punt van 'Beste AH' Een 'touch me' winkel Nummer 3: Leidschendam, 1151: 1 2500 AH-medewerkers van de 16 - inderdaad beste - winkels wachtten, S j 1997. Uiteindelijk werd filiaal 1404 in Bussum uitgeroepen tot absoluut tfectievelijk nummer 2 en 3. Yvonne en Edwin de Weerd uit Leek werden léAH-franchiser. H-winkels, waar de stemmen schor waren, maar de ogen glommen. Arjan van der Helm 'Ik ben er zo apetrots op', zegt supermarktmanager Will Steenvoorde. Hij doet de hele maandag na de zaterdag niks anders dan praten over de titel 'Super Store.' Leidschendam is het bewijs dat je ook met een oude winkel hoog kunt scoren. 'We hebben hier de afgelopen jaren heel wat veranderd. Dat maakt deze titel nog mooier. Het lijkt wel of we de eerste prijs hebben gewonnen.' icfaenten uit, stuur ze bij.' jar op een videoband, ge- pkt voor het cluster, over vi- U merchandising wekken de lopers toch wel degelijk de uk dat presentatie het to- voord is. 'Grote hopen doen rapen', verklapt groenteman ik Bouwman. En deli-ver- jSter Marieke Langeberg it in de camera 'dat het zo in arretje ligt als het er lekker iet.' tOUBADOUR het ook zij, de grote Albert n van Bussum, is de beste winkel van Nederland. En mag iedereen weten. Buiten gen honderden ballonnen en ten trakteert 'troubadour' e Travis de klanten en het oneel op bekende liedjes als ing doll'. 'Nog nooit gedaan, een supermarkt optreden', t hij. 'Ik moet van de week geloof ik ook nog naar Zutphen en Leidschendam.' De klanten schuiven wat onwennig langs de zanger. Leo Knol zegt: 'We heb ben hier een koopkrachtig pu bliek dat tegelijkertijd hele hoge eisen stelt. Ja, dat houdt je con stant scherp.' CHAMPIONS In de kantine wordt druk nage praat over de zaterdagavond. Natuurlijk. Het was een gewel dig feest. FMA Cees Gremmen haalt de tekst van een lied te voorschijn. 'Dat wou ik eigenlijk zingen op het podium', zegt hij. 'Ik had gewoon een voorgevoel dat we gingen winnen.' Hij schreef de tekst 'Wij zijn de bes ten' op hét overwinningslied van deze eeuw: We are the cham pions' De dronkemansverhalen gaan over tafel, het enthousias me spat tegen de muur en o ja: we moeten Jozost nog faxen. De Carla Fokker (I) en Nadesda van Rosmalen medewerker van 1404 zit een jaar in Australië. Aan de deur hangt zijn fax, waarin hij zijn collega's veel succes wenst in Rosmalen. 'Laat maar weten hoe het is afgelopen', schrijft hij. Dat gaan ze zeker doen. Tom Heidman noemde de supermarkt in winkelcen trum Leidsehage een ver- koopkrachtige winkel. 'Een touch me-winkel', sprak de di recteur. De supermarktmanager begrijpt het wel. 'Een winkel met sfeer, emotie, een winkel die je raakt', zegt hij. 'Wat dat betreft hebben we hier 365 da gen de Beste Winkel Wedstrijd.' ACTIES Het sterke punt van de winkel is de presentatie van acties. Aan de systeemplafonds hangen drie winkelwagens, gevuld met Sin terklaasproducten. Een erfenis van de in Leidschendam meer dan succesvolle 1,2,3-actie toen het idee geboren werd en me teen werd uitgevoerd. 'Dat springt in het oog', zegt Steen voorde, die volgend jaar de drie wagentjes wil gebruiken om ge lijke producten van A-merk, huismerk en Euroshopper onder de aandacht te brengen. 'En dan met uitvergrote kassabonnen er bij', zegt hij. 'Is heel Ameri kaans, ja. Ik ben daar een paar keer geweest. Je doet er veel in spiratie op.' EIGEN INITIATIEF Steenvoorde roemt, zoals vele succesvolle supermarktma nagers, zijn team in alle toon aarden. 'Het echte teamgevoel is hier opgebloeid nadat we de winkel in één weekend op eigen initiatief hebben leeggetrokken, helemaal opnieuw hebben inge deeld en 's maandag met een vernieuwde winkel weer open gingen. Iedereen was erbij. Part timers, fulltimers. Dat is wel fantastisch hoor, de parttimers hier kunnen de winkel gewoon overnemen. Daar hebben we in de vakantietij d nog wel eens over ingezeten.' Een parttimer die koos voor een fulltime-baan bij AH is Arjan van der Helm. 'Ja, ik vind dit werk leuk, de sfeer is goed. Samenwerking is, denk ik, in dit filiaal het tover woord.' Volgens Wil de Geus van de deli-afdeling is ook de creati viteit belangrijk. 'Creativiteit in bestellen. Als we een Italiaanse actie doen, zorgen wij dat we eenmalig heel bijzondere wor sten in huis hebben. Variatie.' Volgend jaar nummer 1, vragen we nog aan Will Steenvoorde. 'Het risico van nummer 1 wor den is dat je achterover kunt gaan leunen. Het voordeel van nummer 3, zo heb ik het vanoch tend ook in mijn preek van de week gezegd, is dat we nog twee filialen moeten verslaan.' Wil de Geus (I) en Sandra Zuiderwijk Maurice Visser (r) en Bonnie Davids enoemd alweer hard bezig met terklaas en voor de Kerst •ben we ook een paar ideet- n paradepaardje dat niet mag blijven is de die gerund wordt René Hummel (29). Hij een eigen 'vleeslijn' ont beid met onder andere pam- chijven en mosterd baconlap- die hij in rad 'Grunnings' prijst: Wat René inaekt, lelct.' En de Groningers: die het met hem eens. Hoe goed is 'Leek', in cijfers ui klantvriendelijkheid scoorden ze maar liefst een 9,5 en voor het naleven van de keiharde HACCP-eisen een puike 9. Dat zijn cijfers om mooie brieven over naar huis te schrijven. OPTELSOM Het filiaal in Leek is buitenge woon gezellig. Zo gezellig dat er ook veel klanten uit de omlig gende gemeenten komen. Maar hoe word je nu de beste AH- franchiser? 'Je moet al je zaken gewoon voor elkaar hebben. Het is een optelsom. Alles moet klop pen,' meent Yvonne. De prijs die de beste franciser in de wacht heeft gesleept is een weekend Eurodisney voor het hele team. 'Geweldig, maar er rijst wel een probleem: want wanneer kun nen we nou de winkel dicht doen...?' Vlnr.: Wendy Klingenhoven, Yvonne de Weerd, Froukje van Dellen, Edwin de Weerd, René Hummel, Monique Oldenhuis, Herma Holt

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 7