Gall Gall: plenty kansen Bloemkool met stip op één Hoog bezoek praat in de winkel over de Euro Nu pc kopen, straks betalen Met korting naar Annie KANS OP STUDIE IN NEW YORK AH 1404 UIT BUSSUM BESTE AH-WINKEL 1997 IIIIIBIIIIIIIIIIII november 1997 Wees snel!! SCANNING WIJN EN SPIJS AH-onderzoek: PC Thuisproject: 54e jaargang nummer 11 SAH002000629 NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLUKE AHOLD NV Het G.j. Heijn Fellowship stelt eens per jaar een studiebeurs beschikbaar voor de partner of het kind van een Ahold'er. Heb je een familielid dat volgend jaar best een semester zou wil len studeren aan Cornell Uni versity in de staat New York? In formeer nog volgende week bij de Fellowship wat je moet doen om voor 1 december mee te dingen naar de beurs. Tel: 075- 6595722 of E-mail naar rene.wagenaar@corp.ahold.nl Op zoek naar een originele sint- of kerstverrassing? Je kinderen houden van Annie. Bestel nu kaartjes voor de musical die in Breda, Am sterdam en Heerlen te zien zal zijn. Kijk op de wikkel wat je moet doen. u utsneu I W('(lt:lri.»l Op 4 november ontving de Raad van Bestuur van Ahold be langrijk bezoek uit Brussel, na melijk: de Ne derlandse com missaris in de Europese Com missie (dage lijks bestuur Europese Unie) Hans van den Constantijn van Oranje (I) en Hans van den Broek en Con- Broek (r) krijgen een rondleiding van SMM stantijn van Wim Nelissen en Willy Cobes in AH-Soendaplein Oranje. De Oranje-telg is Van den Broek's naaste medewerker en expert in consumentenbeleid. Een van de onderwerpen die op de agenda stond was de invoe ring van de Euro in 2002. De Raad van Bestuur wilde graag laten zien wat dat betekent voor de dagelijkse praktijk in de winkels. Daar vinden im mers de meeste handelingen met de nieuwe munt plaats. De detailhandel krijgt dan ook de opgaaf om de klant straks te la ten wennen aan de Euro. Zeg maar: dat een krop sla geen 99 cent meer kost, maar 45 Euro cent. Beide Europese ambtena ren kregen van supermarktma nager Wim Nelissen een rond leiding in Albert Heijn-Soenda- plein in Haarlem. Na afloop zei Van den Broek dat hij 'veel be ter begreep' waai' het in de win kel dagelijks om draait. Onder het toeziend oog van Mercurius, de god van de handel, kwamen de filiaalmanagers van Gall Gall op 27 oktober bij elkaar in de Amsterdamse Beurs van Berlage. Er was gekozen voor een sobere benadering, want er moet hard gewerkt worden bij Gall Gall. De stagnerende markt, de verruimde openingstijden en de toenemende concurrentie van vooral supermarkten vragen om een nieuwe aanpak. slijter moet op alle gebieden een gastheer of gast wouw zijn met verstand van wijn en spijs. Dat is ook de titel van de cursus die Gall Gall start voor alle medewerkers. 'Een hele leuke cursus', volgens hoofd PZ Wim Smit, 'waarin heel veel lekker eten en heel veel bijpassende wijn de hoofdrol spelen.' Het accent in de nieuwe aanpak ligt op de verkoop, want vooral daar liggen kansen op verbete ring. Dat bleek uit een onder zoek waarvan de resultaten in de Beurs werden gepresenteerd. Uiteraard waren er verschillen per filiaal. Vanuit het hoofdkantoor wordt een reeks acties ondernomen. De nieuwe directeur Paul Moers meldde dat er een proef loopt met scanning en dat de kans groot is dat gaandeweg het komende jaar winkelauto matisering in een flink aantal slijterijen zal worden ingevoerd. Verder meldde hij dat wijn nog sterker 'het smoel van de speci aalzaak' zal bepalen en dat de onderkant van het filialenbe- stand wordt gesaneerd. Maar voorop in het verbeteren van de verkoop lopen nog altijd de medewerkers. De filiaalme dewerker van 's lands grootste Gall Gallers spijkeren hun kennis bij van wijn en spijs op de filiaalmanagersdag van 27 oktober Wat is het eetritueel van Nederland? Albert Heijn heeft het, via bureau NIPO in september laten onderzoeken. Eten we nog met mes en vork, zitten we aan tafel of voor de tv, wat vinden we van de keuken en wie bereidt er de maaltijd?' Een belangrijke uitkomst van vóór de tv. Het gezin zit weer het onderzoek is dat Nederland anders gaat eten. 'Er zijn soms grote verschillen tussen Neder landers, jonger dan 35 en Neder landers vanaf 55', zegt Saskia Assendelft van AH. 'De 'oudere' staat bijvoorbeeld langer in de keuken, doet veel aan aankle ding van de tafel. Ze genieten meer van het koken, het eten, tot de afwas aan toe.' De jonge ren eten met hun bord op schoot aan tafel. 'Natuurlijk', zegt Sas kia, Ti ebben we gevraagd wat volwassenen en kinderen de lek kerste en meest vieze groente vinden. Bloemkool is nog steeds de absolute winnaar; spruitjes scoort bij jong en oud het laagst. Natuurlijk gaat de klant van Al- bert Heijn merken dat zijn su permarkt weet wat en hoe hij het liefst eet. Met name in Aller- Hande ga je dat terugzien.' zaterdagavond 1 november kwamen de 16 finalisten van de Bes te Winkelwedstrijd naar het Autotron in Rosmalen. Daar werden alle 'winnaars' vergast op een denderend feest. Bij elven werden de absolute Besten van de eigen filialen en die van de franchisers bekend gemaakt door de AH-directie. Lees verder op pagina 6 en 7. Vorige maand startte Ahold, sa men met de firma Vobis een pc thuisactie. In een folder, die ie dereen via zijn afdeling of win kel heeft gekregen, worden drie zeer moderne en complete pes aangeboden, met korting en drie jaar garantie. De actie wordt nu uitgebreid met de maand december. Bovendien heeft Ahold met Vobis afgespro ken dat alle deelnemers uitstel kunnen krijgen van betaling, tot 15 januari. Meer informatie in de winkel.

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 1