Sint en Kerst in de winkel, Pasen al in het hoofd Sfeertje proeven in februari Hier komt de Sint er niet in! De voorbereidingen op de feestdagen zijn in volle gang 3 'Ga niet op je succes zitten' AHOLD FLITSEN NOVEMBER 1997 Twee oude volksfeesten drukken een belangrijk stempel op de maand de cember. Niet alleen is de laatste maand van het jaar gezellig, iedereen in de detailhandel weet dat je rond Sinterklaas en Kerstmis enorm kunt 'pie ken'. Winkelmedewerkers hebben het er nu druk mee; ondertussen liggen op de hoofdkantoren de plannen voor Pasen al klaar! BL Gwendy Uythof, Jamin Cronjéstraat, Haarlem Jamin: Sint en Kerst, de snoep- feesten van Nederland slogan, een lekkermakende fol der en fraaie winkels doen veel. Maar de Sint gaat met z'n tijd mee, mobiele telefoons en inline skates van chocola verkopen dit jaar uitstekend.' Direct na de vei jaar dag van de goedheilig man verandert het Jamin-win kelbeeld in kerststijl. *We pro moten dan ijstaarten en uiter aard de nieuwe Mondose-bon- bons. We verkopen veel cadeaus en after-diner producten, de traditionele kerstkransen en amandelstaven doen het ook al tijd goed.' ETOS: Cadeaus uit het Verre Oosten Sint of Kerst, bij ETOS is het eigen magazine dé pubheks- trekker. 'Je kunt er - veel meer dan in bijvoorbeeld een krantenadvertentie - een goede sfeer in neerzetten', zegt unit- manager schoonheid en fun Esther Koetsier van ETOS. 'De ze keer zijn er acht pagina's Wereldgeuren met tot wel 80 procent korting. En leuke, klei ne schoencadeautjes van f 0,99 tot f 3,99. Trends en thema's bepalen we al vroeg in het jaar. We gaan met eigen product ideeën naar het Verre Oosten waar ze op maat gemaakt wor den. Dat gaat van: wij willen zó'n kaars, in die kleur en met deze sterretjes erop. Zo creëer je een exclusief Kerst-assorti ment.' Albert Heijn: Kerst wordt klinkende finale met méér rendement Een AllerHande 'nieuwe stijl' boordevol culinaire tips, een kerstassortiment om je vingers bij af te likken en de lekkerste reclamecampagnes van Neder land. Dat - én een vervroegd De Tuinen: kerstdiner klaargemaakt door Nederlandse topkoks - kregen AH-supermarkt- en verkoopma nagers woensdag 5 november voorgeschoteld op zeventien ver schillende locaties in het land. Het was de aftrap van wat de Albert Heijn-top omschrijft als 'de klinkende finale van 1997'. Beheersing van de kosten, het terugdringen van afboekingen en extra aandacht voor met na me nieuwe klanten moeten dit jaar niet alleen tot een top-om- zet maar óók tot een hoog ren dement leiden. Ben Duyvelshoff (SMM van AH-1318 in Amster dam) was erbij in Hoofddorp en vindt zo'n voorproefje zinnig. 'Je wisselt ideeën over de beste aanpak en tips uit, acties wor den doorgenomen en je proeft de producten waarmee we dit jaar moeten gaan scoren.' zijn dé lekkernijenfeesten van Nederland', zegt thema- en communicatiemanager Alette Zeijlstra. 'Sint Nicolaas is een traditioneel feest, je kunt maar mondjesmaat variëren met the ma's en producten. Een goeie Gall Gall: Gulle weken bij de grootste slijter Van 13 november tot en met Kerst mis zijn alle da gen feestdagen tij dens de Gulle We ken van Gall f Gall. Bij aankoop van meer dan twintig krijgen klanten een stem pel op een daar voor speciaal ont worpen kaart. Daarmee kunnen ze aanspraak maken op een deel van de weke lijks f 50.000,- tellende geldpot, Eugenie Verbeek, assistent pro ductgroepmanager bij Gall Gall: 'Daarnaast zijn we ook dit jaar weer een echte geschenken winkel. We hebben onder meer prachtige wijnboeken, wijn en cognac voor bij het kerstdiner en bruisende champagnes mét gla zen om straks het nieuwe jaar in te luiden.' Ter Huurne: SMM-ers proeven het AllerHande kerstdiner vóór in Hoofddorp In week 43 begon een grote Ja- min-actie met chocoladeletters, in week 45 gingen de Gulle Sint Weken van start. 'Sint en Kerst Bij De Tuinen springen de enor me hoeveelheden Droste choco ladeletters direct in het oog. 'Het klinkt saai, maar we ver kopen er elk jaar meer van', zegt productgroup manager Marcel Kort. 'We mikken op vo lumeverkoop, de schaarse let ters halen mensen er al ver voor 5 december uit. In decem ber zijn we meer dan ooit een cadeauwinkel. De twee kilo we gende drielontskaars, puur na tuur kruidnootjes en taai-taai en straks de dennengeurolie en christmas tea zijn typische De Tuinen-producten. Doe je bij de thee een mooi theeglas dan heb je een leuk cadeautje, onze win kels zijn daar goed in.' In de grenswinkels van Ter Huurne slaan ze Sinterklaas over. Zo'n 95 procent van alle klanten komt immers uit Duits land en daar is Kerstmis hét decemberfeest. 'De Sint gaat slechts een enkele keer de grens over', zegt Frank Westen dorp, hoofd commerciële zaken. Verder is het Kerst wat de klok slaat.' Niet in december maar in oktober en november is het bij Ter Huurne het drukst. 'In de week voor Kerstmis, als élke winkel in Nederland op z'n top draait, is het hier juist rustig', zegt Westendorp. 'In december zijn de Duitsers vooral in en om het huis bezig. De families ko men bij elkaar, in de keukens 95% van de klanten van Ter Huurne komt uit Duitsland worden lekkernijen klaarge- Verder slaan ze bourgondische maakt. Krim-sect, een soort producten zoals wild, hammen champagne uit Rusland, is al en wijn ver van te voren in.' jaren populair bij de Duitsers. 'JE MOET NIET op je succes gaan zitten, want dan zitje er vaak naast.'Een robuuste uitspraak van Leo Knol, manager van de Albert Heijn supermarkt uit Bussum (zie pagina 6 en 7). Zijn winkel en team kwamen dit jaar als beste uit de bus in de Beste Winkel Wedstrijd. Onze ge lukwensen! DE NUCHTERE AANPAK van Leo Knol en zijn mensen is de juiste keuze. Natuurlijk moet je flink feestvieren als je win kel nummer één wordt. Maar wat vandaag goed is, moet morgen beter. Bat zit inge bakken in onze economie en in ons bedrijf. Alert blijven. Gespitst op verdere verbete ringen. Wat opvalt naast de voortreffelijke afdelingen van Leo Knols supermarkt, is de hechte relatie met de klanten. In een interview elders zegt hij: 'De meeste klanten ken nen we persoonlijk. Wij heb ben de klant bij ieder onder deel van de wedstrijd betrok ken en doen dat ook nu we gewonnen hebben.' DE HERNIEUWDE persoonlijke kennismaking met de klant is iets waaraan Albert Heijn en de andere Ahold-werkmaat- schappijen met grote kracht werken. Zó zijn we begonnen, in 1887. In het Oostzaanse winkeltje van destijds kende de kruidenier zijn pappenhei mers. Zó gaan we dat weer doen, maar op een moderne manier, die past bij de klant van deze tijd. De voorgeno men invoering van klanten kaarten bij de Ahold-werk- maatschappijen is daarin een belangrijke stap vooruit. De band met de klant blijft de basis van ons succes. Zij of hij vertelt ons onder onze ogen wat wel of niet bevalt in de winkels. Om nog één keer terug te grijpen op de woor den van de winnende super marktmanager: 'Iedere klant is hier hoog bezoek.'Beter kunnen we het niet zeggen. Hoofdredactie

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 3