'Kansen hangen aan het prikbord, die moet je grijpen' VAN T SCHAP - 2 Lia Weijers (AH 1015, Nijmegen) over haar drogistenopleiding: ALLES AAN DE KANT Je werk, je toekomst GEEN CAISSIÈRE JASJE WHISKY VOORVADER AH FOTO ROLLETJES ETOS' HUID- VERZORGINGS PRODUCTEN AHOLD FLITSEN MEI 1997 Lia Weijers: als AH-drogist straks niet in een caissièrejas achter de counter Ik vind dat je jezelf moet blijven ontwik kelen en ontplooien. In 1995 al hoorde ik van deze opleiding. Ik was toen een jaar of vier caissière bij AH en dacht: dat is iets voor mij, die opleiding moet ik volgen. Dus ben ik naai' mijn toenmalige baas gestapt. Die was enthou siast en heeft me aangemoe digd. Ik was intussen min of meer de rechterhand van de af delingsmanager Kassa, maar vond dat ik meer in mijn mars had. Het prikbord hangt vol met functies en opleidingen, dus kansen genoeg. Die moet je grijpen.' Vorig jaar april ging Lia's oplei ding van start. Een zogenaam de 'in company cursus', met al leen AH-ers. 'Bakkers, caissiè res, slagers, mensen van aller lei pluimage', vertelt ze. 'En omdat we straks allemaal op dezelfde functie en plek gaan werken voor hetzelfde bedrijf, is het extra leuk om ervaringen uit te wisselen en vooruit te kij ken. Over het schriftelijk exa men heb ik wel een goed gevoel, de uitslag zie ik met vertrou wen tegemoet. Het is een zeer intensieve opleiding. Persoon lijk vind ik de stof niet heel moeilijk, maar je moet in korte tijd enorm veel kennis opdoen. Over de meest uiteenlopende zaken, je bouwt een brede pro ductkennis op. Niet alleen op het gebied van medicijnen, ik verkoop straks ook voedings supplementen, slankproducten, baby-artikelen, bestrijdings middelen, vlekoplossers en cos metica. Scheikunde is belang rijk, kennis van bepaalde stof fen, bijwerkingen en ook ver kooptechnieken en advisering. Een dag per week zitten we in de Idas, daarnaast moet je toch rekenen op zo'n 15 a 20 uur huiswerk per week en een sta ge. Het is een jaar lang kei hard knokken, alles moet aan de kant. Op mijn werk bijvoor beeld. Vrije dagen om te stude ren? Het was allemaal geen probleem. De steun die ik van man en kinderen krijg is ook van groot belang, ze nemen thuis ontzettend veel over. Soms denk ik weieens: bijna al les moet ervoor wijken, 't wordt tijd dat het stopt. Maar als ik straks mijn diploma heb en een andere functie, zeg ik toch: het was de moeite waard.' Volgens Lia staan een betrouw bare uitstraling en een goed ad vies in haar nieuwe job cen traal. 'Het juiste middel bij de kwaal zoeken, rekening houden met iemands persoonlijke situ atie en niet te vergeten mogelij ke bijwerkingen. Als je het goed doet, komen ze bij je terug. En dat is voor een supermarkt ex tra belangrijk om te beseffen. Mensen denken in eerste in stantie toch: moet ik mijn medi cijnen nu bij de supermarkt ko pen? Vandaar dat een aparte plek in de winkel het goed doet. Dat is bovendien wettelijk ver plicht, je mag medicijnen niet zomaar tussen het gewone as sortiment zetten. Ook aange paste kleding wekt vertrouwen. AH-drogisten moeten niet in een caissièrejas achter de coun ter gaan staan. Klanten zouden - ten onrechte - het idee krijgen dat er even iemand achter de kassa vandaan is getrokken om drogistenartikelen te kopen. En zo ligt het niet.' Zo'n 120 AH-medewerkers hebben het schriftelijk exa men van de drogistenopleiding achter de rug. Na een jaar zwoegen en zweten wachten zij op de uitslag én het mondeling examen dat een dezer dagen zal wor den afgenomen. Spannende tijden dus voor de AH- drogisten in spé, waaronder caissière II Lia Weijers (39) uit Nijmegen. Als ze slaagt, verkoopt ze straks van achter 'haar' drogistencounter onder andere me dicijnen, voedingssuplementen en cosmeticaproduc- ten en geeft ze klanten gedegen advies. zijn de foto's bij AH te laten ontwikke len.' De lay out van zowel de rolletjes, de informatieborden bij de counter en de opdrachtzak springen inderdaad in het oog. 'We hebben gekozen voor een vrolijke, warme en zonnige uitstraling met diepe kleuren, omdat foto's leuk en waardevol zijn', aldus Rij ke. 'Ter introductie krijgt elk fili aal een rolletje om vol te schieten bij de eigen counter, met uiteraard ook de medewerkers erop. Ze wor den gratis ontwikkeld waarna we de leukste zullen belonen met een bijzondere prijs.' Te Bheag (spreek uit: Tsjé Veek) is de nieuwe aanwinst in Gall Gall's groeiende whisky-assortiment. De bij zondere smaak dankt deze whisky aan een ambachtelijk distilleerproces, dat het met name mogelijk maakt het ge bruikelijke filteren achterwe ge te laten. "Hierdoor blijven residuen in de whisky achter die je normaal gesproken niet in whisky aantreft, maar die juist voor een volle- ig was 1 re smaalt zorgen met meer karakter', legt Aijen Mulder, Gall Gall product- group manager Gedistilleerd, uit. 'Min stens zo bijzonder is het historische verhaal over het Schotse eiland Sky, waar Te Bheag geproduceerd wordt. Begin deze eeuw kwam daar een mas sale leegloop op gang, als gevolg van de slechte economische vooruitzichten en de stijgende werkeloosheid. De meeste eilandbewoners zochten hun heil op het Engelse 'vasteland'. Jaren later was het een Engelse bankier die de ou de glorie van Sky trachtte te her stellen. Hij wakkerde de voorma lige economische activiteiten aan en stimuleerde de voor het ei land kenmerkende ambachten, waarvan 'whisky distillery' er een was. De economie leefde op, er was weer werk, de mensen keerden terug en bovendien trokken de oude ambachten en de herboren folklore steeds meer toeristen.' In middels is Sky een popu lair vakantieoord, draaien de distilleerders weer op volle toeren en lijkt het spreekwoord 'the sky is the limit' meer dan ooit van toepassing op dit bijzonde re eiland. Gall Gall doet er zijn voordeel mee. De grootste slijter van Neder land heeft het exclusieve verkooprecht voor ons land en zet Te Bheag volop 'in the picture' voor vaderdag. De prijs: f34,95. Het hoogseizoen op foto- en filmgebied is van start gegaan en AH haakt daar flitsend op in. Vanaf week 22 verkopen de 525 supermarkten met een AH foto service eigen merk fotorolletjes. Ze zijn verkrijgbaar in verschillende soorten: AH 100 ASA (24 foto's voor f 3,99 en 36 foto's voor f 4,99) en AH 200 ASA (24 foto's voor f 5,99 en 36 foto's voor f 6,99). 'Dat is enkele guldens goedko per dan de A-merken die we al gerui me tijd verkopen', zegt categoryma- nager Annemieke Rijke. 'De fotoservice loopt uitstekend, er worden jaarlijks zo'n 1,5 miljoen rolletjes ontwikkeld. Door eigen merk rolletjes te voeren gaan we de verkoop van rolletjes en de fotoservice verder uitbouwen. De scherpe prijzen en de uitstekende kwa liteit zijn belangrijk, maar het is ook gebleken dat men het eigen merk rolle tje van de ene winkelketen niet snel laat ontwikkelen bij de andere keten. De fotoservice en de rolletjes krijgen dezelfde uitstraling. Wie straks een AH-rolletje koopt, zal eerder geneigd Wist je dat onze huid het grootste or gaan van ons lichaam is? Dat het bij volwassenen een gemiddelde opper vlakte van twee vierkante meter heeft? Bijna zeventig procent ervan uit water bestaat? En uit naar schatting 150 mil jard cellen? Dat we daar iedere dag 4 van kwijtraken? En dat, wanneer je je huid niet reinigt, het ongeveer 25 dagen duurt voordat het vuil via het afschilferen van de opperhuid ver dwijnt? Het geeft aan hoe belangrijk goede huidverzorging en -reiniging is. ETOS breidt zijn eigen merk assorti ment huidverzorgingsproducten daar om uit; sinds enkele weken liggen er flink wat nieuwe producten in het schap. Neem nu de ETOS Body Care fijn, onder andere bestaande uit een in tensief verzorgende body milk die de droge huid weer lekker soepel maakt en een hydraterende body lotion voor de normale huid. Beide producten be vatten verzorgende olie en vitamine E tegen rimpels. Voor het beschermen en voeden van de gezichtshuid is er ETOS Soft Cream. Naast de Body Care lijn (prijzen vanaf f 2,99) introduceert ETOS bovendien vijf hoogwaardige huidverzorgende producten onder de naam Special Skin Care (prijzen vanaf f 5,95). Hydro Complex is een crème die de juiste vochtbalans in de huid le vert, Oogcontour Complex zorgt voor versteviging van de gevoelige huid rondom de ogen. Voor het verwijderen van dode huidcellen en het stimuleren van de aanmaak van nieuwe is er Fruitzuur Complex. Ook nieuw zijn ETOS' eigen merk make up Remover Pads. Verkrijgbaar in vier varianten vanaf f 2,99. Daarmee verdwijnt make up in een handomdraai en krijgt de kwetsbare huid rond de ogen een extra verzorgende behandeling.

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 2