NIEUWE GEZICHTEN T0PAH/AH0LD 38,5 WINST STIJGING IN 1996 2e Wereld van Werelden Call Gall koopt slijterijen Klerks REIS JIJ NAAR EGYPTE? 150 JAAR JONG Ahold maakt jaarcijfers bekend 15.000 punten vlaai AH Purmerend geopend rillsen Landelijk maart 1997 54e jaargang Nog een kleine maand en dan staat Earth Day weer in de agenda. Heb jij je milieuplan al opgestuurd naar de Flitsen- redactie? Klim op de stoel van de minister voor milieu en vertel ons wat je in jouw om geving zou veranderen. Zie ook Flitsen van februari. Laat die kans op een reisje naar de AH- sperzieboon- tjes in Egypte niet lopen! 22 APRIL 1997 nummer 3 maart 1997 Vleeswarenbedrijf Meester, gelegen aan de Ijssel, bestaat 150 jaar. De omgeving is rustiek, maar de fabriek bruist. Wie houdt de grijs aard jong? Kijk op pagina 6 en 7. Doe mee aan de wedstrijd 'Bedenk een snack', en maak NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV kans op een Vip-behande- ling. Kijk op de wikkel. Per 1 april heeft de Albert Heijn-directie een an dere samenstelling. De directie wordt dan ge vormd door Jan Andreae (president), met naast hem Cor Sterk en Ronald van Solt. Huidig AH-di- recteur Hille Bosma wordt directeur Corporate Development van Ahold. De Raad van Bestuur van Ahold wordt bovendien op 15 april aange vuld met de huidige directeur Business Develop ment Michiel Meurs. Op 6 maart maakte Ahold de jaarcijfers bekend van 1996. 'We hebben een aantal enorme stappen voorwaarts gemaakt', aldus Ahold-president Cees van der Hoeven. Hij presenteerde een winststijging ten opzichte van 1995 met 38,5 naar f 632,4 mil joen. Voor 1997 verwacht Ahold zelfs een aanzien lijk hogere winst. In Nederland steeg de omzet met 4,4 tot f 15 miljard. Voor al AH behaalde een hogere om zet, maar ook Speciaalzaken Ahold had meer omzet dan vo rig jaar. Het marktaandeel van AH, Schuitema (73 Ahold), ETOS en Gall Gall nam bo vendien toe. Ook in andere Europese landen stegen omzet en winst. Maar vooral Stop Shop in de V.S. en daarnaast Giant, zorgden voor de hoge winstcijfers. "Het is onze doelstelhng', aldus de Ahold-president, 'om in twee thuismarkten, Amerika en Ne derland, onze positie verder te versterken en daarmee de klant overal waar mogelijk van dienst te zijn. Daarnaast ontwikkelen we activiteiten in groeimark ten.' Van der Hoeven doelt daarbij op Azië, Centraal- en Zuid Europa en Latijns Ameri ka. Nieuwe markten, die echter veelbelovend lijken. tie wordt hij met. name verantwoor delijk voor de ontwik keling van het op klant en winkel gerichte deel van de AH-organisatie. Cor Sterk wordt bij Ahold opge volgd door Bert Verhelst. Ver- helst is directeur Pay* Property Fond (Vastgoed). AH aan de burgemeester Kooimanweg werd mid den februari in tien dagen tijd totaal verbouwd. Het is nu de tweede winkel volgens het concept Wereld van Werelden', en lijkt daarmee op de winkel aan het Soendaplein in Haarlem. De verbouwing was eerst in november gepland, 'maar', zegt supermarktmanager Ruud Fokker, 'er viel veel op te ste ken van het Soendaplein. Aan de hand van hun resultaten, hebben wij in onze winkel een aantal zaken bijgesteld.' Zo begint de klant in Purmerend bij de broodafdeling, is de kookschool in een aparte ruimte en is de voordeelstraat achterin de winkel. Vervolg op pagina 3. Michiel Meurs wordt in de RvB onder meer verantwoordelijk voor financiën en business develop ment. De nieuwe AH-hoofddirectie gaat inhoud geven aan de plan nen van Albert Heijn om zich te ontwikkelen tot een winkelorga- nisatie die zich concen- W haar kernta- M-, ken' Een AH-Dien- stengroep, jffv-v die nieuw §T wordt gefor- meerd, gaat Michiel Meurs zowel AH ondersteu nen als an dere Ahold- onderdelen in Neder land. Cor Sterk, sinds 1980 direc teur Admi nistratie bij C°r Sterk za] zich onder meer bezighouden met de totstandkoming van de ze Dienstengroep. Ronald van Solt is sinds 1995 stafdirecteur bij AH-Business Develop- ment Als lid vande hoofddirec- Je vindt de Klerks-winkels in een aantal gemeentes in Zuid- Holland, met name in Leiden. Eén staat in het Noord-Hol- Gall GaH breidt per 1 april uit met de veertien winkels van Slijterij Klerks. Hiertoe is een overeen komst getekend. Klerks blijft draaien onder eigen naam en met de huidige, succesvolle formule. De veertien winkels, die nu ei gendom zijn van Van Caem Klerks Group bv., zijn vrij groot en hebben een ruim assorti ment. Directeur van Gall Gall, Tom Heidman, zegt: 'De overname betekent een uitste kende uitbreiding van onze dienstverlening naar de consu ment. Bovendien maakt Gall Gall nu een ontwikkeling door naar grootschaliger winkels. Ook in die zin zijn de Klerks winkels een aanwinst.' De ge middelde Klerks-winkel meet 200 m2 en wordt gerund door drie a vier mensen. Alle be drijfsleiders zijn geschoold als vinoloog (wijn) en liquorist (sterke drank). De zeventig me dewerkers kunnen bij Gall Gall werkzaam blijven. landse Heemstede. Samen zijn ze goed voor een omzet van 38 miljoen gulden en een markt aandeel van een kleine 2 pro cent. Gall Gall had in 1996 met 445 slijterijen een jaarom zet van 535 miljoen gulden en een marktaandeel van 24 pro cent. Klerks-winkel in Heemstede

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 1