Straks meer dan 300 Euro Shopper-producten Amerikaanse AllerHande op stapel uit i nj BERICHTEN u ,7 SHANGHAI i Van 200 producten nu: BUITENLAND HUISMERKEN REGIO 'Daar zaten wij, met onze Feyenoord-petjes op' I w I HAKCS t 7- /-*/-* /-v 7 Robert Bos achter de kassa bij AH-Ankersmidplein AHOLD FLITSEN JUNI 1997 Dit jaar wordt het assortiment laaggeprijsde Europese artikelen onder de naam 'Euro Shopper' uitgebreid tot meer dan driehonderd producten. Op dit moment staan er ruim tweehonderd in het schap bij 20.000 su permarkten in heel Europa. In 1995 startte het Euro Shopper-programma. Het gaat om artikelen met een hoge kwaliteit tegen een zeer lage prijs. Deze combi natie legt 'Euro Shopper' geen windeieren. Bij AMS zijn de volgende elf detailhandels ondernemingen aangesloten: De 25.000 supermarkten die Euro Shopper voeren, behoren alle toe aan de elf leden van de Europese retailorganisatie As sociated Marketing Services (AMS), dat werd opgericht in 1989. AMS krijgt steeds meer belangstelling van fabrikanten van levensmiddelen. De omzet van AMS-leden groeit namelijk elk jaar en biedt fabrikanten de mogelijkheid hun productieca paciteit efficiënter te benutten. AMS ontwikkelt nu voor de aangesloten ondernemingen ook een nieuwe Europese In koop Coöperatie en een organi satie voor de gezamenlijke in koop van huismerken. AMS wil de samenwerking tussen fabri Naam: Land: Aantal winkels: Ahold/Albert Heijn Nederland 644 Allkauf Duitsland 74 Safeway Groot-Brittannië 486 Casino Frankrijk 2.835 Edeka Duitsland 10.990 Hakon Gruppen Noorwegen 1.261 ICA Zweden 2.310 Pingo Doce/Feira Nova Portugal 125 Kesko Finland 1.523 Mercadonna Spanje 209 Superquinn Ierland 16 kanten en detaillisten in Euro pa bevorderen. Dit biedt ook voordelen voor de fabrikanten, die vaak internationaal werken. Die voordelen liggen onder meer op de terreinen van distri butie en promotie en de intro ductie van nieuwe producten. In het najaar krijgt AllerHande navolging in Amerika. Alle Ahold-ketens leggen dan het blad 'Lifestyle Ma gazine' voor de klanten in de winkel. In het gebied van Stop Shop heet het blad Stop Shop Lifestyle Magazine, In de regio van Giant heet het Giant Life style Magazine et cetera. In totaal komen er zo zeven 'regiotitels'. Net als AllerHande, mag de klant het Ma gazine gratis meenemen. De oplage van het eerste Life style Magazine wordt 1,3 mil joen. 'Dat is een voorzichtige oplage,' zegt Tim Labeau van Ahold in Amerika, 'want weke lijks bezoeken meer dan 10 mil joen klanten de Amerikaanse Ahold-winkels.' Het eerste nummer wordt 85 pagina's dik (AllerHande telt er 115) en wordt op mooi papier, in kleur gedrukt. We beginnen met vier nummers per jaar,' aldus Tim. 'Maar we hopen dat al gauw te kunnen opvoeren tot zes keer per jaar. Dat hangt onder meer af van hoe de klanten op het blad zullen reageren.' Tim legt uit: 'We willen van het Lifestyle Magazine een soort 'gebruiksaanwijzing' maken voor onze winkels. Alle afdelin gen worden één voor één be licht. Omdat er aparte edities komen voor elke winkelketen, kunnen we in elke editie acht pagina's inruimen voor nieuws uit de regio. Ook komen er arti kelen over - je raad het - lifesty les van onze klanten en spelen we, net als AllerHande, in op de seizoenen.' In Amerika zijn cou pons erg populair bij de klant. Je knipt ze uit, neemt ze mee naar de winkel en krijgt zo kor ting op een bepaald product. 'We zullen zeker coupons voor huismerken in het Lifestyle Magazine opnemen.' AllerHande heeft binnen Ahold al eerder navolging gekregen. Het Tsjechische Mana startte vorig jaar het blad Menu. Menu telt 48 pagina's en verschijnt inmiddels zes keer per jaar, in een oplage van 350.000. Sinds augustus vorig jaar woont Saskia Vlaskamp met haar man Erik Plas, in Shanghai, China. Erik is director operations, Saskia wil vrijwilligerswerk gaan doen en Chinees leren. 'Maar misschien', zegt Saskia, 'ga ik wel op zoek naar een leuke baan; ik houd alle mogelijkheden open. De Rotterdammers Saskia en Erik hebben geen kin deren, wel een geadopteerd Chinees katertje. En ze zaten op de eerste rang toen Feijenoord in Shanghai speelde. Afgelopen donderdag na een bezoek van drie-en-een-halve week mijn ouders naar het vliegveld gebracht. Altijd weer moeilijk om afscheid te nemen, omdat we elkaar waarschijnlijk pas in maart volgend jaar weer zien. Al met al hebben we bijna vijf weken achtereen bezoek ge had. Heel erg leuk om te laten zien hoe je hier leeft en werkt, en de reacties van je familie daarop. Het blijkt dat je best kan vertellen hoe alles hier gaat en eruit ziet, maar niets is zo goed als het zelf ervaren: zelf horen, zien, ruiken, proeven en voelen. VUURDOOP Een van de flying consultants, een supermarktmanager van Al- bert Heijn die hier ruim drie maanden heeft gewerkt, vertrok op dezelfde vlucht als mijn ou ders. Ook daar weer afscheid van genomen, en snel, snel door naar de aankomsthal om een nieuwe flying consultant op te halen, die hier vier maanden zal verblijven om mee te werken aan het openen van nieuwe TOPS-en en het trainen van het personeel. Inmiddels heeft hij zijn vuurdoop al gehad, want sinds hij hier is zijn er alweer twee TOPS-en geopend, zodat het totaal aantal TOPS-en op dit moment acht is. Daarbij zijn er vier BILO winkels in Shanghai, en wordt er onvermoeibaar doorgewerkt aan het openen van nieuwe winkels. Het is op merkelijk hoe veel meer je van het werk van je man weet dan in Nederland. Dat was in het begin wel even wennen want privé en werk lopen hier veel meer door elkaar. Natuurlijk ook niet zo raar, want we wonen met het hele managementteam en hun families in hetzelfde ap partementengebouw; we heb ben dus Erik's collega's als bu ren. Natuurlijk zijn er nog andere Nederlanders in Shanghai, en daar hebben we ook contact mee. Zoals bijvoorbeeld het voetbalteam dat in de Shanghai International Football League speelt. De SIFL is een competitie speciaal voor de expats die hier wonen, dus in het weekend spelen Erik en collega Kees, ui teraard in een oranje shirt en oranje sokken, tegen de Italia nen, Engelsen en Duitsers. Altijd leuk voor ons 'nationaal gevoel'. Afgelopen weekend was de be kerfinale tussen de Lions, het Engelse team, en Oranje. Veel spanning en de eer van Oranje stond op het spel, want de Lions hadden de competitie al eens gewonnen en Oranje was toen tweede. Het was een zin derende wedstrijd, maar Oranje won, met 4-2. NEDERLAAG Uiteraard werd door heel voet- balminnend Shanghai uitgeke ken naar de wedstrijd die Feye- noord hier kwam spelen tegen Shanghai. Wat was het leuk om als Rotterdamse je 'eigen' team hier het veld op te zien komen en wat waren wij ervan over tuigd dat Feyenoord de Chine zen wel een poepje zou laten ruiken. Helaas was het hier op het moment van bezoek erg warm en vooral vochtig, dus de jongens hadden het zwaar, maar dat mag geen excuus zijn voor de nederlaag die ze heb ben geleden! Shanghai kreeg in een van de laatse minuten van de wedstrijd een penalty die ze er natuurlijk keihard inschopten (waar was je nou Ed?). Het sta dion stond op zijn kop, de Chi nezen juichten hun longen uit hun lijf en daar zaten wij op de tribune met onze Feyenoord- petjes op! Nu maar wachten tot Ajax ons een keer met een be zoek verblijdt, kijken of zij wel kunnen winnen! 'Menu' en het nieu we Amerikaanse blad 'Lifestyle Magazine' zijn geïnspireerd door AH's AllerHande

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 5