Boodschappelijk de beste Laagste out of stock Visual merchandising stej met hun Nummer 2: AH Zutphen, Nummer 1: Bussum, 1404 AH Leek, de winnaar van de franchisers: Picolo Liesbeth Bevers (I), Denise van den Ende met het certi ficaat van de tweede prijs en Nathalie Noach met de trofee Zoals veel AH-supermarkten scoort AH-1518 in Zutphen voor al op de deli, de kaasafdeling, de groente en de vleesafdeling. Kundige medewerkers zorgen er voor toegevoegde waarde. Toch pakken ze het bij 1518 anders aan. Supermarktmanager Henk Stroot (49): 'je moet gewoon zorgen dat je in je winkel hebt liggen wat de klanten willen.' Het spandoek op de gevel van de AH-winkel in Leek laat aan duidelijkheid niets te wensen over: 'De meesten wonen in het Westen, in het Noorden wonen de besten!' Het zijn trotse Noordelingen daar in de provincie Groningen, vooral op 'hun' winkel; de beste AH-franchise van Nederland. Die gezellig is, bovendien. 'Boodschappelijk', vinden ze zelf. Op de maandagochtend na het feest van de Beste Winkelwedstrijd zijn de vulploegen volop in actie. 'Ja, omdat we vroeger zijn opgehou den om op tijd in Rosmalen te zijn, konden we zaterdag niet meer 'vullen',verklaart Henk Stroot, de trotse supermarktma nager. Hij voegt er aan toe: 'We zijn wel gewoon open geweest, hoor. We kregen versterking van andere filialen. Echt grandioos. Dat moet gezegd worden.' BOEKJE In de kantine speecht Henk voor de tweede groep collega's, terwijl de eerste groep de winkel be mand. Tweede in de Beste Win kelwedstrijd of niet: the show must go on. Er gaat een gejuich op als Henk zegt dat ze 'runner up' zijn dit jaar. Het team (140 man) is er hartstikke blij mee. Henk maant nog maar eens: 'Je moet goed luisteren naar je klant. Soms komen ze met goeie suggesties, die de moeite waard zijn om over te nemen.' Zelf loopt de supermarktmanager al tijd met een boekje op zak. 'Zutphen' is een echte regiosu permarkt. Sommige klanten rij den twintig minuten om hier eens per week te winkelen. 'Dan moet je gewoon zorgen dat je in je winkel hebt liggen wat de klanten willen.' SLIM AGF-man Henry van Hulst, nog nauwelijks bekomen van het feest van zaterdag: We hebben Troubadour Yann Lawick met Yvonne de Weerd (I) en klant mevrouw Kuiper efeliciteerd, hoor', hoor j jje overal in het filiaal Ivan de klanten. Het geeft aan hoe het franchise-echt- paar in Leek bekend is. 'De meeste vaste klanten kennen we bij naam en zij ons ook.' Yvonne (28) en Edwin de Weerd (29) zijn nu twee jaar franchiser. 'Ze zochten een jong franchisepaar. Nou dat zijn we wel,' lacht Yvonne. De rest van het 47- kop pige team trouwens ook: nie mand is er ouder dan 30. 'Alle maal winkeltijgers. Klantvrien delijk en professioneel, in hart en nieren.' WAT RENE MAEK SMAEKT' 'We doen hard ons best om I de klanten naar de zin te i ken', verteld Edwin. 'Zo hebi wij een bezorgdienst voor klanten en de faxservice voor| drijven. Zij faxen door wall willen hebben en wij zorgen! voor dat ze het in huis krijs Hebben ze geen omkijken Het is slechts één van de depaardjes van filiaal 8589. energieke team sponsort oold aantal sportclubs in de onj ving en is altijd druk met acti Victor Wiegel Fred Vos de laagste 'out of stock' van alle filialen. Daar hebben we beslist mee gescoord. Slim bestellen, dat kun je bij ons leren.' 'Het moet er apetijtelijk uitzien,' vult Fred Vos (38) aan. En in derdaad blijken de Zutphenaren goed in presentatie. De mede werkers - een aantal van hen heeft er een cursus voor gevolgd - leven zich er in uit. Fred is verantwoordelijk voor het reilen en zeilen van de Deli. Naar zijn zeggen het mooiste stuk van de winkel. 'Een mooie presentatie ook. hè?' zegt hij. Verkoopt zich zelf. En je moet natuurlijk we ten wat je verkoopt', vindt de specialist in alle bescheidenheid. 'De klant advies kunnen geven.' Volgend jaar eerste? Henk Stroot lacht: 'Als het even kan; maar dan moeten we meer doen aan het 'fun'-element in de win kel. Daar kunnen we béter.' i 1 november, Autotron Rosmalen: 'Wie is de beste?!?' Wl)ü, brulde rond de klok van elven, vol spanning op de uitslag van de Beste de beste. De filialen uit Zutphen en Leidschendam volgden op de 3 november, de maandag na het feest: Flitsen stapte naar de viei\n van het cluster', zegt super- chandising De euforie hangt nog in de lucht als we 's middags arriveren in de Veerstraat, in Bussum b% bekend als 'de grote Albert Heijn'. 'Dit is de beste kaasafdeling van Nederland, mevrouw', a roept versspecialist Wilma Nooij. 'Normaal ben ik wel van: bescheidenheid siert de mens', g geeft ze toe, 'maar als de directie het roept, roep ik het ook.' fl Het Bussumse team In de kantine van de nummer 1 hangen de faxen met felici taties aan het white board. Het is vooral een overwinning jer- marktmanager Leo Knol. Vorig jaar hebben we niet meegedaan, omdat we onze winkels niet goed genoeg vonden. Na de ver bouwing hebben we gezegd: En nu gaan we winnen ook.' Knol, die bij de bekendmaking behoor lijk uit z'n dak ging ('Ik heb nog nooit zoveel kerels gezoend'), wist al dat hij had gewonnen toen Heidman zei: 'Ze hebben de beste broodafdeling.' *We hebben gewonnen op onze versafdelin gen. Visual merchandising', zegt. hij. En slager Arie Geurtsen vindt (met een overslaande stem): 'Je bent geen slager n je bent etaleur. Elke keer al: toonbank er vol bij ligt, be hartstikke trots.' Is visual geheim 1404? 'Er is geen geheim', al Knol moeten geloven. 'Het vak doen. Ik heb het niet ged hoor. Ik ben alleen maar de tor. Ik deel zo hier en daar Vlnr.: Arlêne Bartelings, Wilma Nooy en Dorien Pari künw»i(

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 6