terugkomen. Dan hoor ik hem weer zeggen: 'kijk, dit is je situatie en dit zijn je keuzemogelijkheden.' Dat pas ik dan toe. Echt, ik geloof dat ik, voordat ik de cursus had gedaan, nooit dit interview had aangedurfd.' A W J-iLXTLJL haar kerstboom op z'n Ameri kaans wil optui gen, kiest voor de originele Candy Canes. 'Snoepgoed in de vorm van wandelstokjes', legt Zeijlstra uit. 'Ze symboli seren de wan delstokken van de herders bij Bethlehem en hangen in elke Amerikaanse kerstboom. Ze zijn verkrijg baar in de sma ken mint, aard bei en kersen, zes stuks kosten f 2,98.' Ook sma kelijke cadeautjes voor ónder de boom zijn bij Jamin volop te koop. Grote kerstklokken van chocola bijvoor beeld, een arre- slee gevuld met chocolaatjes of een pluche rendier met chocolade- kerstbal len op zijn De ene paddestoel is de andere niet. Kijk maar naar het assortiment op de AGF-afdeling van de AH-supermarkt. Naast de gewone, fijne champignons vind je er nu de 'Petit', 'Moyen' en 'Grand' (Frans voor klein, middelmaat en groot). En het water loopt je al he lemaal in de mond bij het zien van de kastanje- en grotchampignon, de oes terzwammen, shii-take, cantharellen, bundelzwammen, de paddestoelenvaria of de melange. Heerlijk in feestelijke recepten. De extra aandacht die AH be steedt aan de wat exclusievere padde stoelen komt omdat steeds meer klan ten eens iets anders willen dan de champignon. AH helpt de klant op weg met onder meer tips en recepten in Al- lerHande, up to date productkennis van het winkelpersoneel (via bijvoorbeeld de AH Fresh Team Nieuws brief) en nieuwe produc tinformatie-etiketten op de bakjes. Na de vorig jaar succesvol geïntrodu ceerde kerstthee is het wat AH betreft nu tijd voor Perla kerstkoffïe. Daarmee kiest 's lands grootste kruidenier op nieuw voor een typisch 'momentpro duct' en is AH met een pri vate-label opnieuw de A- merk producenten een stap voor. 'Het product past volledig in de he dendaagse lifesty le', zegt Tuncay Özgüner, account manager bij Mar- velo. 'Het is de tijd van het zo genaamde ont haasten, men sen kiezen be wust momenten om tot rust te komen en om zichzelf te verwennen. Kerstmis is daarvoor uitermate geschikt. Vorig jaar was twee weken voor Kerstmis de kerstthee uitverkocht en moest de productie omhoog. Toen al kwamen hier de eerste ideeën voor kerstkoffïe bovendrijven.' Een pak van 500 gram - dat volgens Özgüner makkelijk op komt deze Kerst - kost f 8,99. De ver pakking is rood met crème en goud en sluit goed aan bij de sfeer die AH's non-food kerstassortiment dit jaar uitstraalt. AH-categorymanager Margreet van Steijn: 'Koffiekenners zullen zeker iets van de smaak van de destijds zo succesvolle Perla Jubi- leumkoffie proeven, op die melange is namelijk voortgeborduurd.' In de winkels staat de Perla kerstkoffie in een speciale display broederlijk naast de AH-kerstthee, die ook dit jaar weer gretig aftrek vindt. Februari HACCP Boek Albert Heijn Albert Heijn Ahold ABC Eigen merk Mana Maart OR-AH 40 jaar De kerstballen, - klokken en -kransen kunnen weer de boom in en wat Jamin betreft zijn ze dit jaar van chocola! 'Chocoladefiguren zijn niet weg te den ken met de feestdagen', zegt thema- en communicatiemanager Alette Zeijlstra. 'Ook dit jaar hebben we weer een leuk assortiment om de kerstboom mee te versieren. Het zijn nostalgische pro ducten voor kleine prijsjes.' Wie zijn of

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 2