Een nieuwe carrière op je vijftigste VAN 'T SCHAP Huisvrouwen Elly Struik en Marij Merks nu franchisers Gall Gall tóssöl - Salens HOBBY ONZE KRACHT TWEE NIEUWE LANDENWUNEN BIJ AH AH SLAAT KOKS MAATJE AAN DE HAAK GEZOND EN STERK DE WINTER DOOR MET DIMEDICI AFBOUWEN? WELNEE.... OPVLIEGERS 2 AHOLD FLITSEN OKTOBER 195 '.{«ia. rt Kaasschaaf Je werk, je toekomst Elly Struik: We kon den uitstekend sa menwerken en zeiden weieens voor de lol: we steken hier zoveel tijd in, we moeten een eigen zaak beginnen. Marij had haar slijters-vakdiploma al op zak. Op die informatiedag voor filiaalmanagers waren we de enige twee vrouwen en bijna de enige medewerkers. Maar we kregen een kans: zet je mo tivatie maar op papier. Na zes maanden kwam de regioma nager met een heel aantrekke lijk aanbod: dit filiaal in het winkelcentrum Prinsenjagt in Eindhoven. Met hulp van onze mannen en de boekhouder heb ben we een stevig onderne mingsplan in elkaar gezet. De bank was direct positief.' Elly Struik (50) en haar zaken partner Marij Merks (49) be gonnen resp. zes en elf jaar ge leden als zogenaamde herin- treedsters bij een Gall Gall- filiaal in Woensel/Eindhoven. De kinderen waren groot, en het vrijwilligerswerk was het ook niet helemaal meer. Ze wil den gèld verdienen èn leuk met mensen bezig zijn. Marij: 'Die eigen zaak is een uit de hand gelopen hobby. We combineren ons plezier nu met ondernemer schap. We hebben van onze zaak een Vennootschap onder Firma' gemaakt. Allebei eige naar met evenveel financiële verantwoordelijkheid.' Elly en Marij werken parttime, allebei 25 uur per week. Af en toe helpen de partners mee met het rondbrengen van bestellin gen of met de verbouwing van de zaak, die net achter de rug is. Marij: Het nieuwe concept is goed ontvangen bij onze klan- Ze zijn (bijna) 50 en werkten al jaren samen als part time collega's. Op een dag komt er die brief voor de filiaalmanager. Of hij interesse heeft voor franchise. Elly en Marij kijken elkaar aan. Waarom alleen voor de filiaalmanager? Waarom niet voor de medewerkers? De dames komen in actie. Nu runnen ze sinds een jaar hun eigen Gall Gall in Eindhoven. Als franchisers. RIDGE Y1?1 deg\{adalup(. iVewïl T)e één een klassieke Italiaan, diep rood, gemaakt van de edelste druiven- rassen, de ander fris, wit en afkomstig uit het sterk in opkomst zijnde Nieuw- Zeeland.' Zo omschrijft Marvelo's wij ninkoper Martin Stolp de twee nieuwe AH-landenwijnen die vanaf week 38 in het schap staan. Bij het noemen van de namen haalt de klant de wijnglazen al uit de kast: Rosso del Salento en Long- ridge View. Klassewijnen voor een scherpe prijs, een literfles kost respec tievelijk f 6.95 en f 9,95. 'Het publiek dat 'gewoon een lekkere wijn' wil, kiest meestal voor onze huiswijnen, de wijn kenner met een neus voor nouveautées zal eerder één van onze exclusieve lan- denwijnen proberen.' Het etiket 'AH- landenwijn' draagt een fles dan ook niet zomaar. De wijnspecialisten van Marvelo en Albert Heijn stropen al jaren de wijngaarden van de wereld af op zoek naar verrassende wijnen. Een Zuid-Afri kaanse frisse witte wijn die soepel over de tong glijdt, of een volle rode Mexi caanse Cabernet Sauvignon met zachte afdronk? In het assortiment 'landen- wijnen' hoefje bij wijze van spreken het wijnland maar te noemen en AH komt met een kwaliteitswijn. Met de twee nieuwe aanwinsten erbij bestaat AH's landenwijn-assortiment nu al uit achttien stuks. Santé! Bij Albert Heijn wordt winkelen niet alleen steeds lekkerder en completer, het wordt ook steeds eenvoudiger. On der de nieuwe naam Koksmaatje vindt de klant sinds vorige maand achttien handige keukenhulpjes terug bij de producten waarvoor ze zijn gemaakt. De kaasschaaf bij de kaas, de knoflook- pers bij de knoflook en de kurkentrek ker gewoon tussen de wijnen. De Willie Wortels van Albert Heijn hebben de Koksmaatjes in een fraai jasje gesto ken, dat qua kleur en ontwerp mooi aansluit bij de sfeer van het bijbeho rende schap. Ook is er een speciale pre- sentatiehaak ontworpen waar de Koks maatjes maar al te graag aan willen hangen. De artikelen hebben een herkenbare zwarte handgreep en zijn natuurlijk allemaal van hoge AH-kwaliteit. De prijzen van de Koksmaatjes variëren van f 2,95 tot f9,95. De gecombineerde presentatie van food- en non-food artikelen (zoge- Marij: 'Zo zijn we er in gestapt We doen dit voor ons plezier Elly, lachend: 'Zo lang we noj kunnen sjouwen en tillen, gaar we door! Tussen de werkzaam heden door droog ik snel d< zweetdruppels van mijn opvlie gers. Mijn dokter riep altijd 'Mens ga werken, dat thuiszit ten is ongezond!' Marij: 'Ik bei veel vrijer en vlotter geworden Ik barst nu van de energie, ne zoals Elly. Nee, wij zullen voor lopig nog niet roesten hoor!' naamde cross merchan dising) leverde in de eerste weken na de in troductie al een veel belovende omzet op in wat men neven ver koop noemt. Bijna alle AH-supermarkten heb ben de Koksmaatjes in hun assortiment, daar naast blijft men ook di verse huishoudhulpjes verkopen in de winkel straat met huishoudelijke artikelen. De gure maanden vol storm en regen zijn begonnen, onze weerstand wordt weer flink op de proef gesteld. Om het lichaam een extra duwtje in de rug te geven heeft De Tuinen Echinacea/ Weerstand-tabletten toegevoegd aan de al drie jaar succesvolle homeopa- thie-lijn van het eigen merk Dimedici. De weerstandverhogende tabletten kosten f 13,95 per 100 en f 24,95 per 200 stuks en bevatten bestanddelen van de Echinacea plant. De heilzame werking van dit plantje kent geen grenzen: het stimuleert ons herstelme chanisme, heeft een bloedzuiverende werking en is het ook nog eens ontste- kingremmend. 'De introductie van dit product vloeit voort uit de grondige verbeteringen en vernieuwingen die we afgelopen voorjaar hebben aange bracht in ons Dimedici homeopathie- assortiment', zegt productgroupma- nager Esther Huls van De Tuinen. 'Sinds 1 januari 1997 worden homeo- patische producten beschouwd als of ficiële geneesmiddelen en is sprake van registratieplicht. Dat betekent dat er strengere eisen gelden voor grondstoffen, bijsluiters, verpakkin gen én winkels waar ze verkocht worden. We zijn er trots op dat we als eerste aanbieder op de Neder landse markt een eigen merk homeo- pathie-lijn voeren die aan alle re gistratie-eisen voldoet!' Met een goed product en een duidelijke bijsluiter alleen kom je er echter niet, weten ze bij De Tuinen. Daarom leveren de gezondheidsdrogisten er ook nog een goed advies bij: neem voldoende rust, eet gezonde voeding, sport en beweeg in de frisse buitenlucht eneen dik ke winterjas kan zeker geen kwaad in de strijd tegen griep en verkoud heid! Elly Struik (r) en Marij Merks: 'Ons succes ligt in het persoonlijk contact' ten.' Elly: "We hebben een trou we groep vaste klanten, veel ou deren uit de buurt. Onze zaak heeft een sterke sociale functie. Ons succes ligt in het persoon lijke contact met onze klanten. En ze zeggen vaak: je kunt zien dat de winkel door vrouwen wordt gerund. We hebben altijd bloemen staan, gratis snoepjes voor de kinderen en kluiven voor de hond. Hoewel we vanaf het begin tegen elkaar hebben gezegd: we doen het rustig aan, zo jong zijn we niet meer, heb ben we dit jaar al een forse om zetgroei bereikt.' Ga er maar aan staan, op de helft van je leven nog een nieu we carrière beginnen. Hoe re ageerde de omgeving? Elly: Wel leuk, maar ook van: op jouw leeftijd moet je gaan afbouwen, toch niet opnieuw beginnen? En dan het financiële risico.' Marij: "Natuurlijk scheelt het ook dat we allebei een partner met een inkomen hebben. Maar we heb ben ons nooit onzeker gevoeld. Dit zou gewoon een succes wor den! Elly en ik zijn goede vrien dinnen geworden en kunnen op elkaar vertrouwen. We hebben afgesproken dat we in ieder ge val vijfjaar samen de zaak run nen. Elly: "We hebben vaak de zelfde ideeën, maai- vullen el kaar ook aan. Marij is goed in financiële zaken. Ik ben de pra ter en de doener.' Jullie klinken èrg ontspan nen....zijn jullie dat in werke lijkheid ook?

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 2