Jamin doet schepje bovenop zelfschepsnoep OR zet boom op met Raad van Bestuur en Raad van Commissarissen Kans op studie In de Verenigde Staten 9 Sluitingsdatum 1 december 1997! NEW YORK, NEW YORK! STIPPEN SPECIALE WENSEN Snoepgoedwijzer onderdeel betere service AHOLD FLITSEN SEPTEMBER 1997 OR-lid Willem Meiman (54), medewerker interne dienst Marvelo OR-lid Sybern Huizinga (35), productiemedewerker VC Croenlo (OR-V.V.O/GOR AH) OR-lid Ruud Beumer (50), administratief medewerker Meester (ook voorzitter COR) OR-lid Dirk Boon (39), systeemcoördinator CIST Centrale Diensten OR-lid Peter Niemandsverdriet (44), administratief medewerker GVA Michiel Meurs OR-lid |an Kuilboer (26), filiaalmanager De Tuinen (ook GOR-lid SpA) Gees van der Hoeven (50), president Raad van Bestuur Ahlqvist Kranendonk (46), lid Raad Kemenade (60), (59), lid (67), lid Raad van Bestuur lid Raad van Raad van van Commis- Commissarissen yv-.i.ucr OR-lid Gerard van Amelsvoort (48), ploegchef Distributie centrum Geldermalsen (Ook: GOR AH) toelof Nelissen (66) lid Raad Commissarissen Sir Michael Perry (63) lid Raad van Commissarissen Eddy Moerk Peter van Dun (59) lid Raad van Bestuur 53), lid Raad Rob Zwartendijk (57) lid Raad van Bestuur Bf-.iiHK OR-lid Marjan Smit y I (34), hoofd Klanten flHIHlDfl I Herkomst Onderzoek B COR-secretaris Ahold Vastgoed jolanda Wassenaar (37) Henny de Ruiter (63), lid Raad van Commissarissen Een saaie foto? Te veel 'grijze massa'? Niet als je weet wie er op de foto staan en waarom. Eens per jaar zit ten mensen die actief zijn in de ondernemingsraad aan tafel met de commissarissen van ons bedrijf. Niet met zware dossiers voor hun neus, maar met lekkere broodjes en soep. Op 4 september, toen de half jaarcijfers bekend werden ge maakt, was het weer eens tijd voor zo'n lunch. Jouw OR-leden konden, desnoods met een lijst je van belangrijke punten naast hun bord, eens met Ahold-presi- dent Cees van der Hoeven en Sir Michael Perry (Raad van Commissarissen), een boom op zetten over de dingen van de dag. OR-lid Jan Kuilboer van De Tuinen zat naast Cees van der Hoeven. 'Nerveus? Nee hoor, ik had hem al eens eerder ontmoet. We hebben heel gezel lig zitten praten, over medezeg genschap in de toekomst bij voorbeeld en verschillen van cultuur tussen de werkmaat schappijen. Erg interessant. Al leen heb ik niet veel binnenge kregen.' Voor alle Ahold-medewerkers met leergierige en avontuurlijke types in de familie: 1 december 1997 sluit de inschrijving voor de Gerrit Jan Heijn Fel lowship. Heeft je echtgenoot, partner, zoon of doch ter oren naar een semester studeren in de Verenigde Staten, laat ze dasa gauw in de pen klimmen. Dit jaar viel de eer te beurt aan de Amerikaanse Melissa Mul ler, dochter van Tom Muller, medewerker van Ahold-werk- maatschappij Giant in Pennsyl vania. Zij is inmiddels hard aan de studie in het Engelse Oxford. Volgend jaar kan een familielid van een Europese Ahold-mede- werker naar de VS om vier maanden te studeren. Hij of zij gaat studeren aan de Cornell University in Ithaca in de staat New York, niet al te ver van de stad New York. Een bezoekje meer dan waard. Maar pas op! Er zal hard gestudeerd moeten worden. Op welk ni veau je studeert is afhankelijk van je vooropleiding. Is je fami lielid tussen de 16 en 30 jaar en heeft-ie MAVO, MBO, HAVO of VWO afgemaakt, dan kan hij of zij inschrijven voor een cursus op undergraduate niveau. Voor graduate niveau moet je tussen de 18 en 30 jaar zijn en beschik ken over een HBO-diploma of een doctoraalbul van een uni versiteit. Meer weten? Bel voor een regle ment met alle voorwaarden naar René Wagenaar 075-6595722. aan verpakte suikervrije snoep.' De presentatie van al die zelf- schep suikervrije producten in één blok in de winkel wordt nu standaard doorgevoerd. Het as sortiment bestaat inmiddels uit zo'n vijftien producten. Een breed, gevarieerd assorti ment is maar één onderdeel van de nieuwe aanpak. Een ander belangrijk punt is een stippen- systeem, waarmee informatie over een product wordt gegeven. Koolman: T)e klant kan in één oogopslag zien of een snoepje suiker bevat, kunstmatige kleurstoffen, gluten of lactose, stoffen waar mensen soms aller gisch voor zijn of die ze, doordat ze een dieet gebruiken, niet mo gen hebben. De stippen hebben allemaal een eigen kleur die verwijst naar een groot bord in de winkel, de snoepgoedwijzer.' Nieuw is ook het Productinfor- matieboek waarin de medewer kers alle info over een product kunnen opzoeken. Koolman: 'Klanten met een bepaald dieet kunnen we zo beter adviseren. Desnoods selecteren we samen met de klant de snoepjes, stuk voor stuk.' Al die maatregelen geven aan dat Jamin in z'n nieuwe aanpak de nadruk nog sterker wil leggen op service. Een bijkomend, derde aspect is hygiëne. Vaker dan voorheen zal in de Jamin-winkel met handschoenen worden gewerkt. 'Het zijn geen grote aanpassin gen', zegt Lucienne Koolman. 'Het zijn details. Onze nieuwe slogan is: Jamin, speciaal voor iedereen. Daarin zit dat we een speciaalzaak zijn, dus verstand hebben van wat we verkopen en dat we dat op een verantwoorde manier doen, voor iedereen.' De medewerkers hebben inmiddels een training gevolgd om de nieuwe werkmethode in de vin gers te krijgen. In de Jamin-winkel in Houten adviseert Ricardo Bunmk een klant volgens het vernieuwde Jamin-kwaliteitssysteem De Amerikaanse Melissa Muller (hier met haar vader) stu deert nu met een beurs van de G.J. Heijn Fellowship in Oxford Jamin wil een speciaalzaak voor iedereen zijn. Met een as sortiment van meer dan twee honderd soorten zelfschepsnoep (nergens anders in Nederland vind je dat bij elkaar) lukt dat heel behoorlijk. 'Maar in de nieuwe aanpak worden de puntjes op de i gezet', aldus pro- ductgroup manager Lucienne Koolman. Een van die puntjes is de uitbreiding van het sui kervrij-assortiment. 'Er kwam veel vraag uit de winkels naar suikervrije producten', zegt Koolman. 'Het is voor mensen die geen suiker mogen ook leuk als ze zelf een zak kunnen sa menstellen en niet vastzitten Onderzoek aan het begin van dit jaar wees uit dat de snoepende klant de prijs van snoep veel minder be langrijk vindt dan de kwaliteit en de keus. En het zijn dan ook die laatste twee punten die bij Jamin nog eens onder de Soep zijn genomen en cemtraa! staan in een nieuwe aanpak die vanaf week 37 wordt ingevoerd.

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 9