'Prachtige krulletjes als cadeauversiering' VAN 'T SCHAP Voormalig chef-slager AH John Odijk werd filiaalmanager hij Jamin ANDERE CULTUUR MEER MOGELIJK DAN JE DENKT AH-EITJES ETOS' PAAS-ASSORTI PAASCAKE BU JAMIN AHOLD FLITSEN MAART 'AI Toen bekend werd dat zijn baan als afdelingsmanager Slagerij bij AH-filiaal 1225 (Schiedam) zou komen te vervallen, en dat hij bovendien niet in aanmerking zou komen voor de functie van verkoopmanager, sloeg de schrik hem om het hart. 'Maar bij de pakken neerzitten, da's niks voor mij', vertelt john Odijk. Dus volgde hij een mobiliteitstraining bij AH, keek om zich heen binnen Ahold en pakte een prachtige kans. Sinds december vorig jaar runt hij een jamin-filiaal in Barendrecht en heeft het weer reuze naar zijn zin. 'Vijf afdelingsmana gers moesten plaats maken voor twee ver koopmanagers en voor die nieu we functie was ik niet geschikt, dus raakte ik in een behoorlijke dip', zegt John, terugkijkend op de situatie waarin hij een jaar geleden verkeerde. 'Je moet dan zorgen dat je niet in een nega tieve spiraal terechtkomt, maar ja, als je én slager in hart en nieren bent én het gevoel hebt bijna dertig jaar met AH ge trouwd te zijn, wat moetje dan? Gelukkig kwam mijn super marktmanager met het voorstel om een mobiliteitstraining te volgen. Daar kijk je eens kri tisch naar jezelf: naar je sterke en zwakke punten. Mijn baas wees me op de vacatures bij Ja- min. Ze zochten filiaalmanagers Je werk, je toekomst en na een gesprek met de regio manager van Jamin werd ik be hoorlijk enthousiast. Een zaak leiden en tegelijkertijd tussen de medewerkers staan, mee doen in de dagelijkse winkel praktijk, dat is me op het lijf geschreven. Uiteindelijk werd ik aangenomen. Zo zie je maar, als je flexibel bent, kun je zelfs de stap van varkenspoot naar bokkenpoot maken!' Voordat John als filiaalma nager in het diepe werd ge gooid, deed hij in één maand stages bij vier verschillende Ja- min-filialen. 'Je kunt wel een maand lang in één winkel gaan staan, maar dan krijg je een eenzijdige kijk op de zaak', legt hij uit, 'Nu kon ik de krenten uit de pap halen: dat neem ik van die winkel over, en dat doe ik zoals ze het daar organise ren. Eind december 1996 ben ik begonnen in mijn eigen filiaal in Barendrecht en het bevalt me uitstekend. Ik heb vooraf weieens gedacht: straks sta ik daar de hele dag winkeltegel tjes te tellen, Jamin-winkels zijn tenslotte een stuk kleiner dan de gemiddelde AH-super- markt. Maar ik verveel me geen moment, ik kom tijd te kort. Het leuke is dat je van het runnen van een afdeling over stapt op de verantwoordelijk heid voor een complete winkel. Personeelsbeleid, omzet en winst, winkelbeeld, je moet overal aan denken. Je komt in een andere cultuur terecht, met andere producten, andere prij zen. Na vier maanden ken ik ze bijna allemaal uit m'n hoofd. Als je bij de kassa staat, gaan al die snoeperijen door je han den en raak je ongemerkt thuis in je assortiment. Met klanten omgaan? Dat deed ik in de AH- slagerij ook al, dat werkt in mijn voordeel. Maar laten we mijn medewerkers niet verge- John Odijk: 'Moeiteloos van varkenspoot naar bokkenpoot' ten. Die werkten hier al langer en hebben me snel wegwijs ge maakt in de wereld van Jamin. Maar het allerbelangrijkste is het plezier in mijn werk. Nu zou ik voor geen goud terug wil len!' Aan collega's die ook op het punt staan zich te heroriënte ren geeft John het volgende ad vies. 'Zie de situatie waarin je verkeert niet als iets negatiefs, hoe moeilijk het soms is af scheid te moeten nemen van je bestaande job. Grijp de uitda ging aan en kijk om je heen. Ik zelf had nooit gedacht dat mijn toekomst buiten mijn eigen werkmaatschappij zou liggen. Probeer een nieuwe job uit in de praktijk, dat is het beste. En praat met collega's, wissel erva ringen uit. Een tijdje terug bel de er een manager Vers van AH op die zich ook aan het her oriënteren was. We hebben twee uur gepraat en ik heb hem uitgenodigd in mijn winkel om hem een idee te geven van mijn werk. Zijn interesse werd daar mee gewekt. Sterker nog, in week dertien begint ook hij als' filiaalmanager bij Jamin!' Eitjes, eitjes en nog eens eitjes. Al bijna twee maanden staan AH's schappen en speciale displays ermee vol. 'En reken maar dat ze vanaf het moment dat ze in de winkel staan goed verkopen', zegt logistiek manager Chris Appelman. 'Het schaaltje met paaseitjes heeft de afgelopen weken in veel huizen op de salontafel gestaan en werd steeds weer bijgevuld. De laatste twee weken voor Pasen loopt het natuurlijk storm, dan een eeuwenoud recept gebakken. De buitenkant wordt bestreken met amandelglazuur en bedekt met aman delen en suikerkorrels. 'De zachte, naar vanille neigende smaak is ver rukkelijk', zegt productgroup manager Liesbeth van den Berkmortel van Ja min. 'Ook de combinatie met boter, ad vocaat of slagroom is zeker de moeite waard.' Kortom: een cake die thuis hoort op het paasontbijt van fijnproe vers. 'Het exclusieve blik waarin de Colomba verpakt zit, zal vele klanten naar de Jamin-winkels lokken', voor spelt Van den Berkmortel. 'Het nostal gische, romantische sfeertje valt onge twijfeld in de smaak met Pasen. Je kunt bovendien kiezen uit twee kleu ren.' Een Colomba cake met blik kost f27,50. Libelle-lezeressen zijn goedko per uit, want wie met de in week 11 gepubliceerde actiebon en een abon nee-pas naar Jamin komt, krijgt maar liefst f 6,- korting en betaalt slechts f21,50. slaat Nederland massaal in.' De nieuwe smaken in het Delicata-assortiment zijn dit jaar cacaomousse, caramel, crunch melk en diverse pra liné-varianten. Een zakje met 250 gram kost f 3,99, wie kiest voor een assorti-zak van 500 gram betaald f7,49. 'Chocola de-eitjes blijven veruit favoriet met Pasen', zegt Appelman. T)it jaar verkopen we naar schatting 80 miljoen eitjes. Maar we hebben natuurlijk ook luxe, grotere eieren, cho colade-paashaasjes en -kip pen voor de kinderen en zelfs een vogelhuisje met eitjes. De po pulariteit van Pasen neemt flink toe en wint terrein ten opzichte van bijvoorbeeld Kerstmis.' In AllerHande en landelijke ad vertenties zal AH veel aandacht besteden aan het uitgebreide assorti ment zoete lekkernijen. Het overstijgen van de omzet van vorig jaar wordt vast een eitje! In de winkels van ETOS gaan Pasen en het vooijaar hand in hand. De kleu ren zijn groen en geel, de Paas- en voorjaarsartikelen niet te tellen! Op vallend zijn de paasbeesten, zoals de paashaas zelf en zijn vrouw (per stuk f 9,99), zijn neef en nicht (paaskonij- nen, per stuk f 4,99) en nog veel meer verre familie om te knuffelen. En al is het buiten nog wat fris, binnen maakt ETOS er een warm vooijaar van met een bosje houten tulpen (f 0,49 per tulp), geurkaarsen (f 0,99), mooie em mertjes (vanaf f 1,99) en gezellige loop lampen (vanaf f 4,99). 'In de winkels hebben we met deze producten een in tieme, frisse vooijaarssfeer gecreëerd', vertelt productgroup manager 'fun' Willem Marcelissen. 'In ons nieuwste ETOS-magazine staan nog veel meer leuke, kleine paascadeautjes en geven we flinke korting op zogenaamde lente- geen vieze vingers wil krijgen kan in onze win kels een handig eier- verfmolentje kopen voor maar f 1,49. Je ziet, we hebben aan alles gedacht. Da's ETOS op z'n paasbest!' Na het succes van de Panettone cake

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 2