'De training deed me beseffen hoeveel kwaliteiten ik heb' VAN 'T SCHAP 'Ik deed er alles aan om op de receptie terecht te komen. En het is me gelukt.' Door Luhulima, na 21 jaar AH: MOEDERDAG HIJ JAMIN (EN ETOS) SIR ALBERT'S GARDEN HULPVRAGEN WERELDCADEAU BU WERELDGEUR BmVish'airways' Je werk, je toekomst Je moet hulp durven vragen en dan zie je ook hoe iedereen je probeert te helpen. Vooral mijn collega's kwamen met creatieve oplossingen aan. Eén daarvan heb ik ook kunnen uitwerken. T««,l|rC| f Toen er voor mij geen passende I WIJrtLj baan in het vooruitzicht bleek te zijn, heb ik tegen mijn baas gezegd: laat mij als een vliegen de keep de lege plekken in het bedrijf opvullen. Nou, dat was pje. Dat was een groot voor deel.' het hoor! Ik heb het drie jaar gedaan en met heel veel plezier. Ik zwierf door het hele gebouw en verkocht mezelf gewoon: ik ben hier hoor, als jullie me no dig hebben. Ik kende de organi satie inmiddels op mijn duim- Uiteindelijk is Door Luhulima toch weer op een plek terecht gekomen, die ze al langer am bieerde: bij de receptie van het hoofdkantoor. 'Vooral dankzij de loopbaan-oriëntatietraining. Toen ik er aan begon was ik best huiverig. Tja, je hebt al zo veel meegemaakt en wat zal dit nu weer zijn. Maar de training deed me beseffen hoeveel kwali teiten ik heb. Ik kan gewoon veel. Ik ben ook heel anders gaan werken. Veel rustiger, veel twijfels zijn weggenomen. De training was een bevesti ging van wat ik ergens al wist, maar niet zo goed kon benoe men. Ik wilde naar de receptie en heb toen tegen mezelf ge zegd: ik ga er alles aan doen om daar te komen. Het is me ge lukt.' AHOLD FLITSEN APRIL 1997 Door Luhulima werkt al 2 decennia bij Albert Heijn. Er is waarschijnlijk geen afdeling te noemen, waar ze in al die jaren niet gewerkt heeft. Na vele om zwervingen en diverse reorganisaties te hebben meegemaakt, zit ze nu op haar plek. Als receptioniste op het nieuwe hoofdkantoor. Of de Nederlandse moeders ook dit jaar weer flink verwend zullen worden op Moederdag (11 mei)? Aan Jamin zal het niet liggen. Sterker nog: jaarlijks bewijst Jamin dat ook de liefde van moeder door de maag gaat. Fijnproe vers onder hen die bovendien van am bachtelijkheid en Oud Hollandsche sfeer houden, vallen voor een chocola- dehart gevuld met overheerlijke truf fels. Om maar te zwijgen van de luxe bitterkoekjestulband op een prachtig plateau van aardewerk. Air Miles- spaarders die voor hun moeder 400 gram luxe chocoladetabletten van Cote d'Or koopt, krijgen er vijf extra Bonus Miles bij. Bovendien liggen er maar liefst 50.000 stukjes chocolade in de winkels te wachten op de toonbank, zo dat de kopers vooraf kunnen proeven waarmee ze moeder gaan verrassen. En last but not least: Jamin en ETOS slaan speciaal voor Moederdag de han den ineen en voeren een opvallende "joint promotion'. Bij 400 gram Merci- chocolade krijgt elke Jamin-klant een Beauty Cheque ter waarde van vijf gulden, te besteden bij ETOS! Onder die naam zullen vanaf 1 mei de bloemen- en plantenafdelingen van Albert Heijn flink veranderen. De uit straling is dan fris en stijlvol, het assor timent zeer gevarieerd en uitgebreid. Van een fleurige bos bloemen (vanaf f 2,95) tot een luxe boeket of een bijzon dere plant, AH heeft het straks in huis. Uiteraard zal het aanbod per winkel verschillen omdat de vloeroppervlakte niet overal hetzelfde is. Sir Albert's Garden volgt de seizoenen op de voet, waardoor er regelmatig verrassingen in het assortiment te vinden zijn. Naast plantenarrangementen en twee opval lende aanbiedingen per week verdienen ook de handgebonden boeketten specia le aandacht. Een lust voor het oog en compleet verpakt met papier en lint, dus kant en klaar om cadeau te doen. Kwaliteit en versheid staan bij AH voorop. De bloemen en planten worden elke dag vers aangevoerd, rechtstreeks van de kwekers. Die werken volgens de meest recente milieunormen en zorgen ervoor dat de tijd tussen oogst en aan koop zo kort mogelijk is. Bij iedere plant krijgt de klant een steker met in formatie en verzorgingstips en wie een bos bloemen of een plant koopt, krijgt er gratis een zakje voeding bij. Boven dien geeft AH een 'zeven dagen vaasga rantie' op alle bloemen. Bij elke fleurige of groene aankoop zit een spaarzegel, waarmee originele cadeaus gespaard kunnen worden. De waarde per zegel is telkens weer een verrassing, 'Ik ben bij Albert Heijn begon nen als datatypiste. Maar het was altijd mijn grote wens om, óf secretaresse te worden, óf receptioniste. Helaas ging dat wat minder voorspoedig. Ik heb maar even in deze functies mo gen werken. In de jaren '80 ge beurde er veel binnen de auto matisering. Ik moest regelma tig van baan veranderen als ge volg van reorganisaties. En dan kom je op een gegeven moment voor een dilemma te staan. Wat nu? Wat kan ik en wat wil ik ei genlijk?' Loopbaanoriëntatie bestond tien jaar geleden nog niet. Door moest op eigen kracht zien te bewerkstelligen dat ze een dui delijk inzicht kreeg in haai- po sitie en haar 'kunnen'. En waar kon ze hulp vragen? Ze schakel de iedereen in, want zo is Door wel. Haar chef, Personeelsza ken, de OR en al haar collega's. 'Ja, ik heb aan iedereen om on dersteuning gevraagd: mensen help me, want ik weet ook niet meer welke kant ik nu op moet. omdat het om zo genaamde krasze- gels gaat. Ter in troductie van Sir Albert's Garden krijgt elke AH- klant die in de maand mei voor f 10,- aan bloe men en plan ten besteedt een terracotta potje met aarde én een zakje kruidenzaad ca deau! Werelds! Van week 14 tot en met week 24 heeft ETOS in samenwerking met British Airways een fantastisch aan bod. Bij aankoop van een ETOS we- reldgeur krijgt de klant een vliegbon waarmee je maar liefst vijftig procent korting krijgt op vliegtickets naar vijf tig wereldsteden! 'Zo'n actie is nog nooit vertoond' zegt Mam-een Beerepoot, Communicatie Ma nager ETOS. 'Klan ten kunnen met hun bon naar ieder wille keurig reisbureau in Nederland stappen. Boek je daar een reis naar één van de zo genaamde actieste den dan krijg je een vliegticket voor de helft van de prijs.' De aanbieding geldt voor de normale lijnvluchten van Bri tish Airways met de gangbare verkoop prijzen en in alle gevallen betreft het retourvluchten. Chartervluchten en last minutes zijn uitgesloten van de ac tie. Boekingen kunnen gemaakt wor den tot 14 juli 1997 en er kan gereisd worden van 1 september 1997 tot uiter lijk 31 maart 1998. In de ETOS actie atlas staan naast diverse Europese ste den ook bestemmingen in Noord- en Zuid Amerika, Afrika, het Caraïbisch Gebied én het Verre Oosten. 'Klanten kunnen via deze ETOS-actie reizen maken naai- bestemmingen die ze an ders nooit zouden aandoen', zegt Bee repoot. 'Per vliegbon kunnen twee per sonen voor de helft van de prijs reizen en alle ETOS wereldgeuren doen mee.' Wie vliegangst heeft kan de bon bij ETOS laten inpakken om 'm aan ie mand anders cadeau te doen. Door Luhulima, receptioniste bij het hoofdkantoor van AH: 'Ik kan gewoon veel'

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 2