Nieuwe AH-opleidingsgi GVA zet alle zeilen bij Spectaculaire verkoop single Spice Girls bij AH 3 Binnenkort bij jon in de winkel: Kom in de klas LEUKER GEEN VERSCHIL GEEN PROBLEEM Bet kon voorkomen dat er ineens vijftig vegetariërs extra opdoken TÖK0 AHOLD FLITSEN AUGUSTUS 1997- NU DE (SCHOOL)VAKANTIES AFLOPEN, begint voor veel col lega's het studieseizoen weer. Albert Heijn speelt daarop in door in september een nieuwe opleidingsgids uit te brengen, zoals je hiernaast kunt lezen. De rode draad door het uitge breide cursusaanbod is het vergroten van ons vakman schap. Goede mensen in de winkel. Prima collega's, die van wanten en klanten we ten. Daar gaat het om. WAARSCHIJNLIJK VOLGEN MEER dan 10.000 parttime collega's in Nederland een dagstudie in het voortgezet en wetenschappelijk onder wijs en per jaar krijgen onge veer 1.000 medewerkers een vergoeding van de Ahold Studiekostenregeling. Vorig jaar investeerde ons bedrijf circa f24 miljoen in de oplei ding van medewerkers. Blijven leren is zeer belang rijk. Natuurlijk blijkt de praktijk vaak de beste leer meester. Maar het zet zoden aan de dijk als je je door middel van opleidingen blijvend beschikbaar houdt voor de arbeidsmarkt - zowel binnen ons bedrijf als daar buiten. Immers: geen enkele medewerker heeft, bij Ahold een baangarantie voor het leven. VERANDERINGEN ZIJN er al tijd geweest en zullen er al tijd blijven. Zelf kun je daar van alles mee doen. Bijvoor beeld door ervoor te zorgen dat je zo breed, mogelijk inzet baar bent. Door opleidingen en cursussen te volgen. Dat is de beste manier om je weer baar te maken op de arbeids markt. Je kunt gewoon meer kanten op. Ahold biedt z'n medewerkers daartoe ruime mogelijkheden. Maak er ge bruik van. Kom in de klas. Informeer bij je chef en/of personeelschef. Het gaat om je toekomst. Hoofdredactie AH-opleidingsadviseur Heieen Vink en haar collega's hebben de afgelopen maanden de han den vol gehad aan het samen stellen van het cursusaanbod. 'De rode draad', zegt ze, 'is vak manschap. Cursussen als Dag menu, Maaltijden in bediening en BS-snijklaar bestaan voor een deel uit vakdagen. Dat is echt een trend. Net als de oplei dingen op het gebied van coaching of teamvorming, voor het management. En naast de standaardcursussen, bieden we als afdeling Opleidingen maat werk voor een cluster of een winkel met een speciale wens.' De gids bevat drie soorten (standaard) korte opleidingen die 'modules' worden genoemd: de werkplekopleiding, de vakda gen en de cursus met voorberei dingsopdracht. Elke module is een afgerond strikje opleiding. 'Door deze modulaire opbouw kun je een opleidingspad voor jezelf uitstippelen dat helemaal is toegesneden op jouw persoon en jouw winkel', legt Heieen uit. Over de werkplekopleiding zegt ze: 'Die was vroeger altijd schriftelijk, maar gaat nu ook naar de winkel op cd-rom. Sinds dit vooijaar beschikken winkels immers over een opleidings-pc. Voorbeelden ervan zijn de cur sus 'filiaal hulpverlener' en 'windows/word'. De cd-rom wint absoluut terrein. Zo'n opleiding is intensiever, maar mensen vinden het toch leuker. Je kunt oefenen en je krijgt onmiddellijk feedback.' Heieen belooft: 'De opleiding met betrekking tot de klantenpas voor de caissières komt straks ook op cd-rom, net als de RAS-opleidingen (geld- verwerking, voorraadbeheer et cetera).' Voor de andere twee soorten op leidingen moet je soms uit de winkel. Veel opleidingen die je buiten de winkel volgt, duren één dag. 'Het zijn korte, pittige opleidingen, waarvan de erva ring ons heeft geleerd, dat je daar het meeste profijt van hebt.' Parttimer of fulltimer, in principe doe je dezelfde cursus sen. 'Voor de klant', zegt Heieen, 'is er immers ook geen verschil.' De muziekwereld stond deze maand even op z'n kop. 'Single Spice Girls tussen kruidenmix en knakworsten' kopte het ANP, in zijn bericht over de actie van Pepsi en Albert Heijn. Van 11 tot en met 16 augustus lag de maxi- single, met vier mixen van het nummer 'Step to me' van de populaire meidengroep in de 'cd-stortbak'. Wie inte resse had voor de cd, kocht drie anderhalve liter flessen Pepsi, 7-Up of Sisi en betaalde f 3,95 bij. Alléén bij Albert Heijn. Groentespecialist Onno van der Heuvel van AH 1578 in Zaandam achter de opleidings-pc (Vervolg van pagina 1) Wat er in die tien dagen NaWaKa zoal over tafel ging? 25.000 broden, 10.000 kuipjes boter, 20.300 stukjes ui en paprika, 28.000 eieren, 95.000 plakjes kaas, 9.600 kilo aardappelen, 4.200 kilo rijst en 11.500 takjes peterselie. 'En dan hebben we het nog niet gehad over de kroppen sla, de liters melk en containers met ijsjes.' Vanuit het voedselverdeelcen- trum in Roermond werden de scouts dagelijks bevoorraad. Assistent-projectmanager Sonja Bakker legt uit: 'In het voedsel- verdeelcentrum werden de menu's omgepakt in kratjes die dezelfde dag met zeven GVA- koeltrailers naar de diverse subkampen werden getranspor teerd. Aangezien aan de ont bijt, lunch- en dinergegevens ook direct de productiedata, le verdata, besteleenheden, en de verstrekking per persoon was gekoppeld, kon er heel flexibel op last minute bestellingen worden ingespeeld. En dat was soms ook wel nodig, want het kon voorkomen dat er ineens vijftig vegetariërs extra wilden lunchen. Daar moet je er na tuurlijk wel op bedacht zijn.' Zoveel waterscouts, zoveel eet- wensen. De joodse scouts wil den kosher aan tafel, de vegeta- De Spice Girls hebben een con tract met Pepsi voor een inter nationale reclamecampagne; de distributie van hun cd hoort daar ook bij. De muziekbedrij- ven keken met lede ogen toe hoe, voor Nederland, de hele op lage van de single naar de win kels van Albert Heijn werd ge transporteerd. Alhoewel de pla- tenmagnaten zich sceptisch uit lieten over de verkoop (dat wordt vast niks, hoopten ze), bleek dat menig tiener zijn moeder f 3,95 had meegegeven, met 'cd Spice Girls' op het bood schappenlijstje. Distributiecen trum Geldermalsen was de to tale levering van 150.000 cd's al kwijt op woensdag 13 augustus. AH-unitmanager Aart Voets: 'Op zaterdag waren er 111.000 (100.000 stuks is officieel 'plati na', mits een cd wordt verkocht via het reguliere kanaal) daad werkelijk de scankassa gepas seerd. Wegens het grote succes hebben we voor week 34 nog eens 100.000 exemplaren uit Engeland laten komen.We wil den zeker weten dat geen enke le winkel 'nee' zou moeten ver kopen.' Bij het ter perse gaan van dit nummer van Flitsen was de verwachting dat nog eens tienduizenden van deze schijfjes hun weg naar de cd- speler zouden vinden. Of een dergelijke actie bij AH voor herhaling vatbaar is? Aart Voets: 'Waar we ons kun nen onderscheiden ten opzich te van de concurrent, zullen we dat in de toekomst zeker niet laten!' De verkoop via Al- bert Heijn heeft voor de Spice Girls één gevolg: de single komt niet in de Mega Top 100. Albert Heijn is namelijk niet aangesloten op het systeem. riërs vooral geen vlees; islamiti sche scouts gaan varkensvlees uit de weg en mensen met een dieet hadden weer een andere verlanglijst. Het spreekt voor zich, dat dat allemaal tegelijk moest worden aangeleverd. Voor GVA geen probleem; zij hadden eerder met dat bijltje gehakt. Sonja: 'Zo waren we twee jaar geleden hoofdleveran cier bij de 18e Wereld Jamboree (met 30.000 scouts), en hebben we de bevoorrading van Cirque du Soleil en het wereldcongres van de 7e Dags Adventisten verzorgd. Daar steek je wel het nodige van op.' Ook waterscouts met trek-tus- sendoor kwamen niets tekort. Op het NaWaKa-terrein waren diverse tenten en karretjes ge plaatst die hongerigen voorza gen van snoep, pizza's, sateh, vlaaien en ijs. De koffie werd getapt uit Marvelo-koffiemachi- nes. In de basissupermarkt (de To ko), die werd bevoorraad door GVA en bemand door Scouting- medewerkers, konden de scouts bovendien terecht voor essen tiële dingen in het leven, zoals voedsel, fotorolletjes en pleis ters. Sonja: 'We hadden met al les rekening gehouden, alleen aan hun zwemvliezen moesten de scouts zelf denken!' Eind september heeft elke Albert Heijn-winkel de nieuwe opleidingsgids, via de clusterbijeenkomsten, in huis. De gids bevat informatie over ongeveer 75 cursussen. Belangrijke trends: zelfstudie met cd-rom en opleidingen op het gebied van vakmanschap. 'Niemand kan straks nog zeggen dat hij niet weet welke cursussen er voor hem zijn'.

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 3