gceftrpcromwcü CHOCOLA MALEISIË Oud Marvelo'er Berend van Briemen KAN AAN DE AH-er op WK squash in Colofon in marathon New York WORLD DANKBAAR TEAMGEEST PETALING JAYA-MALAYSIA 2nd-15th November 1997 MEN'S SQUASH Tien dagen een WK squash spe len tussen de absolute wereld top in Maleisië, het zal je maar gebeuren! Voor de dertigjarige Ronald Cune, afroeper van het DC Tilburg, is dat echter geen reden om naast zijn schoenen te gaan lopen, de sport is slechts zijn hobby. Maar wel één met héle leuke uitstapjes. 64e Jaargang, nr. 12 December 1997 AHOLD FLITSEN DECEMBER 19 Oplage 65.000 Postbus 3000 Kamer HK A 306 1500 HA Zaandam Algemeen tel.nr. 075 - 6599111 Redactie tel.nr. 075-6595713 Fax 075-6701502 Redactie: Erik Muller (hoofdredactie) Gijs Coffeng Lara Fiddelaar (coördinatie) René Wagenaar Els Witte Redactionele bijdragen: Monique Lindeboom Lmea Recta Media Fotografie: Johan Weemhoff e.a. Vormgeving: Studio Tigges (lay-out en DTP opmaak) Lithografie: LithoHouse Druk: Roto Smeets Weert Adreswijzigingen van personeels leden worden automatisch via de personeels- of salarisadministratie verwerkt. Andere ontvangers kunnen adreswijzigingen uitsluitend schriftelijk doorgeven aan de redactie, met toezending van het oude adresstrookje. IN HET NOVEMBER NUMMER VAN FLITSEN vroeg de redactie jou een sinterklaasgedicht af te maken. Nou, dat hebben we geweten. Stapels grappige, en thousiaste, leuke en soms zelfs romantische gedichten belandden op het bureau van redactie coördinator Lara. Met rooie oortjes hebben we alle gedichten doorgele zen. Antoinette Brum- rr.elink (wow: veel let ters!), van AH 1158 in Rotterdam kan binnen kort aan haar naam in chocolade beginnen. Haar gedicht vonden we puntig en enthousiast. Tuurlijk, december is kneppeldruk, maar wij werken bij Albert Heijn, dus wij hebben het geluk, de beste van Nederland te zijn! Volle winkels, volle vakken, alle klanten zijn tevree, men geniet van de gemakken, onze winkel kent geen 'nee'. Sint en Piet, ja zelfs hel paard, komen vaak bij Ahold kopen, ja, zij weten: het is het waard, en te goed om te laten lopen. Dus laat de klanten nu maar komen, alle vakken zitten vol, 't is een winkel om van te dromen, alle kassa 's slaan op hol. Sint en Piet gaan nu weer door, maar de kerstman komt eraan, dus u zult snel weten hoor, dat wij ook dan ons mannetje slaan! November ETOS in actie ETOS naar Londen Voorbereiding feestdagen Nieuw logo AllerHande December Cadeaumaand Porselein-actie afgesloten Op maandag 3 november werd er in Zaandam gefeest. Berend van Briemen (88) was die dag precies 65 jaar ge trouwd met zijn vrouw Aaltje en keek samen met Marvelo- directeur Teun Winkel terug op zijn 'andere' grote liefde. Berend van Briemen. Twee liefdes: mevrouw van Briemen en Marvelo. Links: Marvelo-directeur Teun Winkel Op de dag dat Teun Winkel het levenslicht zag, stapte Berend van Briemen voor het eerst de poorten van AH's productiebe drijf in Zaandam binnen. Het was 24 juli 1944, Nederland was bezet, en leed onder de gro te schaarste. Nu, 53 jaar later, kan Van Briemen er wel om la chen. "We konden geen winkel bevoorraden, omdat er gewoon geen levensmiddelen waren.' Maar dat werd met de weder opbouw snel anders, Van Brie men zou vier paar handen no dig hebben om het werk in het kloppende hart van de Zaanse industrie aan te kunnen. Dertig jaar lang werkte hij voor het productiebedrijf van AH, eerst als schipper op de schui ten die over de Zaan de grond stoffen aanvoerden. Eenmaal aan wal werd Berend 'afsche- per' en nog later heftruck chauffeur. 'Ik heb de vooruit gang aan den lijve meege maakt. Voordat de heftruck er was hadden we een uur nodig om met het handje een schuit te lossen en een wagen te laden, met die nieuwe uitvinding duurde dat nog maar acht mi nuten!' Al die tijd heeft zijn vrouw Aal tje hem trouw ondersteund. 'Ik ben dan ook een dankbaar mens. En om dan zo'n feest te mogen vieren, met kinderen en kleinkinderen, en niet te verge ten 'meneer Winkel' van Marve lo, da's hartstikke mooi! Ik wil iedereen bij deze dan ook heel erg bedanken.' Bijna alles had ze op sportgebied al geprobeerd, behalve het lopen van 42 kilometer en 195 meter. Dus maakte de dertigjarige Annette Hellinga, verkoopmanager van AH 1497 in de Amsterdamse Kinker straat, samen met haar vriendinnen Christol en Christa de afspraak om die ultieme uitdaging aan te gaan. Het werd het de marathon van New York! Voor Anette kwam die 2e no vember de finishlijn na 4 uur en 58 minuten in zicht. Ze eindigde als 23.447e. 'Het viel me vies tegen, maar ik zou het zo weer over doen', aldus Annette. De drie dames be hielden, ondanks de uitputtingsslag, hun gevoel voor stijl. Na de finish zijn we met z'n drieën heerlijk in een bubbelbad gaan liggen en heb ben met een grote fles champagne feestelijk op onze prestatie getoost!' 'Dat pakken ze me niet meer af, roept Ronald Cune, net herstelt van tien dagen topsport. Begin november reisde de nummer vier van Nederland samen met 'Oran je' af naar het snikhete Kuala Lumpur. Daar veroverde het na tionale team de 14e plaats op het WK. 'Met een beetje meer geluk en geen blessures hadden we nog verder kunnen komen. Nu eindigde ons succes met een nederlaag tegen Duitsland.' Lang kon Ronald daar niet mee zit ten, want de trip op zich was voor hem al goud. Inmiddels heeft Ronald de snel le ballen op het 'centercourt' weer verruild voor de hectiek van het DC in Tilburg, waar zijn collega's zijn prestaties nauwge zet hebben gevolgd. 'Zonder hun flexibiliteit en teamgeest was het een stuk moeilijker geweest zo hoog te komen. Even een uurtje schuiven in mijn werk- rooster was voor hen nooit een probleem. Er staat een heel goed team hier op het DC', aldus de trotse squasher, die vanwege zijn leeftijd waarschijnlijk zijn laatste WK-speelde. 'Maar dat is helemaal niet erg, want dan kan ik me eindelijk eens op de Dam tot Dam loop richten.' Sommige AH-ers weten gewoon niet van ophouden!

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 12