Sparen voor de Efteling Earth Day komt eraan! Oud assortiment slim de deur uit 3 Hoge bomen... Aantal Air Miles-spaarders blijft groeien: SIGARETTEN PEUKEN MILIEUZAKEN EN DE PRIJS? LOGISCH WAARVOOR JE MILES' TEAROOM Earth Day-prijsvraag: BESTORMD HET HOORT EEN BEETJE BIJ ONS LAND om je af te zetten tegen succesvolle mensen of bedrijven. Enerzijds oogsten ze waardering, anderzijds krijgen ze veel kritiek. Het overkomt ons bedrijf ook wei eens. Door te blijven werken aan een nauwe band met de klant, zijn we succesvol en groeien we jaar op jaar. AH breidt uit, zowel in aantal su permarkten als in dienstver lening, zoals thuisservice, langere openingstijden en shops in tankstations. TOT SPECIAALZAKEN behoren een aantal vooraanstaande winkelketens zoals Gall Gall en ETOS. Dus wordt ons bedrijf een steeds mooiere en hogere boom, die soms wind vangt. Maar dat gaat dan ook weer snel over. WE WILLEN MET onze winkels deel uitmaken van elke woon wijk of woonplaats waarin we actief zijn. En als er soms kritiek is op ons bedrijf, is het verstandig goed te luisteren en nog eens te vertellen wat ons drijft; waarom we telkens nieuwe wegen inslaan en het de klant zo goed mogelijk naar de zin maken. WIE GOED OPLET, ziet het ei genlijk meteen. We moeten het hebben van een nauwe band met de klant. Vijftien miljoen landgenoten kiezen elke dag wie hen van dienst zal zijn voor het eten en drin ken. In dat proces zijn we één van de aanbieders. Welis waar een grote, maar ook één, die je makkelijk kunt mijden als je dat wilt. Na tuurlijk spannen we ons in om de klant de best mogelijke winkel te bieden. Daarmee gooien we inder daad hoge ogen. En dat heeft natuurlijk alles te maken met de inzet van alle medewer kers. De hoofdredactie AHOLD FLITSEN FEBRUARI 1997 Vorig jaar introduceerde Ahold Earth Day in Nederland. Deze jaarlijkse milieudag is in Ame rika al meer dan 25 jaar een be grip. Misschien herinner je je hoe Flitsen je vorig jaar uit daagde de milieu-meter in te vullen. Was je een topper of een dombo? En misschien weet je ook nog wel dat in Flitsen een poster zat waarop we lieten zien op welke manieren Ahold over de hele wereld bezig is met het milieu. Voorbeeldje: Stop Shop in Amerika brengt, elk jaar een ei gen magazine uit met milieu nieuws en tips van lezers. In een ander deel van de wereld waar Ahold sinds vorig jaar ac tief is, Singapore, is milieu een heet hangijzer. Daar staan bij voorbeeld flinke boetes op het op straat gooien van papiertjes of sigarettenpeuken. En ook in Tsjechië, waai' de economie groeit, verovert het milieu zijn plek. Over al die activiteiten lees je meer in het aprilnum mer van Flitsen. Ook dit jaar vieren we op 22 april weer Earth Day. Een dag om stil te staan bij het mi lieu. Net als vorig jaar hebben we een prijsvraag. En wat voor één. Stel: jij bent één dag de Minister van Milieu. Je mag wetten maken en regelingen voorstellen ter verbetering van onze leefomgeving. Wat zou je bij de kop pakken op je eigen werkplek? Kijk naar je afdeling, je winkel, kantoor of DC. Kun je een plan bedenken voor een heel winkelcentrum? Zo'n plan is ook welkom! Zetje ministers plan op maximaal 2 A4-tjes en stuur het vóór 22 april (Earth Day) naar Koninklijke Ahold, t.a.v. Lara Fiddelaar, KA 246, Postbus 3050, 1500 HB Zaan dam. Zet op de envelop 'Eai'th Day'. Een jury van milieu- en winkeldeskundigen beoordeelt alle inzendingen op originaliteit en samenhang. Dit jaar hebben we een heel bij zondere prijs voor de winnaar. Albert Heijn teelt al zijn groente en fruit volgens de normen van het 'Aarde en Waarde'-program- ma. Zo ook de sperzieboontjes in Egypte. Je kunt daar meer over lezen in het aprilnummer van Flitsen, maar misschien ga je het zelf zien. De beste inzending van de Earth Day-prijsvraag gaat (met twee personen) naar Egypte en bezoekt de AH-ak- kers langs de Nijl. De tweede en de derde prijswin naars blijven in eigen land en bezoeken in het Friese Sexbie- rum AH's eigen paprikawekerij waar de paprikapolitie je letter lijk om de oren vliegt... AH-er Jeroen Kappers: 'Als ik het voor het zeggen had, bestonden er geen karton nen melkpakken meer' Ruim twee jaar na de invoering wordt in meer dan 2,3 miljoen Nederlandse huishoudens Air Miles gespaard. Van de uitgegeven Air Miles is bovendien bijna de helft door aankopen bij Albert Heijn gespaard. Maar ook bij Gall Gall, De Tuinen, Jamin en ETOS gaat het blauwe pasje over de toonbank. Behalve AH, behoort ook ETOS tot de vijf bedrijven waar de meeste Miles worden ge spaard 'en', zeggen ze daar, 'het aantal spaarders groeit nog steeds.' Vanaf het allereerste begin vra gen alle medewerkers in het Hoornse ETOS-filiaal 7358, on telbare malen per dag: 'Spaart u Air Miles?' 'Dat is een kleine moeite', vinden ze. 'Eigenlijk iets wat vanzelf gaat.' De achterliggende gedachte van Air Miles is klanten te belonen voor hun trouwe gang naar jouw winkel en ze daarnaast te stimuleren dat zo te houden. Werkt het ook zo? 'De uitgifte van Air Miles heeft een positie ve invloed gehad op de gemid delde omzet per klant,' beves tigt Rein De Wit van ETOS in Hoorn. 'Logisch', vindt hij. 'Ten eerste geven we op al onze huis merkproducten een Air Mile cadeau. Maar ten tweede ver strekken we ook nog eens iede re week op minstens twee producten uit het assortiment bonusmiles. Soms één. maar soms zelfs tien. En dan hebben we nog twee maal per jaar een grote actie waarbij mensen bij inlevering van bonnen enorm veel Air Miles kunnen 'scoren'. Prachtig toch?' Air Miles: op 31 oktober 1994 ging de Nederlandse variant van dit spaarsysteem van start. Inmiddels is het percentage Ne derlandse spaarders twee maal zo hoog als in Groot-Brittannië, de bakermat van het Air Miles- spaarsysteem. En het aantal spaarders neemt in ons land nog immer toe met 40.000 per maand. Brenda Meurt van AH-Vermiljoenweg in Zaandam De Air Miles-organisatie vindt dat te veel Miles zich nu opho pen. Via het middag TV-pro- gramma Tearoom bij RTL4 krij gen kijkers sinds begin februari dan ook ideeën aangedragen voor het omzetten van de ge spaarde Miles. Tearoom wordt, via de Air Miles-organisatie, ge sponsord door AH. Het program ma gaat vooral over doe-het-zelf, gezondheid en koken en met na me bij dat laatste onderdeel komt AH letterlijk 'in beeld'; met de winkel, maai' ook met gerech ten uit de AllerHande. Favoriete Air Miles-bestemming is trouwens de Efteling'. Je bent één dag de Minister van Milieu: Wat ga je aanpakken? Lees hoe je door een slimme milieuzet mee kunt met de inkoper van Albert Heijn. En zie met eigen ogen hoe milieuvriendelijk Albert Heijn sperzie bonen kweekt in Egypte. 'Standwerker' Yuri van Poppel wordt 'bestormd' AH-winkel 1305 in het Brabantse Goirle had in januari twee dagen een 'standwerker' in huis. Tassen, gevuld met bood schappen ter waarde van f 30,- verwisselden via hem voor 15 piek van eigenaar. De reden? De op handen zijnde jaar lijkse balans en een hoop spullen in het magazijn die uit het assortiment waren. Turi van Poppel, die met het petje op de foto, werd uitgeno digd om twee dagen bij ons zijn talenten als standwerker te ko men botvieren', zegt AM Bas Kolen. 'Ons trof je die week aan terwijl we voor de vrijdag en za terdag zo'n vierhonderd tassen met dierenvoer, potten en wijn vulden. Zelfs motorolie kon je in een paar tassen aantreffenDe week van te voren hadden we leaflets verspreid in de buurt en op het parkeerterrein en pos ters opgehangen in de winkel.' De marktkoopmankwaliteiten van Yuri bleven die vrijdag en zaterdag onderbenut. Met name op vrijdag werd de AH-er zowat bestormd door klanten die zich hadden voorgenomen een paar tassen in de wacht te slepen. Hij moest worden geassisteerd om aan alle vraag te voldoen. 'Op vrijdagavond waren we er eigenlijk al doorheen', zegt Bas. We hebben extra tassen staan vullen voor de zaterdag en de volgende dag om 12.30 waren we los'.'

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 3