Gall Gall-er Alcidio Rodriques heeft droom 'T SCHAP 2 Te weinig opleiding voor filiaalmanager? VEEL OPENER FANTASEREN 'WEET WAT U EET' Hl II)- VERWENNERS ZIEN WAT DE POT SCHAFT BIJ AH ANNIE AHOLD FLITSEN AUGUSTUS 199 Wat doe je als je te horen krijgt dat er voor jou helaas geen doorgroeimogelijkheden zijn? Dan neem je deel aan de mobiliteitstraining, je laad jezelf op met nieuw zelfvertrouwen en waagt het zelfs om voor het eerst te fantaseren over een ei gen zaak: een restaurant annex slijterij. Dat is de droom van Alcidio Rodriques, eerste verkoper bij Call Call in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. Je werk, je toekomst 'Maar voorlopig blijf ik nog hier, hoor!' lacht Alcidio (33). 'Door die training heb ik veel meer plezier in mijn werk ge kregen.' Vorig jaar hoorde Alci dio Rodriques van de perso- neelsmanager dat hij niet zou kunnen doorgroeien tot filiaal manager, onder meer omdat Al cidio niet aan de gestelde oplei dingseisen (MBO-diploma) vol doet. T)ie boodschap kwam hard aan. Ik heb de LTS ge daan en ben niet zo'n studiebol. "Maar", dacht ik: "we kunnen niet allemaal dokter worden." Ik blijf in mezelf geloven. Ik wilde toch verder en niet bij de pakken neerzitten. We waren immers bij Gall Gall al met ideeën rond eten en drinken be zig. En ik besloot om mezelf daar verder op te concentreren. Ik hoop dat ik hiervoor binnen kort een cursus kan gaan vol gen.' In mei dit jaar stelde zijn baas voor om de mobiliteitstraining te gaan doen. 'Ik wist wel niet zo goed wat ik ervan moest ver wachten, maar ik dacht: het is altijd goed om je eigen kwalitei ten te leren kennen. En mis schien waren er toch nog wel andere beroepen die mij zouden liggen. Tja, je moet toch naar alle mogelijkheden kijken. Ju welier misschien, of in de tech niek als pijpfitter? Ik kwam toch weer uit bij het werk wat ik nu doe. Het was een bevesti ging dat ik dit werk eigenlijk hartstikke leuk vind. Het ver kopen en adviseren van klanten over drank.' Alcidio denkt ook dat de sfeer in de zaak een posi tieve invloed heeft. 'Het is een lekker druk filiaal. We werken met z'n zessen en zijn heel goed op elkaar ingespeeld. Veel ideeën die we samen kunnen uitvoeren. Ik heb hier ook het gevoel dat ik nodig ben. Er is veel ruimte voor initiatieven. Dat ben ik door de training pas allemaal goed gaan beseffen. Ik ben zelf ook veel opener gewor den. Minder angst om initiatief te nemen. Zo heb ik laatst met een café uit de buurt een actie opgezet met Corona bier. Ook in de privésfeer merken mensen dat ik veranderd ben. Ik zeg nu sneller wat ik denk. Ik praat honderd uit over drank. Ineens besef je ook hoeveel kennis je eigenlijk hebt.' Alcidio's belangstelling voor de drankwereld komt niet uit de lucht vallen. Opgegroeid op de Kaapverdische Eilanden, liep hij elke dag rond op de suikerriet plantages. 'Dat sap van suiker riet, wat was dat lekker. Wist ik veel dat er mm van gemaakt werd', lacht hij. 'Misschien zat die affiniteit met drank er onbe wust al heel vroeg in.' En die droomwens van je? 'Ja, dat ontstond heel spontaan tij dens een oefening in de training. Ik moest vertellen wat ik over drie jaar zou doen. In een flits kreeg ik het idee om een restau rant mét slijterij te beginnen. Ik had nog nooit echt durven fanta seren. Ik vond het erg leuk om te doen en ik wil deze droom ook gaan waarmaken. Maar eerst een cursus Eten Drinken doen en dan maar zien wat er nog op mijn weg gaat komen. Met Gall Gall zal ik in ieder geval altijd verbonden blijven. Mijn pasge boren zoontje is de jongste Wijn- klantenkaarthouder Alcidio: 'Over drie jaar? Dan begin ik een restaurant met slijterij' "TWf.c- tie vind je in de winkel. Weet wat u eet' is de titel van het boek dat AH eind augustus op de markt brengt. Hierin is uitgebreide informa tie over alle voedingsmiddelen van het AH huismerk op een overzichtelijke manier op een rijtje gezet. Dat de con sument steeds 'mondiger' wordt, is waar, en zeker ook in de meest letter lijke zin van het woord: hij wil weten wat hij eet. Nu is "Weet wat u eet' be slist niet wéér een boekje over gezond en verstandig eten. Integendeel! Het is een praktische gids met informatie over aantal calorieën, hoeveelheid vet, zout, vitamines en mineralen; een hulpmiddel voor een verantwoorde sa menstelling van het voedingspakket. Het is tegenwoordig toch algemeen be kend dat er een duidelijk verband be staat tussen voedings-gewoonten en gezondheid? Het lezen van Weet wat u eet' wordt dan ook vast een onvervalste 'AH-Erlebnis'. Verkrijgbaar bij alle AH-winkels tegen de prijs van f 12,95. uit de bladeren van de Aloë Vera staat bekend om de uitstekende verzachtende en vochtinbren- gende eigenschappen. De pro- beerflacon heb je al voor f 1,95. Voor de 250 ml s verpakking betaal je f 5,95 (douche) en SShI f 6,95 (bodylotion); voor de 500 ml verpak king betaal je resp. f9,95 en f 10,95. Bloemen- en fruitgeuren tieren welig in de nieuwe lijn bad- en bodyproduc- ten, die drogisterij De Tuinen onlangs onder eigen merk heeft geïntroduceerd: oranjebloesem, vanille, perzik, meloen en pompelmoes. De kersverse douchegels en body- lotions zijn verkrijgbaar in drie formaten: 250 ml, 500 ml en een 'probeerflacon' van 50 ml. Deze produc ten laten de huid niet alleen fris en fruitig ruiken, maar ook stralen als een vers appeltje, dankzij de hoge concentratie Aloë Vera, een cactus achtige plant die groeit in warme, droge gebieden. Het sap OOSTERSE INSPIRATIE TEGEN WSSS&F TRANSPIRATIE Bij De Tuinen is hij sinds kort te koop: de Deodorant Kristalsteen. Een rots in de branding tegen de onaange name geur en het onprettige gevoel van transpiratie. Eigenlijk niets nieuws onder de zon, want het gebruik van deo-kristallen als natuurlijke deodorant is een al eeuwenoud briljant idee uit het Verre Oosten. Bij dagelijks gebruik gaat deze deodorantsteen (f 14,95) een jaar lang mee. Ze zijn nog lekkerder dan de vorige: de zeven nieuwe AH boterhampastas: puur, melk, witte chocolade, hazelnoot, hazelnoot-wit, hazelnoot-crisp en cho colade-banaan. En wie niet van choco lade houdt, is mooi de pisang, want de ze smeersels zijn om je vingers bij af te likken. Gelukkig maar dat er nu ook 50 gram extra inzit. De nieuwe potten hebben een inhoud van 400 gram. Maar... het oog wil ook wat. Vooral de combinatie van bruine en witte choco lade vormen een kunstwerkje achter glas. 'Zonde om af te plakken' vond producent Marvelo en verving het pa pieren etiket door een modieus door zichtig exemplaar, zodat de consument kan zien wat de pot schaft. Je hebt zo'n pot op tafel tussen de f 2,89 en f 3,39. En welke de allerlekkerste is? Wie kan daar zo 1234567 chocolade van maken? Let op: met deze boterhampasta's kim je streepjescode's sparen voor een korting op een kaartje voor de musical 'Annie'. Deze musical gaat 18 september in première. Met één streepjescode heb je recht op f 10,- koriting op een kaartje. Je kunt maximaal 4 streepjescodes inleve ren, goed voor een korting van f 40,-. De actie duurt tot septem- Kp)-/nlffnVicv Hit innv Moer infnrmn-

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 2