KWIJLEN OP DE KOP Colofon ALBERT HEIJN GEDIJT AHOLD'S 7GNGSTE AANDEELHOUDER: VINGERWIJZING TOEVALSTREFFER AH-caissière zoekt vergeefs de jam in TOPS in jakaria SURPRISE! \5 KILO RIJST SOUVENIRS De Ahold-aandelen rijn populair; dat weet iedereen. Sommige aandeel houders beginnen echter wel èrg vroeg met het in vesteren in hun fi nanciële toekomst... 54e Jaargang, nr. 8 Augustus 1997 Oplage 65.000 Uitgave van het Directoraat Communicatie Ahold Albert Heijnweg 1 Kamer 246 1507 EH Zaandam Algemeen tel.nr. 075 - 6599111 Redactie tel.nr. 075-6595713 Fax 075-6598360 Ahold's eigen web site: http://www.ahold.nl Redactie: Jan Hol (hoofdredacteur) Gijs Coffeng Lara Fiddelaar (coördinatie) Alexandra de Vries René Wagenaar Els Witte Redactionele bijdragen: Ad van Bladel Monique Lindeboom Linda van Pelt Fotografie: Johan Weemhoff e.a. Vormgeving: Studio Tigges (lay-out en DTP opmaak) Lithografie: LithoHouse Druk: Koninklijke Smeets Offset b.v. Adreswijzigingen van personeelsleden worden automatisch via de personeels- of salarisadministratie verwerkt. Andere ontvangers kunnen adreswijzigingen uitsluitend schriftelijk doorgeven aan de redactie, met toezending van het oude adresstrookje. Marcel Louter is de trotse va der van Sven, vier maanden oud en - is het toeval? Wij den ken van niet - ter wereld geko men op de laatste aandeelhou dersvergadering van Ahold, op 6 mei. Sven maakt geschiede nis: hij is de jongst aandeelhou der van Ahold. Sinds zijn ge boortedag is het aandeel met enkele tientjes in waarde geste gen en Sven maakt dan ook de indruk bijzonder te weden te zijn met zijn investering. 'Al direct na zijn geboorte bleek Sven belangstelling te hebben voor het Financiële Dagblad', aldus zijn moeder Tracy. 'Als hij op de krant zat, schoven zijn vingertjes opvallend vaak naar de laatste koers van het Ahold- aandeel. En het viel mijn man Marcel op, dat elke keer als het aandeel weer eens gestegen was, hij precies op die plek flink had gekwijld! Een duidelijke vingerwijzing!' Toen Sven's trotse opa en oma hun klein kind dan ook met een cadeautje wilden verrassen, lieten ze het idee van een bijtring of een knuffel dan ook meteen varen. Solide Ahold-aandelen lagen meer voor de hand. Sven kreeg er maar liefst twee, die na de aandelensplitsing in juli wer den omgezet in zes stuks. Kraaiend van plezier het hij zijn instemming blijken. Het was erg inspirerend, toen Sven post kreeg van Ahold', aldus de ouders, die elkaar veertien jaar geleden als vakantiemedewer kers op de vleesafdeling van AH in Spijkenisse ontmoetten. *Nu hebben we zelf ook maar aandelen gekocht.' Moeder Tra cy peinst: 'Als je erover na denkt, kan dat allemaal geen toeval zijn.' Sven's eerste woordjes schijnen geen 'papa' en 'mama', maar 'Ahold' en 'aandeel' te zijn ge weest. eraf en... (in Amstelveense bodem) Toen Flitsen vorig jaar oktober 10.000 tulpenbollen aan haar lezers beschikbaar stelde, liep het storm. De eerste 1.000 aanmelders kre gen een doosje met tien tulpenbollen cadeau, die de kweker als eerbetoon naar Albert Heijn vernoemde. Dit voorjaar stak 'Albert Heijn' de kop op in menig Ahold-tuintje. Zo ook bij versspecialist Loes (AH 1162) en Angelo Versteeg (operator DC Geldermalsen) uit Amstelveen. In de Amstelveense zoden tierde Albert Heijn welig. Angelo Versteeg heeft groe ne vingers. Van zijn veertien de tot zijn vijfentwintigste hielp hij een boer 'in de bol len'. 'Toen ik de Albeit Heijn - bollen kreeg, had ik er een hard hoofd in. Ik vond de bol len aan de kleine kant, maar ik moet zeggen; het heeft mooie grote bloemen opgele verd!' Toen de tulpen in april opkwamen, bleek de eerste meevaller: er bleken geen tien, maar elf bloemen uit te komen! Angelo: 'Bij hyancinten komt dit wel vaker voor, maar bij tulpen is dit echt een toevals treffer...' Door zijn ervaring met bollen wist Angelo precies wat hij direct na de bloei van de bloemen moest doen: 'Ik heb de tulpen 'gekopt', dat wil zeggen: de bloem met stamper en al van de plant gehaald. Op die manier gaat alle groei- in de bollen zitten. De gaan zich dan verdub- Wij hadden opnieuw ge want bij ons leverde dat maar liefst het drievoudige aantal bollen op! Je begrijpt wel dat we niet kunnen wach ten tot volgend jaar. Met een beetje geluk wordt het een echte Albert Heijn-tulpentuin!' Baby Sven maakt de indruk een tevreden aandeelhouder te zijn 'Ik liep al jaren met plannen rond om naar Indone sië te gaan. Toen het reisbu reau retourtjes naar Jakarta in de aanbieding had, moest ik ra zendsnel beslissen. Ik besloot om samen met mijn Indonesi sche vriendin Ans Heussen 'ja' te zeggen en dat terwijl ik nog nooit gevlogen heb!' Na een avontuurlijke rondreis van een maand belandde het tweetal weer in Jakarta. Daar gingen ze meteen op zoek naar een TOPS-winkel in de buurt. HANNY: 'De supermarktma nager kon het haast niet gelo ven, dat wij helemaal uit Neder land kwamen en nu zijn winkel kwamen bekijken! Pas toen ik Flitsen van april aan hem liet zien, was hij overtuigd.' Hanny was zwaar onder de indruk van de winkel: 'De TOPS was niet eens zo gek groot, maar brand en brandschoon! Geen wonder, caissière bij AH 1199 in Roermond, kon het niet laten om tijdens haar Indonesië-reis een Ahold-winkel binnen te stappen. Nu hangt de AH-vlag in een TOPS in Jakarta en Hanny: die is door de Indonesiëkoorts gegrepen. want er liep 70 man personeel rond, en zodra er maar iets op de vloer terechtkwam, werd er meteen gedweild. Waar ik nog het meest van stond te kijken was dat de caissières hier de he le dag staan. Wat dat betreft ben ik blij dat ik in Nederland werk!' Ook het assortiment verschilt nogal. Hanny:Denk maar niet dat je hier om een pakje rijst kunt komen! Omdat in Indone sië rijst drie maal per dag op het menu staat, staan hier pak ken van 10 tot 15 kg! Maar jam ofzo zoek je hier te vergeefs. Toiletpapier is een luxe artikel en wordt per rol verkocht, maar groente en fruit is weer spot goedkoop; 67 cent voor een kilo papaya's is toch een weggeef- prijs!' HANNY': 'Aan supermarktma nager Andijana Subagio heb ik een penvriend overgehouden, we sturen elkaar brieven en fo to's en houden elkaar op de hoogte van wat er in onze win kels gebeurt. Ik ben helemaal door de Indonesië-koorts gegre pen! Ik kijk steeds maar weer naar de 500 foto's die ik er ge maakt heb. Onze mannen sle pen we de volgende keer ge woon mee op reis! Ik ben al aan het sparen voor de tickets.' Supermarktmanager Andijana Subagio uit jakarta en Hanny Vergoossen uit Roermond zijn penvrienden voor het leven AHOLD FLITSEN AUGUSTUS 1997

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 12