AH-KOELKAST -caissière 3 1 jaar SHOPPEN MET EEN WALSJE Colofon Zin in een middagje klassiek? ACTIE UIT DE OUDE DOOS PIJN GLUNDEREND Concert speciaal voor Ahold-medewerkers in Utrecht DALLAS AHOLD FLITSEN MAART 1997 n de jaren zestig was het AH-zegelspaarsysteem al razend populair. Het succes werd nog groter toen de 'Premie-van-de-Maand Club' werd gestart. Klanten konden zegelboekjes inruilen voor cheques waarmee ze zeer goedkoop, met bijbetaling en desnoods op ter mijn, allerlei huishoudelijke apparaten konden kopen. De eerste voorraad PMC-koelkasten - toen nog een zeldzaam bezit in Ne derland - was binnen een maand uitverkocht. Uiteindelijk werden er maar liefst 145.000 stuks verkocht. Die van me vrouw T. Klaasse uit Zierikzee ging maar liefst 31 jaar mee! vorige maand ingeruild voor een nieuwe. En wat denk je? Zegt de verkoper van die winkel tegen me: mijn vrouw heeft al 31 jaar een PMC-naaimachine, hij doet 't nog perfect!' De inmiddels 80-jarige mevrouw Klaasse werkte veertig jaar als caissière bij AH, in twee Am sterdamse filialen waar haai man bedrijfsleider was. 'In al die jaren ben ik nooit ziek geweest en de kas klopte altijd. Als ik een dubbeltje verschil had, kroop ik op m'n knieën over de winkelvloer om 'm te zoeken. AH bracht van 1962 tot en met 1974 met de 'Premie-van-de- Maand Club' huishoudelijke ap paraten voor betaalbare prijzen aan de man omdat, volgens de toen nog jonge Albert Heijn zelf, 'het leven duurder was dan het zou kunnen zijn'. Naast 145.000 koelkasten gingen er in totaal meer dan drie miljoen ac tie-artikelen langs de kass waaronder 270.000 elektrische blikopeners, 95.000 snelkook pannen, evenzoveel centrifuges en 90.000 zigzagnaaimachines, 80.000 verrekijkers. Mevrouw Klaasse ruilde vorige maand met pijn in haar hart haar 31 jaar oude AH-koelkast in voor een nieuwe Die PMC-koelkast kregen we in 1966 van onze kinderen toen we 25 jaar ge trouwd waren. Hij overleefde de ver huizing van Amsterdam naar Zierikzee en liet me 31 jaar lang geen moment in de steek. De laatste tijd sloot de deur niet meer zo goed en dat kost onnodig energie. Met pijn in m'n hart heb ik 'm eg|3® 54e Jaargang, nr. 3 j7 7u Maart 1997 Oplage 65.000 Uitgave van het Directoraat Communicatie Ahold Albert Heijnweg 1 Kamer 247 1507 EH Zaandam Tel. 075-6595713 Fax 075-6598360 Ahold's eigen web site: http://www.ahold.nl Redactie: Jan Hol (hoofdredacteur) Gijs Coffeng Lara Fiddelaar (coördinatie) Alexandra de Vries Els Witte Redactionele bijdragen: Linea Recta Media René Wagenaar Linda van Pelt Fotografie: Johan Weemhoff e.a. Vormgeving: Studio Tigges (lay-out en DTP opmaak) Lithografie: LithoHouse Druk: Koninklijke Smeets Offset b.v. AH-pianist Loek van der Meer: 'U vraagt, ik speel' 'Dit is pas fun-shoppen' lacht Loek van de Meer (57). Sinds november is hij pianist van AH 1348 in Heemstede. Zijn instrument troont op een podium bij de ingang. Een verschijnsel dat uit Amerika overwaaide en dat door winkelend Nederland wordt opgepikt. Loek heeft een breed repertoire. 'Verzoeknummers doe ik ook, en dan vragen ze meestal de 'Second Walz' van André Rieu. Weense wal sen, romantische liedjes, jazz, maar ook moderne nummers, als ze het vragen, speel ik het. Het is een beet je; u vraagt, ik speel!' Loek vindt het een prima job: 'Vooral omdat ik ge merkt heb, dat klanten het erg waar deren. Vaak zetten ze hun bood schappentas even neer om te luiste ren of gaan ze er echt even voor zit ten in de coffeecorner. Het brengt gezelligheid met zich mee en daar geniet ik zelf ook enorm van!' Loek kwam bij toeval aan zijn baan als AH-pianist. 'Ik woon in Heem stede, en doe altijd boodschappen bij Albert Heijn. Toen hoorde ik dat ze in het andere filiaal met pianis ten werkten, en dacht ik: daar stap ik op af!' Loek zelf heeft de leukste herinneringen aan de laatste Sinter klaas. Honderdvijftig glunderende kinderen om je heen, die uit volle borst het hele Sinterklaas-repertoire meezongen: prachtig was dat! Wil je het concert op 27 april bijwonen? Stuur een brief kaart naar: Koninklijke Ahold t.a.v. Petra Laan, KA 245 Postbus 3050 1500 HB Zaandam Vermeld duidelijk je naam, adres, postcode en woon plaats én natuurlijk het aantal kaarten datje wilt be stellen (maximaal vijf). Wacht niet te lang, de be langstelling is groot en op is op! leukste is musiceren met leef tijdgenoten. Volgend jaar hoop ik viool te gaan studeren aan het conservatorium in Dallas, in Amerika. Daar kan ik lessen krijgen van een Russische vio list die ik erg bewonder.' Ahold-ers die Floortje met eigen ogen en oren willen bewonde ren, klimmen meteen in de pen om gratis kaarten voor het NJSO-concert op 27 april te be machtigen. Muziekcentrum Vredenburg heeft een uitstekende parkeer gelegenheid en ligt op loopaf stand van het NS-Station, dus wat let je? NJSO in actie riin IA \/ZX H C 1 In de vorige Flitsen schreven Vjiljp Je Kdrib.weheta|;opzondagmiddag 27 april geeft het Nederlands Jeugd Strijkorkest (NJSO) een uniek concert in de Grote Zaal van Muziekcentrum Vreden burg. Jij als Ahold-medewerker wordt hier speciaal voor uitgenodigd, met je familie en vrienden. Luister naar het speciaal voor Ahold gecomponeerde stuk, laat je wegwijs maken in de wereld van de klassieke muziek door de diri gent en geniet van het spel van solo-violiste Floortje Schilt (18). En dat allemaal voor niks! Floortje staat in de wereld van de klassieke muziek bekend als een groot talent. 'Ik ben op mijn Of we winkelwagentjes voorbij horen razen in het speciaal aan Ahold opgedragen stuk, schap pen vol paasproducten over ons heen krijgen en kassa's horen rinkelen, zullen we moeten af wachten. Over deze primeur wil namelijk geen van de 27 jeugdi ge leden van het NJSO al iets kwijt. Floortje Schilt, die door het NJSO is uitgenodigd om als soliste op te treden, wil wél wat kwijt over het Nederlands Jeugd Strijkorkest. Zelf is ze geen lid van het NJSO, maar ze verzekert ons dat het orkest erg goed is. Het is tenslotte de jeugdselectie tot 18 jaar, dus stuk voor stuk talentvolle strij kers. Ze treden zo'n tien keer per jaar op en zijn bekend van New York tot Rusland.' derde al begonnen met vioolspe len. Mijn moeder is viooldocen te, vandaar. Ondanks mijn leef tijd heb ik al flink wat concer ten in binnen- en buitenland achter de rug, onder andere met orkesten uit Amerika, Po len, Duitsland en Luxemburg. Meestal als soliste. Van elk con cert leer ik weer wat. Het aller-

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 12