Gal Gall voor feesten en partijen Opening TOPS-winkels in Shanghai Ahold cadeaubon in vier coupures JAARVERSLAG AHOLD IS UIT 3 Slijter start nieuwe activiteit Slecht,nieuws over vlees Earth Day wereldwijd LICHTORGEL SNELLE LEVERING Ongelofelijk veel is te huur: van klapstoelen tot porselein ZWART 'WET MARKET' AHOLD FLITSEN APRIL 1997 VEEL SLECHT NIEUWS over vlees, de laatste tijd. Var kenspest. BSE. Allemaal ge beurtenissen, die blijven han gen in het geheugen van onze klanten. Je zou dus denken dat het met de vleesverkopen in onze winkels hard achter uit zou gaan. Maar dat is -tot dusver- niet zo. Onze klanten kiezen nog steeds elke dag met zorg hun vlees uit. Dat duidt niet alleen op een kwes tie van smaak, maar ook op het vertrouwen dat de klan ten in onze AH-winkels heb ben. Als je daar je hamlapje of karbonade koopt, zit het goed. Die grondgedachte leeft bij miljoenen klanten. Dat be tekent dat ze een groot ver trouwen hebben. In onze se lectie van leveranciers, con trole, kwaliteitsbewaking, verwerking, informatie en presentatie. We hebben deze maand ook opnieuw laten merken dat we onze klanten van elk risico willen uitslui ten, bijvoorbeeld door snel en correct een wijn uit het Gall Gall-assortiment te nemen en de klanten daarover tijdig en duidelijk te informeren. Die aanpak, mits consequent en jarenlang volgehouden, loont. De klant geeft ons er iets voor terug dat onbetaal baar is: zijn vertrouwen. OP 22 APRIL vieren we we reldwijd Earth Day. Maar heeft zo'n Dag van de Aarde eigenlijk wel zinOp 23 april gaat het leven immers weer gewoon door. Maar Earth Day herinnert ons er even aan dat we niet buiten de na tuurlijke hulpbronnen als water, lucht en energie kun nen, en dat het beslist nodig is hiermee verstandig om te gaan; in de winkel, thuis of waar dan ook ter wereld. Miljoenen mensen, verdeeld over vier continenten, bezoe ken dagelijks onze winkels om hun levensmiddelen en andere boodschappen te ko pen. Daar start hun con sumptie. Op het schap liggen tienduizenden producten, die we dankzij de natuurlijke hulpbronnen kunnen aanbie den. Dus mogen we als win kelbedrijf best eens per jaar aandacht vragen voor het be houd van de aarde. Hoofdredactie Op 7 april! bs Gall Gall met een nieuwe activiteit gestart: de feestverhuurder; verhuur van feestarti kelen voor bedrijfs- en particuliere feesten. Volgens Joop Rietveld van Gail h Gal! vult deze opzet een gat in de markt. 'Door de combinatie van drankver koop en feestverhuur kunnen we extra omzet gene reren. En onze service naar de klant verhogen.' Met Pasen maakten veel Ahold-mede- werkers kennis met de nieuwe Ahold- Ella Vlug van Ahold Corporate Design beoordeelt de proeven van het jaar verslag bij drukkerij Van Soest Vanaf 18 april is het jaarverslag 1996 van Ahold beschik baar voor geïnteresseerden. De omslag toont een enorme roodwangige appel. 'Omdat', schrijft de Raad van Be stuur aan de aandeelhouders, 'klanten in onze meer dan 3000 winkels op vier continenten, ieder moment van de dag altijd uit een ruime keuze precies die appelen kun nen kopen die ze willen.' De appel om in te bijten is door het hele jaarverslag heen een symbool voor tienduizenden an dere producten die de consu ment, waar ook ter wereld, bij ons kan kopen. Ahold is hiertoe in staat, schrijft de RvB, omdat managementteams en mede werkers over een enorme hoe veelheid kennis en ervaring be schikken, die we gebruiken om in bestaande en nieuwe mark ten de consument aan ons te binden. Wil je precies lezen hoe Ahold in de markt staat en hoe de nabije toekomst er voor ons bedrijf uitziet? In het meinum mer van Flitsen besteden we er aandacht aan op de middenpa gina's. Het jaarverslag zal een jaar lang als visitekaartje van Ahold dienen. De provincie Noord-Holland in clusief Almere is omgedoopt tot proefgebied voor één jaar. In to taal 76 filialen en elf franchi sers doen mee aan het project. Joop Rietveld: 'Het idee is ont staan bij één van onze franchi sers, die deze service al een tijdje aanbood in samenwerking met een extern feestverhuurbe- drijf. Hij zag zijn omzet alleen maar toenemen.' Links: presentatie van het concept aan de Gall Gall-ers door Joop Rietveld. Boven: voldoende voorraad voor heel wat feestjes Marjon Helders van De Tuinen met de nieuwe cadeaubon cadeaubon. Alleen de coupure van f 20,- was toen gereed. Eind april volgen de bonnen met de waarden f 5,-, f 10,- en f25,-. De bon heeft een andere kleur gekregen en is nu stemmig blauw met het kroontje in goud. Behalve een verbetering in uiterlijk, is de bon er ook functioneel op vooruit gegaan. Een eventuele vervalser heeft aan de bon een har de dobber. De laatste ontwikkelingen op het gebied van beveiliging zijn bij het ontwerp meegenomen. Wie bij de kassa een bon ont vangt, scheurt het controlestrookje af. Daar mee wordt de bon ongeldig. Twee reacties: Karin Froma, caissière AH 1231 Groningen: T)eze bon valt veel meer op. Nu lijkt het meer op een cadeautje. De handling aan de kassa is wel even wennen; je moet hoed opletten dat je het strookje eraf scheurt.' Yvonne Cremers, eerste verkoopster ETOS 7351 in Venlo: 'Mooi, deze bon; een hele verbetering. Valt ook goed op, naast de andere bonnen. Deze is lekker kleurig. Met de oude bon moest je bij voorbeeld opletten dat je het filiaalnummer achterop schreef. Het strookje is handiger.' Drank en feest liggen - als het goed is - altijd in eikaars ver lengde. Dus waarom bij de drankbestelling ook geen pak ket tafels, stoelen, een muziek je, wat parasols en barbecues afleveren? De nieuwe full-co lour brochure laat zien dat er ongelooflijk veel te huur is. Van klapstoe- len tot porse lein. Abraham- en Sarahpop- pen voor in de tuin, podia, bel- lenblaasmachi- nes, lichtorgels, serviesgoed, bloemdecoraties. Wie een grote tent in zijn riante achtertuin wil, krijgt de mannen erbij gele verd die hem opzetten. Joop Rietveld: We werken niet met minimumbestellingen, maar het moet wel gecombi neerd worden met een drankbe stelling. We praten dan natuur lijk niet over een kratje bier en twee stoelen. Nee, echt een feest. We moeten het met ge zond verstand benaderen na tuurlijk.' Voor vragen uit de winkel is een speciale contact persoon aangesteld, die altijd voor de Gall Gall-medewer- kers bereikbaar is en de filialen ook bezoekt. Je weet nou een maal niet altijd precies welke borden bij wel ke soort diner horen, of hoe veel borden er nodig zijn voor een koud buffet. Heeft de klant een order ge plaatst, dan wordt de drankbestelling door gebeld naar filiaal 7012 in Zaandam, dat gaat fungeren als een soort distributiecentrum. De order voor de feestartikelen worden apart besteld bij het verhuurbedrijf. Joop Rietveld: 'De medewerkers van dit ver huurbedrijf leveren dan vervol gens zowel de drank als de goe deren af bij de klant. Een dag na het feest halen ze ook alles weer op. De drankretouren gaan terug naar de distributie, de attributen naar het verhuur bedrijf.' uitverkocht en staan leveran- Vervolg pagina 1 Bij het krieken van de dag, als de grijze mist van bouwstof en autogas alweer over Shanghai (17 miljoen inwoners) hangt, zwaaien de winkeldeuren open. Vrijwel direct staat de nieuwe, in rood en geel uitgevoerde TOPS zwart van de mensen: je kunt over de hoofden lopen. En de klanten zijn er als de kippen bij: bijna allemaal rennen ze naar die ene afdeling met verse vis en kip. Geen houden aan. Grif gaat het gevogeltje over de toonbank. Om 10.00 uur, ter wijl de winkel nog twaalf ope ningsuren te gaan heeft, zijn de 700 kippen verdwenen als sneeuw voor de zon. Tijdig de leverancier gebeld. 'Doe nog even 1000 kippen!' Om 15.00 uur is ook de nieuwe voorraad (kippe)handen. Morgen dan maar weer. In oktober vorig jaar ging Ahold met een Chinese partner van start in Shanghai. De partner bracht vijftien winkels in, die nu eerst worden omgebouwd naar TOPS, de 'one-stop-shop- ping* supermarkt-formule van Ahold voor Azië. De eerste TOPS ging in januari open. Op 20 maart volgden nummer twee en drie. Op 18 april nummer vier. Voor AH-begrippen is dat niet zo snel, maar in een Chine se stad waar je alles van de grond af aan moet uitvinden en opbouwen, is het een forse pres tatie. De TOPS-supermarkten zijn circa 700 tot 1000 m2 groot en bieden ongeveer 5000 pro ducten. Voor China is vooral de winkelformule uniek: alles on der een dak. Traditioneel koopt de Chinese vrouw dat op de open markt langs de weg, de zo genaamde 'wet market'. Maar nu in steeds meer Chinese ge zinnen vader en moeder lange werkdagen buitenshuis maken en de koopkracht stijgt, willen ze snel, schoon, gemakkelijk en goedkoop hun boodschappen doen. Ahold speelt daar met de TOPS formule op in. Niet alleen in China, maar ook in Thai land, Maleisie, Singapore en In donesië.

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 3