'Ik heb van mijn hobby mijn werk gemaakt' VAN T SCHAP 2 AAM wordt computerspecialist Je werk, je toekomst SLEUR BALLETJE TYPISCH GEVAL JOINT PROMOTIE ETOS NS 30,- voordeel NIEUWE NOTEN VERPAKKING AH twee voor de prijs van één HAPPY HARING AHOLD FLITSEN JUNI 1997 De overstap van AAM naar systeemanalist ging voor Aad den Blaauwen (36) veel sneller dan hij had ge dacht. 'Ik had wel ideeën, maar ik zag gewoon geen mogelijkheden. Tijdens de loopbaanoriëntatie-trai ning kreeg ik pas in de gaten hoeveel kennis van, en ervaring met computers ik eigenlijk heb. In mijn vrije tijd zat ik immers altijd aan die dingen te prutsen. Ik heb nu een baan die ik diep in mijn hart altijd al wilde hebben.' 'Ik knijp mezelf 's och tends nog weieens in mijn arm: is dit een droom of toch echt realiteit? Het lijkt me allemaal wel gewoon in de schoot geworpen... zo snel en goed als mijn loopbaanverande ring heeft plaatsgevonden. Dat had ik echt niet voor mogelijk gehouden, toen ik aan de oriën tatietraining begon.' Aad den Blaauwen heeft er twintig dienstjaren opzitten bij Albert Heijn. Ooit als vakantie hulp begonnen, groeide hij uit eindelijk door tot assistent-af delingsmanager op het Veer- plein in Vlaardingen. 'Mijn laatste beoordeling als AAM was niet al te best. Leidingge ven is gewoon niet mijn sterk ste kant. Ik voelde ook wel dat ik daar weg moest. Bovendien werd de functie opgeheven. Mijn werk was ook een sleur geworden. Maar wat kon ik? Ik had alleen maar detailhandels school gedaan.' Aad wil ook be nadrukken dat hij veel steun en oprechte interesse van zijn baas heeft gehad tijdens de heroriën tatie. 'De bedrijfsleider en zijn assistent hebben me nooit het gevoel gegeven van: jongen, het spijt ons, maar je moet weg. Mijn baas zei: 'Als je die loop baanoriëntatie-training gaat doen, betekent dat helemaal niet dat je bent afgeschreven. Je wordt juist geholpen om ver der te komen. Hij liet zien dat hij echt wilde dat ik op een goe de plek terecht zou komen.' 'Ik had wel ideeën over wat me aansprak. Ik hing altijd al een beetje de techneut uit. Knapte klussen op in de winkel en was thuis altijd met computers be zig. In de loopbaanoriëntatie- training werd er naar mijn ge voel een nieuwe wereld om me heen geschapen. Ik zag geen mogelijkheden en kon ze dus ook niet creëren - en daarbij werd ik nu dus juist geholpen. In mijn groep zaten ook twee vrouwelijke collega's van Oplei dingen. Ik zat met ze te brain stormen en ineens kwam het eruit...ik wilde de techniek in. Waarop zij spontaan aanboden om voor mij eens een balletje op te werpen. En toen ging het snel. De contacten werden ge legd, mijn stagebegeleider heeft ervoor gezorgd dat ik als sta giair bij automatisering als een 'vliegende keep' aan de slag kon: aanvankelijk tot 1 juni. Het ging zo goed dat ik in april al een vast contract kreeg aan geboden. En dat is uitzonder lijk, meestal worden automati- seringsklussen uitbesteed.' Binnenkort gaat Aad naar het nieuwe DC in Pijnacker. 'Pionie ren', noemt hij zijn nieuwe baan. 'Nu ben ik nog ad-hoc bezig. Straks kan ik echt heel breed en vooral ook dieper op mijn nieu we vak ingaan. Alles moet in Pijnacker nog worden opgestart en ik ben erbij, denk mee. Dit werk is voor mij zoveel dynami scher. De ontwikkelingen in de automatisering gaan erg snel en dat spreekt me aan. Ik vind me zelf, achteraf gezien, zo'n typisch geval dat ooit de verkeerde keu ze heeft gemaakt. Ben de Detail handelsschool gaan doen, omdat er geen technische scholen in de buurt waren. Ik heb eindelijk een baan die ik eigenlijk al heel lang had willen hebben.' Aad den Blaauwen (I) in zijn nieuwe werkomgeving: 'Ik knijp mijzelf 's ochtends nog weieens in mijn arm: is dit echt?' AH heeft een productsegment eigen merk kruidenierswaren in een nieuw jasje gestoken. Tien noten-artikelen, waaronder de sinds jaar en dag beken de AH-pinda's (gezouten en ongezou ten), de katjang pedis, zoete pinda's, edelnoten zoals cashew- en pistacheno ten én melanges worden in een blokbo- demzak aangeboden, in plaats van in het zogenaamde pillow pack. Volgens producent Marvelo biedt dat vele voor delen, waaronder een duidelijk verbe terde productpresentatie. De blokbo- demzak kan bijvoorbeeld, in tegenstel ling tot zijn voorganger, staan in het schap. De seal-sluiting zit bij de nieu we verpakking op een van de zijkan ten, waardoor de voor- en achterkant glad zijn. Dat geeft, naast een veel fraaiere uitstraling, de mogelijkheid om er een productomschrijving en an dere consumenteninformatie op te zet- Na de spraakmakende acties met gra tis bioscoopkaartjes, een gratis Hi-tele- foon en 50 procent korting op vliegtic kets van British Airways zet ETOS van 16 juni tot en met 12 juli een joint promotie op de rails met de Nederland se Spoorwegen. Een actie die ongetwij feld gaat lopen als een trein, omdat de klant bij aankoop van minimaal f 25,- een kortingsbon krijgt waarmee twee concept, onder de naam Happy Haring. 'Niet alleen de naam, ook de styling van de koelmeubels waar de haring verkocht gaat worden, de kleurige ver pakkingen én de schorten en caps wij ken af van de sfeer van een traditione le haringkraam', zegt categorymanager John Valster van AH. 'Het trendy ver kopen van de Hollandse Nieuwe in zo'n driehonderd supermarkten is ons doel. Dus introduceren we in week 23 AH Cocktail Maatjes. Voorverpakte stukjes verse haring (175 gram) in naturel-ma rinade met uitjes of een marinade van mosterd en dille. Lekker voor bij de borrel of als snack tussendoor. Het tra ditionele haring happen is bij jongeren niet zo bekend, vandaar dat de verpak kingen ook iets fast food-achtigs heb ben. ten. Het kijkvenster op de voorkant blijft gehandhaafd zodat de klant het product kan zien. Klanten hebben het recht, vindt AH, om te zien wat ze ko pen. De blokbodemzakken met noten staan vanaf week 20 in de AH-super- markten, in week 26 volgt de officiële introductie met een opvallende dis play-actie. NS-Zomertoer: personen voor de prijs van één (f 89,-) op Zomertoer kunnen. 'Met zijn twee tjes drie dagen lang kris kras treinen door Nederland voor nog geen vijftien gulden per persoon per dag1, legt ETOS' communicatiemanager Mau reen Beerepoot uit. Voorwaarde is dat je dat doet in een aaneengesloten pe riode van tien dagen. Verder mag je zelf weten waar je naartoe gaat; winke len in Maastricht, naar je familie in Groningen, naar het Zandvoortse strand of een dagje naar het pretpark bijvoorbeeld.' Uit de enorme belang stelling voor de voorgaande acties blijkt dat klanten joint promoties enorm waarderen. 'Maar', zegt Beere poot, 'we moeten de klant er niet mee overstelpen. Een paar unieke, verras sende momenten in het jaar maakt ons tot een drogisterijketen met sympa thieke extra's voor zijn klanten. We zoeken daarvoor naar partners met Het haringseizoen is weer van start ge gaan en dat zullen we weten ook. AH komt met een compleet nieuw haring aanbiedingen waar onze klan ten écht iets aan hebben. ETOS en de bedrijven waar mee we samenwerken plukken er natuurlijk zelf óók de vruchten van. De omzetten stijgen, de aandacht is groot.' De kortingsbon kan tot 27 ju li 1997 ingeleverd worden aan het NS-loket, samen met het aanvraagformulier uit de NS-Zomertoer-folder. Die folder kan afgehaald worden bij zowel het NS-loket als bij de ETOS-winkels.

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 2