i Distributiecentrum nodigt winkels uit voor betere samenwerking ss Als distributie doe je het nooit goed. Wie het lijstje plussen en minnen in AH's Week berichten volgt, zal zien dat de klachten veelal van logistieke aard zijn. Te laat, niet volledig, verkeerde colli. 'We weten dat het beter kan', zeggen ze in DC-Tilburg. Samen met de winkels wil het DC de mankementen verbeteren. 'Veel winkels heb ben geen idee wat er komt kijken voor hun wagen voor de deur staat.' PLANNEN STAPELEN 'Veel files zijn geen excuus voor te laat komen' rERKE M f 9 oktober, Tilburg. Theo Staas- sen en Mustafa Dermican zijn bezig aan de tweede dag van hun werkbezoek aan het DC-Til- burg. De verkopers van filiaal 1222 in Oss nemen op uitnodi ging van Sector 4 van het DC een kijkje in het logistieke ze nuwcentrum. Ze zijn het tweede filiaal dat door Sector 4 is uitge nodigd. Eerder was filiaal 1198 uit Rosmalen aan de beurt. En als het aan de initiatiefnemers ligt, komen alle filialen eens langs. De dag ervoor hebben Theo en Mustafa een uitgebrei de rondleiding gehad langs de verscentrale, het retourencen trum en de hal met kruideniers waren. Vandaag maken ze de praktijk mee. Ze zitten bij het plannen van het ophalen, zien hoe een wagen geladen wordt, 'pieken' hun eigen filiaalbestel ling en horen tussen de bedrij ven door dat er voor het distri- butiewerk op dit moment moei lijk aan mensen is te komen. 'Da's geen excuus', zegt maga zijnmedewerker Mare Rieken, 'maar een feit is dat we hier van het uitzendbureau mensen krij gen, die eigenlijk niet gemoti veerd zijn om distributiewerk te doen. Het verloop in uitzend krachten is dan ook hoog. We werken hier al drie maanden over. Sinds zelfsturing in onze sector lekker loopt, nemen we die beslissing makkelijker. De motivatie is groter. Het verant woordelijkheidsgevoel ook. Maar toch... zo'n 1,2,3-actie was wel op erg korte termijn gepland. Da's aan één kant hartstikke tof voor de omzet, maar wij hebben gegarandeerd mensen tekort. We waren verrast door de om vang van de bestellingen. Wat krijg je dan? De mensen van kantoor stonden hier op te ha len.' 'Maar', vult servicemanager Eric de Brouwer aan, 'we heb ben toen met een aantal winkels problemen in de levering kun nen voorkomen doordat zij zo flexibel waren om ons op zondag te ontvangen. Dat is een mooi voorbeeld van hoe we met een beetje begrip onze service kun nen verbeteren.' Eric de Brouwer legt uit dat veel minpunten sinds enige tijd in kaart worden gebracht. Die in formatie moet ertoe leiden dat veel zaken verbeterd kunnen worden. 'We draaien elke week een top-10 uit van ritten die be- Alle medewerkers van Sector 4 Theo Staassen en Mustafa Dermican met de bestelling van hun eigen filiaal ter kunnen. Dan gaan we bij voorbeeld kijken naar de rijtijd. Als we constateren dat een wa gen consequent twintig minuten te laat is bij een supermarkt dan zullen we de vertrektijd moeten veranderen of een andere route moeten plannen.' In de hal klin ken de filemeldingen. Er zijn die ochtend meer dan dertig files. 'Met veel files kun je rekening houden', zegt Eric. 'Die zijn geen excuus voor te laat komen. Als je om zes uur 's ochtends in Rot terdam moet zijn weet je dat je er vijf kwartier over doet. Als je er om tien uur 's ochtends moet zijn, weet je dat je er twee uur over doet. Dan staat de A 16 vol. Kwestie van plannen.' In de hal zijn Theo en Mustafa bezig met wat zij noemen 'pak ken en plakken' van hun eigen filiaalbestelling. Een artikel wordt opgespoord via een num mercode, de sticker met de code wordt op de doos geplakt en de doos wordt op de pallet gezet. Dat is in het kort orderpicking. 'En binnen de pallet blijven', zegt Theo, die dat gisteren in een stoomcursus heeft geleerd. Marcel van den Nouweland, die de twee begeleidt, lacht tevre den. Hij zegt: 'Het wordt een mooie stevige pallet. Daar kan niks mee gebeuren.' Waar het om gaat bij het stape len is dat de slagen (elke laag op een pallet) zoveel mogelijk gelijk zijn. Daarom heeft het DC onlangs een remodelling uitge voerd, waarbij artikelen van ge lijke hoogte zoveel mogelijk bij elkaar staan. Mare Rieken:! hebben in deze gang soepel blikgroenten en kattenvoerfa elkaar staan. Allemaal evenpi k i n g(lit Boveiife staan 6.' blikjes !cl een wièi ook in fa of tjk straatjes. We voldoen dus te aan de wens van de winkelt' vooral 'family grouping' tate passen.' Bij 'family groups worden op de pallets de ank

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 6