AH weegt en prijst groente en fruit weer bij ie kassa Albert Heijn-winkel wordt Primarkt-vestiging Gaat je kind of partner studeren in de States? KLANTVRIENDELIJK Retourtje vrijheidsbeeld! FOLDERS EN VRACHTWAGENS VOLWAARDIGE BAKKERIJ AHOLD FLITSEN JULI 1997 - In ruim veertig van de 650 AH-supermarkten is de AGF-afdeling afgestapt van het 'bedien-u-zelf'-systeem (BUZ) en wordt groente en fruit hij de kassa gewogen en geprijsd. Verwacht wordt dat in steeds meer AH- filialen de scankassa's zullen worden uitgerust met moderne weegapparatuur. De electronische weegschaal is in het nieuwe systeem onder de scanner geplaatst. Komt er een AGF-artikel langs dat gewogen moet worden dan toetst de cais sière een driecijferig PLU-num- mer in, waarna de weegschaal het artikel automatisch weegt en scant. Uit een onlangs ge houden proef is gebleken dat het nieuwe systeem klantvrien delijker is, zonder dat dit al te veel tijd kost aan de kassa. Caissière Tineke Vrancken van filiaal 2023 op het Haarlemse Soendaplein kan dat beamen: We werken er hier sinds vorig jaar augustus mee en het gaat uitstekend. Extra tijd ben je er nauwelijks aan kwijt, het is een eenvoudige handeling. De be langrijkste codes weet ik uit mijn hoofd, uiteraard ligt er een lijstje met nummers bij de kas sa. Bij drukte in de winkel heb ben we hier geen last van 'files' bij de weegschalen. Daarnaast voorkom je met dit systeem dat klanten per ongeluk het ver keerde artikel intoetsen, waar door het artikel onjuist geprijsd wordt. En er is geen oponthoud meer bij de kassa omdat plotse ling blijkt dat iemand tijdens het winkelen een prijssticker is verloren of dat men gewoon ver geten is het artikel te wegen.' AH benadrukt dat klantvrien delijkheid de reden is geweest om langzamerhand over te stappen naar de kassa-weeg schaal. In de filialen waar in middels weegschalen in de kas sa's zijn geïnstalleerd, kunnen klanten uiteraard nog steeds zelf hun groente en fruit wegen. Om te voorkomen dat ze - ge wend geraakt aan het zelf prij zen - tevergeefs op de prijssti cker blijven wachten, wordt er op de AGF-afdeling via borden én stickers op de standaards met zakjes gewezen op het nieuwe systeem. Het zou zomaar kunnen. Elk jaar maakt een fami lielid van een Ahold-medewerker via de Stichting Gerrit Jan Heijn Fellowship kans om gedurende vier maanden een studie te volgen aan de andere kant van de oceaan. De oneven jaren gaat een Ame rikaans familielid naar Oxford University in Enge land, de even jaren bezoekt een Nederlands, Bel gisch of Tsjechisch familielid Cornell University in de staat New York. In 1997 maken voor het eerst ook de Tsjechen kans om een familielid op kosten van de stichting vier maanden te laten studeren in Amerika. Cornell University in Ithaca, New York heeft een gevarieerd studieaan bod. Bovendien ligt de universi teit precies tussen de stad New York en de Niagara Falls. Er is dus, behalve studeren, heel wat te beleven. De 'Big Apple' zelf leeft als geen andere stad. Denk aan Broadway, Central Park en het chique Wall Street. Boven dien zijn de winkels van Giant, Edwards en Tops in de buurt. Tops heeft nabij de Niagara Falls een superstore die het be zichtigen zeker waard is. De Stichting betaalt de vliegreis, de studiekosten en de huisves ting. Kandidaten moeten ouder zijn dan 16 jaar en hun middel bare school hebben afgerond om op undergraduate level te kun nen studeren. Heb je een docto raalbul of een HBO-diploma dan kun je op graduate level be ginnen aan Cornell. Dus is je partner echt een leergierig typ- je, is je dochter een whizzkid of je zoon een studiebol en boven dien avontuurlijk..bel dan voor informatie en de reglementen naar: 075-6595722. De Stich ting Gerrit Jan Heijn Fellow ship werd opgericht in 1989 bij het afscheid van Albert Heijn als president van Ahold. De stichting werd vernoemd naar zijn broer. Irene Jansen en Kees van Huissteden, die dit jaar in de VS studeerden dankzij de Fellowship Tineke Vrancken, caissière Soendaplein, is blij met het wegen van AGF aan de kassa De Albert Heijn-supermarkt in het het Westbrabantse St.-Willebrord wordt in oktober een vestiging van Primarkt, omdat deze lokatie ligt in een gebied dat in tensief door de Primarkt-organisatie wordt bediend. Commercieel directeur Van Helden van Primarkt is blij met de uitbreiding, het 21-ste filiaal. Wij kennen het gebied waarin deze vestiging is gelegen erg goed', aldus Van Helden. 'Onze Primarkt-folder wordt al zo'n zes tot zeven jaar in dit gebied verspreid met het oog op onze nabijgelegen vestiging in Roosendaal. Veel mensen in het gebied kennen dus de win kels van Primarkt. We zijn dan ook heel blij dat we deze prachtige zaak kunnen overne men.' Van Helden somt een aantal voordelen op die de overname van het filiaal voor Primarkt heeft. 'Doordat we toch al in het gebied laten folderen hebben we daar geen extra kosten voor. Bovendien rijden onze vracht wagens dagelijks een keer of vier langs St.-Willebrord op weg naar onze filialen elders in West-Brabant waardoor ook op logistiek gebied weinig extra uitgaven hoeven te worden ge daan. Door de lage overhead kosten kan dit voor Primarkt een heel interessante winkel zijn. Het filiaal past perfect in onze structuur. Vanaf half september beginnen we met de veranderingen in en aan het filiaal en voor 1 oktober moet de winkel voor Primarkt operationeel zijn. Er is dus let terlijk nog heel wat werk aan de winkel want het moet ten slotte wel een echte Primarkt worden. En dan ben je er niet met alleen nieuwe borden op hangen. Dat betekent dat er een volwaardige bakkerij zal worden gebouwd en dat alle versafdelingen bediening zullen krijgen. Om alle veranderingen door te voeren schat ik in dat we de winkel zo'n vier dagen zullen sluiten.'

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 9