Samen in gezondheidszorg, NS- en pompstation DEDEMSVAART JIPPIEJAJEE! 'Want vorig jaar was fantastisch' GVA en Primarkt: kwaliteit IN GROOTVERBRUIK AH Dedemsvaart: 'We hebben al vier verzoeken binnen van bedrijven om hun personeelsfeest te organiseren' DEUR 'GVA haalt dagelijks de bestelling op bij Primarkt' KETEL NIKS GEMERKT BUITEN WESTEN 27 Polen strijden voor startplaats Dam tot Damloop: INHAKEN AHOLD FLITSEN AUGUSTUS 1997 - Sinds jaar en dag belevert en ondersteunt Grootverbruik Ahoid (GVA) kleine winkels in de gezondheidszorg. Twee jaar geleden werd een begin gemaakt met de opzet van an dere winkelactiviteiten. Inmiddels maken de NS en Fina hiervan gebruik. Daarmee beweegt GVA zich op een markt die fors in beweging is en enorm groeit. Een ondersteunend partner werd gezocht èn gevonden in Primarkt in Breda, dat sinds vorig jaar onderdeel is van de Ahold-familie. Levering door GVA bij een Fina-winkel in Breda. 'De klant merkt alleen dat het assortiment enorm is uitgebreid'. Rechts: bedrijfsleider Stijn Belt Iedere zomer wordt in Dedemsvaart de Dedemsva- ria Feestweek gevierd. Dit jaar verkeerde de stad van 28 juli tot 3 augustus in country- en western sferen. Klapstuk dit jaar was het Country-Circus op vrijdag 1 augustus. Anne Boer, supermarktma nager van AH-filiaal 8520, had een grote vinger in de pap bij de organisatie. Samen met restaurant Kiewiet zorgde AH Dedemsvaart voor eten, drin ken en vertier. 'Een hele klus, die zeker vervolg krijgt'. Een supermarkt is een super markt is een supermarkt. 'Ei genlijk ben je voortdurend bezig om je te onderscheiden van je concurrenten', zegt Anne Boer van AH-filiaal 8520. 'Vaak ge beurt dat met aanbiedingen en kortingen. Niet erg origineel.' Anne zit nu bijna vijf jaar in het zadel als manager van AH Dedemsvaart. 'Een prima tijd stip om eens iets extra's voor de klanten te doen', vindt hij zelf. Als een stoere Overijsselse cow boy vatte hij de koe bij de hoorns en zei volmondig: "Ja!" op de vraag om zijn medewer king aan de organisatie van de Dedemsvaria Feestweek. Druk ke tijden braken aan, want al leen al de catering voor duizen den bezoekers was een heel karwei. Maar er moesten ook huifkarren en wigwams worden gebouwd. Cowboyhoeden en -hesjes werden aangeschaft. De vele taps werden aangekleed in cowboylook. Optredens werden gepland. Het Nederlandse Cir cus Renz sloeg tijdens de De- demsvaria-Feestweek haar ten ten op in Dedemsvaart, vele country-artiesten betraden de piste of een podium in de zwoe- le buitenlucht. Vooral Grant Forsyth brachten de gemoede ren in meer supermarkten blijven te genwoordig 's avonds langer open. En in de grote steden zie je al wat hieruit voortvloeit: niet alleen de verkoop van kant-en-klaar-maaltijden, maar ook al kleine restaurantjes in de winkel om ter plekke een hapje te nuttigen. Zulke ont wikkelingen, daar moet je al verstandige ondernemer op in haken. En onze klanten? Die konden natuurlijk sparen voor kortingskaarten voor het feest.' Manager Winkelservice Josje van Dongen van GVA geeft aan waarom voor Primarkt is geko zen. 'Vanuit Primarkt was er natuurlijk belangstelling om goederen af te zetten naar GVA. We zijn immers een grote afnemer. Wij halen dage lijks de bestel ling van onze klanten op bij Pri markt in Breda en zorgen zelf voor de distributie. Op die ma nier merkt de klant alleen maar dat het assortiment enorm is uitgebreid. Wij, als GVA Winkelservice, merken dat we zo een veel betere servi ce kunnen verlenen aan onze klanten. We hebben een direct contact met onze, vaak veeleis ende, klanten. Ook Primarkt heeft flexibiliteit hoog in het vaandel en werkt met korte lij nen. Dat gaf veel herkenning.' De belevering van de gezond heidszorg- en Fina-winkels en de NS, met producten van Pri markt, ging half juli van start. Zo'n zeven tot achthonderd pro ducten in die winkels komt van Primarkt. Dit zijn vooral ge maksproducten, droge kruide nierswaren, non-food, cosmetica en frisdranken. In de praktijk neemt de klant contact op met GVA. Eens per dag wordt een totaalorder voor Primarkt sa mengesteld. Josje van Dongen: 'Wij geven aan Primarkt door welke producten wij diezelfde dag komen halen. Het grote voordeel voor GVA is natuurlijk dat de artikelen hier niet meer op voorraad hoeven staan. Ze komen rond 17.00 uur bin nen en dan worden ze de volgende d bij de overige orders van de klanten gevoegd en gaan de deur uit. De rit naar Primarkt wordt bovendien zoveel moge lijk gecombineerd met andere ritten door het land.' Primarkt's distributiemanager Jo Maas is tevreden. 'De com municatie tussen GVA en Pri markt verloopt in deze aanloop periode positief. Op dit moment kunnen we nog niet goed in schatten naar welke producten, food of non-food, de grootste vraag zal komen. Maar dat zal de toekomst leren.' En de klanten, zijn die tevre den? Bedrijfsleider Stijn Belt van een Fina-winkel in Breda. 'De winkel wordt steeds belang rijker voor ons. Met name ta bak en vergeten boodschappen vormen een steeds groter deel van de omzet. Nee, dat de bele vering voortaan gedeeltelijk via Primarkt loopt, daarvan heb ben wij niks gemerkt. Knap trouwens, dat zoiets zo onmerk baar kan verschuiven.' Dedemsvaart was even omgeto verd in een ware 'Prairie-Villa- ge'. 'Dat is overigens ook de naam van de Stichting die we twee maanden geleden hebben opgericht', vertelt Anne. Want ondanks alle roerige tijden zijn de heren van AH en restaurant Kiewiet beslist niet buiten wes ten geraakt. We kennen nu het klappen van de zweep en als het aan ons ligt, zullen we nog veel van ons laten horen op feestgebied. We hebben al vier verzoeken binnen van bedrijven uit de regio om hun jaarlijks personeelsfeest te organiseren. Een geweldig leuke uitdaging', vervolgt Anne trots. Na het succes van vorig jaar vaardigt Ahold Allkauf Polska dit jaar opnieuw een team af voor de Dam tot Damloop. Zondag 10 Augustus vond de voorloop in Krakau plaats. 27 Deelnemers (vorig jaar elf) streden om tien startbewij zen en een bijbehorend weekend Nederland. De opdracht was om tien kilo meter binnen één uur af te leg gen. De twee snelste dames en heren wonnen automatisch het felbegeerde ticket; de overige zes tickets werden verloot on der deelnemers die aan de li miet voldeden. Net als vorig jaar was Marian Tarkowski de snelste: hij legde de tien kilome ter af binnen 39 minuten. Ma rian is werkzaam bij MEGA. 'De fantastische ervaring vorig jaar in Nederland was een goede reden om ook dit jaar veel te trainen. Ik hoop dit jaar in Zaandam binnen de één uur en drie minuten te finishen', aldus Marian. Jolanda Mirek besloot pas op zondagmorgen om het toch maar te proberen. 'Ik had niet echt getraind, maar: niet ge schoten is altijd mis.' Na afloop bleek zij veruit de snelste da me. Behalve Marian en Jo landa, bestaat het Polenteam '97 uit medewerkers van het hoofdkantoor, distributiecentra en de cash carry MEGA. Freddy Hagendoorn van AH 8520 voorziet cowboys van leeftocht Een AH die zich gaat bezighou den met bedrijfsparties, is dat niet een vergaande vorm van 'branchevervaging'? Welnee!' reageert Anne Boer. 'Steeds De Polen moeten eerst in eigen land laten zien wat ze kunnen. V.l.n.r.: Ryszard Ambroziak (DC), jaromir Matonog (Vastgoed), Roman Kwiatkowski (IT), Dariusz Wolanin (Vastgoed), Marian en joszef Tarkowski (Mega) aan de start van de 'voorloop'

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 9