Ik had het al tien jaar eerder moeten doen; VAN 'T SCHAP 2 Vliezer/snij der gaat op booreiland werken Je werk, je toekomst BABY RISICO'S 'Ik zie echt mijn toekomst in dit werk' VAN 'T SCHAP OP DE BARBECUE! AHOLD FLITSEN JULI 1997 t Is met echt een alledaagse stap die Danny Vleghert (28) heeft gemaakt: van vliezer/snijder bij de voorma lige CS Zoetermeer naar het ruige werk als boormede- werker op een booreiland in de Noordzee. 'Toen ik hoorde dat de CS dicht ging, heb ik direct de kans ge grepen om een totaal nieuwe uitdaging aan te gaan: de offshore in. Mijn broer doet het al 12 jaar, dus mijn vrouw en ik wisten al van de hoed en de rand. Ruig, zwaar werk met veel teamspirit. Het leek me al tijd al een mooi leventje!' In 1989 kwam Danny binnen bij de CS als vliezer/snijder en maakte na een jaar de overstap naar productiecoördinator, tot dat hij voorgoed wegging, in maart 1996. Danny: 'Ik had waarschijnlijk bij Albert Heijn in de distributie terecht gekund als separateur. Maar eerlijk ge zegd, zag ik dat niet zitten. De loopbaanoriëntatietraining heb ik ook niet gevolgd: ik wist al waar mijn nieuwe uitdaging lag. En daar was ik ook wel aan toe hoor. Ik werk al vanaf mijn twaalfde in het slagersvak.' Toen zijn collega's voor het eerst van Danny's plannen hoorden, moesten ze even slik ken. De offshore? Waar begin je aan! 'Ik wilde iets avontuurlij kers', zegt hij. "Tja, het is na tuurlijk wel wat anders dan een regelmatige job. Twee weken op, twee weken af. We hebben sinds kort een baby, maar het gaat prima. Als ik nu thuiskom dan ben ik ook echt voor hon derd procent aanwezig. Dat was vroeger weieens anders.' Albert Heijn heeft Danny op weg geholpen. Woordat ik aan de slag kon, moest ik nog diplo ma's halen in brandbestrijding en overleven op zee. Vrij kost bare opleidingen. Albert Heijn heeft ze vergoed en bovendien mocht ik ze onder werktijd vol gen. Dat was natuurlijk al een hele stap in de goede richting. Zeker als je verder nog geen er varing hebt in de offshore. Ik heb vrij snel werk gekregen en ben inmiddels in vaste dienst als boormedewerker.' Volgens Danny is dit één van de zwaar dere beroepen in de offshore. Hij zegt: 'Er kleven nogal wat risico's aan. Een klein foutje kan al fataal zijn. We boren naar gas en werken op grote hoogten met ontzettend zwaar materiaal. De teamgeest is van levensbelang, je bent ook 24 uur per dag samen. Ik heb echt het gevoel dat ik dit werk al tien jaar eerder had moeten gaan doen. We hebben aardige promotiekansen, het verdient natuurlijk leuk... ik zie echt mijn toekomst in dit werk!' Danny Vleghert: 'Ik wilde iets avontuurlijks' voor f 8,95 en 3 Bonus Miles op de koop toe. Op en top zomers is het pre- mix pakket met blikjes Bacardi Cola, Eristoff Vodka Orange, Wil liam Lawson's Cola en Martini Jigger, samen van f 11,09 voor f 8,95. Wie de pre-mixen Bols Jenever Cola, Parade Vieux Cola, Coebergh Bessen Jus d'Orange en Pisang Ambon Jus d'Orange koopt, betaalt niet alleen f 1,99 in plaats van f 2,25, maar kan bij vier blikjes naar keuze voor f 4,95 ook nog een strandparaplu kopen die je net zo goed als parasol kunt gebrui ken. De wijninkopers van 's lands grootste slijter stoppen in het kader van de inmiddels bekende 'dozenactie' bovendien zes flessen Pinot Blanc André Stuber in een doos voor een zeer voordelige prijs (van f 53,70 voor f 40,-) en noemen de Zuidafrikaanse Van Loveren River Red en Van Loveren Colombar/Chardonnay (van 9,45 voor f 8,45) als ideaal gezelschap bij de bar becue. Voor de sfeervolle aankleding van zo merse eet- en drankfestijnen in de tuin, de puntjes op de i, kun je bij De Tuinen terecht voor gezellige artikelen in Pro- vence-stijl; een tafelkleed en diverse soorten geurzakjes en -kussentjes in geel-lavendelblauw én natuurlijk mooie sfeerlichtjes, waaronder de zoge naamde drielontskaarsen. populaire braadworsten, shaslicks en saté's, maar ook kant-en-klare spare ribs, varkensvleesspiezen met dadels, hawaïspiezen, Zuidameri- kaanse pampaspiezen, cajunspiezen, zogenaamde spizza's met onder andere kip en peperoniworst en uiteraard ve getarische spiezen liggen klaar om bo ven gloeiende kooltjes geroosterd te worden. Voor de visliefhebbers zijn er tonijnbiefstukken met citroen-peper marinade, visbrochettes, zwaardvis steaks, gemengde vispakketten, spie zen met kabeljauw- en zalmmedaillons, garnalenspiezen. zalmfilet én -worst jes. Natuurlijk staan de schappen vol met vele soorten vlees- en vissauzen, de niet weg te denken satésaus én een tijdelijk ver- 't Is hartje zomer, dus als het even kan verruilt Nederland massaal het for nuis voor de barbecue. De uit Amerika over gewaaide manier van maaltijdbereiding in de buitenlucht is in week 30 het hoofdthe ma in de promotie-ac ties van Albert Heijn. Klanten kunnen er terecht voor de altijd krijgbare bar becuewijn. Een beetje barbecue-fa naat gaat ook met sla, rauw kost, champig nons, paprika, salades, stok broden en cia- batta's langs de kassa. Naast houts kool, briketten en aanmaakblokjes biedt AH een fraaie party steakset van zes vorken en scherpe messen aan; roestvrijstaal, verchroomd en met houten handvatten, dus uitstekend geschikt voor bij de barbecue. Ook lege spie zen zijn volop verkrijgbaar, evenals handige vleestangen, -klemmen, spatels en vorken. Bovendien staan er bij AH twee soorten barbecues klaar. Een handig mee te ne men kofferbarbecue voor thuis of op va kantie en een fraaie driepoot-barbecue. Bij lekker eten hoort lekker drin ken, daarom heeft GaU Gall van 31 juli tot en met 19 augustus veel exotische zomeraanbie- dingen in pet to! Een fles zomerse Passoa (70 cl), van f22,95 voor f 18,95. En wat te denken van Surfer's Pina Colada (70 cl) van f 11,45

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 2